1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-25, 20:08   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo,
Alat i Aspta w granicach 120 to mało to nie jest i świadczy - moim zdaniem - że coś jest nie tak - ale niekoniecznie przerzut, bo raczej ten byłby widoczny na usg. Bardzo czesto Alat i Aspat rośnie od leków.

pozdrawiam
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-24, 19:08   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
U nas nie chcieli wystawiać, bo kasy nie mieli:(
Dopiero jak cos jest nie tak na rtg, a wówczas to może byc już za późno...
To czysta paranoja...

Agni, naprawdę - u Was to jest opieka.... podziwiam, że tak chetnie wystawiają...
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-27, 20:57   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Witaj Patrycjo
U nas też nie jest za dobrze ze zlecaniem badań - tzn TK
nie śpieszą się z robieniem TK - najpierw każą Rtg a jak jest "coś nie tak" zlecają dopiero TK...
Wszystko zależy od ośrodka, od onkologa - od jego podejścia, od rodziny czy naciska, od finansów...
Skoro te zagęszczenia już były to raczej nic świeżego....

ściskam:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-24, 21:32   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo,
Trzymam kciuki za Was:)

My za dwa tygodnie idziemy na kontrole i już mnie ściska wdołku jak tylko o tym pomyślę... stres ogromny te kontrole:(

A jak tatuś - infekcja jest, ale miejmy nadzieję, że szybko minie, pokasłuje czesto (chodzi mi o czas przedinfekcją)?

ściskam:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-29, 15:54   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo
No to może rzeczywiście tylko infekcja...

A rtg na płytce cd mogą wypożyczyć? Nam wypożyczają i wszytsko sobie przegraliśmy na swoje osobiste płyty...

A CRP podwyższone ale mocno? norma jest do 5.

ściskam:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-29, 00:28   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo

Uwierz mi- doskonale wiem co czujesz...
Mam identycznie tak samo...
Wiem, że musze się przestać tak zamartwiac, bo wysiądzie mi psychika, ale też boję się co dalej...
I tak jak u Was - ciągle coś...

A jak Taty infekcja? Kaszle jeszcze?
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-28, 21:00   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
NO to chociaż ze samym opisem, by onkolog mógł się zorientować czy to wyszły na rtg objawy infekcji. Jak coś go zaniepokoi, to bedzie kazał stawić się na wcześniejszą wizyte, a tak to was może tylko uspokoic i powie, że to skutek infekcji...

spróbuj, bo po co żyć w tym stresie i niepokoju...
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-28, 19:18   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo
a nie możesz z tym rtg wpaść do onkologa? Sama, bez Taty - u nas w Poznaniu tak można jak coś Cię niepokoi.

ściskam:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-28, 18:26   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo, witaj

Chciałabym Ci pomóc, ale nie znam się:(
Wydaje się jednak, że skoro miesiąc temu było TK, a teraz Tata ma silna infekcje to pewne zmiany w rtg pewnie są zapalne. Ludzie zdrowi o idealnych plucach maja przy infekcji mocno zmieniony ich obraz.

Życzę Ci z całego serca by było to coś banalnego, a nie to czego się zawsze obie obawiamy i co nam nie daje spokojnie spać i spokojnie żyć...

ściskam mocno:)

PS. a Tata ciągle w szpitalu? Bo miał wyjść!
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-27, 00:17   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo
Jak Tata się czuje? Nadal w szpitalu? lekarze zdiagnozowali co mu jest?

pozdrawiam cieplutko i napisz, bo sie martwię...
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-22, 21:19   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Cześć Patrycjo!
Ale się przeraziłam:(
Czytam trzeci raz i strasznie... Mam nadzieję, że to nie zapalenie mięścia sercowego!!!
Skoro tata ma infekcje to mogą to być rzeczywiście powikłania:(

Jak mógł nie powiedzieć Wam, że się źle czuje a w szpitalu, że nie miał raka?
Patrycko KOchana
Trzymam kciuki, by to nie było nic poważnego!
A może to skutek jakiś leków, które wczoraj dostał? Ma coś na rozszerzenie oskrzeli?
Ja mając zapalenie krtani dostałam lek na rozszerzenie i krtani i oskrzeli i wyladowaqłam na ostrym dyżurze z pulsem też w okolicach 140. Zdaje się była to teofilina (teoplus)

Współczuję Tacie - wysoki puls i kołatania znam z autopsji. Człowiek się czuje jakby umierał:(

napisz dobre wieści ze szpitala, proszę...

przytulam mocno
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-22, 00:57   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Witaj Patrycjo:)
Cieszę się, że u Was ok:)
O czyli jesli jest infekcja, to on amoże byc przyczyną pokaszliwania?!
Oby tak było. Mam nadzieję, że o antybiotyku bedzie lepiej:):)

Nie dziwię się, że Twój tata lepiej sie poczuł jak pani dr powiedziała, że "choroba wyleczona", ale czujnym trzeba być, chociaż my może jesteśmy zanadto przewrażliwione?
No, ale lepiej tak, niż coś przeoczyć....

Ranigast, controloc to leki na zgage, na żołądek (nadkwasotę). Fakt, od refuksu może być wieczne odchrząkiwanie, bo moja kolezanka z pracy własnie tak ma... i ciągle pokasłuje...
Mój tata raczej refluksu nie ma, nie wiem więc co z tym kaszlem...

pozdrawiam cieplutko:)
I dzięki za wpis u mnie:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-21, 22:45   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo:)

NO rewelacja!!!!
Bardzo się cieszę,że nie ma wznowy!!!!!!!
Uff, to możecie troszkę sie odstresować:)

A powiedz jak tam sprawa z kaszlem?
Bo u nas ciagle jest to pokasływanie - wydzieliny dość dużo - szczególnie rano:(

pozdrawiam:)
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-02, 22:04   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Witaj Patrycjo
Czyli przełożone TK? lepiej, bo ta grypa jest paskudna:(

u mnie w rodzinie szalała 2 tygodnie temu - po kolei wszyscy, albo wymioty, albo biegunka, albo jedno i drugie no i silne oslabienie). A Tata jeszcze jest w trakcie, czy już najgorsze za nim i tylko jeszcze osłabienie zostało?

Z tymi węzłami to różnie bywa... Niby 15 mm to jest granica, powyżej to mozna sie domyślac, że sie z nimi cos dzieje, ale u nas było 18 i 21 mm i jak wycieli i zbadali to nie było przerzutów.
Widzę Patrycjo, że Ciebie tak jak i mnie wiele rzeczy dręczy. Operacja była, ale człowiek cały czas w stresie:( A miałam Ci się jeszcze zapytać, czy jakis lekarz Twojemu Tacie zapisał leki p- kaszlowe, czy rozrzedzające sluz, czy jakiekolwiek związane z ukladem oddecowym? Bo spotkałam się z sytuacjami, że niektorzy pacjenci od razu maja jakieś inhalatorki, jakies tabletki wykrztuśne, lagodzące kaszel przepisane, a inni nie? Jak rozmawiałam z pacjentami po operacji to jeden bez płuca nie mial nic, inny bez plata płuca pokazywał mi inhalator ułatwiający oddychanie i jakies tabletki, więc sama nie wiem, czy u Was cos na ten temat wspominano? Bo u nas nic:( oprócz p- bólowych po operacji nikt nic nie zapisał. No może jeszcze polprazol do tych p-bólowych.

pozdrawiam Cię mocno
Bedzie dobrze!!!!
  Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Katarzynka36

Odpowiedzi: 224
Wyświetleń: 79033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-29, 18:34   Temat: Prosze o pomoc w interpretacji wyników ..
Patrycjo
Napisałaś w watku Ma Ka, że masz wrażenie, że Twojemu tacie gorzej się oddycha. Ja tez mam troszkę takie wrażenie:( tzn. jak Tata siedzi to jest super, oddycha cichutko, nie słychać żadnego dyszenia. Problem zaczął się jak zaczął chodzic o 2 kulach - noga boli, więc każdy krok jest wielkim wysiłkiem i pojawia się głośne oddychanie - dyszenie. Niby notmalne, że podczas wysiłku człowiek bardziej się męczy, ale mimo wszytsko jakoś mnie to martwi:(
A napisz, czy Twój Tata jak pokasłuje to ma jakąs wydzielinę? Bo mój Tata twierdzi, że po nocy, rano ma strasznie zachnięte gardło i zalega mu tam jakas "flegma" i musi odkaszlnąć ją:(

pozdrawiam:)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group