1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24220

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 10:49   Temat: Guz nerki
Elsie
Możesz kupić mężowi taki pas na brzuch ( w sklepie ortopedycznym lub medycznym ) bardzo dobrze odciąża mięśnie pleców, które są obecnie bardziej obciążone ( cięcie uszkodziło mięśnie brzucha ). Pilnujcie wypróżnień bo to wbrew pozorom też ma wpływ na ból okolic nerki, no i dużo płynów. Spróbuj zająć czymś męża tak aby nie myślał o bólu i chorobie, może to wpłynie na ograniczenie leków przeciwbólowych. Możesz też spróbować skontaktować się z Poranią leczenia bólu.
Ja kiedyś jak mój dziadziuś nadużywał leki przeciwbólowe to kupiłam wit.C i przesypałam do pudełeczka po przeciwbólowych ( takich których nie znał ) i powiedziałam, że to rewelacyjne tabletki. O dziwo ból ustąpił i lekarz powiedział, że czasem tak jest, że ból jest tylko w "głowie".
Starajcie się dużo spacerować to bardzo dobrze robi na obolałe mięśnie. Teraz już z dnia na dzień będzie lepiej wiem to z własnego doświadczenia bo teraz to nawet odważyłam się na długie wycieczki rowerowe.
Pozdrawiam
  Temat: Guz nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24220

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-04-04, 00:42   Temat: Guz nerki
Witam
Dobrze, że jest już termin. Teraz trzeba tylko uważać na infekcje bo mnie w ten sposób termin się przesunął. Nie stosowałam żadnej diety, do szpitala poszłam praktycznie z marszu. Z mojego doświadczenia to ta operacja była mniej straszna niż cesarka i poród naturalny. Ja miałam operację otwartą i już następnego dnia spacerowałam po korytarzu. Na ból była w pierwszych 2 dniach morfina więc mnie nic nie bolało a potem to kazałam zmienić na pyralginę ( po morfinie czułam się dziwnie ). Na 5 dobę byłam już w domu i gotowałam obiadek. Mnie jeszcze w szpitalu mówiono o tym, że im wcześniej zacznę chodzić po operacji tym będzie lepiej ( oczywiście nie było to takie łatwe ale do wykonania ). Na pewno po operacji dieta lekko strawna i nie dopuszczanie do zaparć ( tylko nie środki na przeczyszczenie ), trzeba dużo pić i się oszczędzać ( żadnego wysiłku fizycznego przez ok 6 miesięcy ). Ja piłam sok z buraków bo dobrze robi na krew. Spokojnie można się jeszcze dopytać na oddziale rehabilitantów i pielęgniarek jak pomóc mężowi. Jestem już 4 miesiące po operacji i gdyby nie blizna i badania kontrolne to pewnie bym już nic nie pamiętała. Życzę dużo zdrówka dla Pani i Męża i wierzę, że będzie dobrze.
  Temat: Guz nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 24220

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-23, 20:54   Temat: Guz nerki
Witam
Wiem, że łatwo się to mówi ale proszę nie wpadać w panikę. Ja wykryłam u siebie guza nerki w zeszłym roku. Pamiętam jak ciężko mi było powstrzymać się od paniki ale lekarz robiący USG powiedział mi, że takie zmiany się teraz leczy i to z powodzeniem. Teraz jestem już 4 miesiące po operacji i zupełnie inaczej patrzę na całą sprawę. Przede wszystkim trzeba poczekać na wynik tomografii komputerowej, guz według USG wygląda na nie duży ( u mnie było 3,5 cm ). Lekarz zapewne poinformuje Panią o dalszym postępowaniu jak już będzie miał wynik tomografii. Nie wiem czy to dobrze, że Pani mąż nie wie jak wygląda sytuacja. Myślę, że lepiej by było aby wiedział bo w sumie to on ma najwięcej do powiedzenia na temat tego co go boli ( dla lekarza ważny jest wywiad szczery z pacjentem ). Proszę się nie denerwować na wyrost. Warto przed wizytą spisać na kartce wszystkie pytania do lekarza tak aby później o niczym nie zapomnieć. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group