1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-02, 22:12   Temat: Podejrzenie raka płuc
Ale jak nie ma potrzeby chodzenia do onkologa, skoro to był rak?

U mojego Taty była operacja nieradykalna, chemia a potem radio - mial kontrole co trzy miesiące u onkologa - wiadomo. Tata mojej koleżanki miała tez raka płuca - operacja była radykalna, nie mial chemii i naświetlań - ale kontrole co 3 miesiące u onkologa. Nasi Ojcowie mają tego samego dr prowadzącego - onkologa...Tak jest w Poznaniu...

[ Dodano: 2011-12-02, 22:13 ]
Grabino, ktoś źle Was pokierował. Kontrole powinny być i badania kontrolne....
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-02, 21:12   Temat: Podejrzenie raka płuc
Grabino,
Wiem co czujesz. Niestety wiem.

Jestem w szoku, że nie było od operacji TK klatki - to jakas czysta paranoja... I teraz jak Mąż się źle czuje powinien mieć zrobione TK, co to w szpitalu nie maja tomografu??
A do onkologa na kontrole też nie chodziliście? Przecież nawet jak nie było chemii, to był to rak, więc kontrole powinny być co 3 miesiące - przynajmniej u nas w Poznaniu tak jest...

ściskam Cię i oby to była bakteria a nie przerzut!!!
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-07, 15:41   Temat: Podejrzenie raka płuc
Grabino
Ja to bym nie czekała z pójściem do lekarza.
Może jestem przewrażliwiona, ale goraczka ot tak sobie nie jest powyżej 38 stopnia, coś sie dzieje w organizmie...
Mój Tata 2 miesiące po operacji to już był na tyle silny, że zaczął brać chemię.
Oczywiście, że każdy organizm jest inny i operacja bardzo cięzka, ale wydaje mi się, że 2 miesiące po operacji to już wystarczająco długo, by Mąż doszedł do siebie.
Dziwię się, że nie macie wczesniejszej wizyty u torakochirurga chociaż.
U nas kontrola była 4 tygodnie po operacji - obowiązkowa! i rtg obowiązkowe!
a u Was żadnej kontroli!

Grabino, lekarz i morfologia, nie zwlekaj z tym. Powiklania po operacyjne niestety też się zdarzają w kilka tygodni po operacji, więc śmigajcie do dr.

I do specjalisty a nie do rodzinnego.

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-25, 16:39   Temat: Podejrzenie raka płuc
Grabino
MOjego Tatę jak szedł na operację też nic nie bolało - może dlatego początkowo się buntował i nie chcial tak poważnej operacji, bo przecież jemu nic nie dolega!!
lekkie pokasływanie i zmeczenie (co zwalaliśmy na przesilenie wiosenne no i coraz starszy wiek Taty - 68 lat), innych objawów de facto Tata nie miał.
W każdym razie czuł się dobrze, bóli nie było...

natomiast po operacji... ech, szkoda gadać, nerwów straciliśmy mnóstwo, bo najpierw Tata mial koszmarny ból przed 3-4 doby i nawet nie bardzo mógł stanąć na nogach z tego powodu - nawet siadanie odbywało się przy okropnym Taty proteście, ale ze względu na możliwość zakrzepu "pionizowanie" było konieczne...

Potem przez miesiąc jeszcze brał ketonal i diclofenac w bardzo duzych dawkach... i a potem było tak jak lekarze mówili - do pół roku może boleć a potem pobolewać przy zmianach pogody itp. Dr też mówił, że Tata ma duże zrosty pooperacyjne i one też do końca życia będa dawały uczucie specyficznego bólu....

Grabino - podsumowując - ma prawo boleć... Tym się nie zamartwiaj...

ściskam:)
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-16, 22:38   Temat: Podejrzenie raka płuc
Witaj Grabino
Cieszę się, że juz po operacji:)
Widzę też, że Mąż w niezłej kondycji jak na następny dzieś maszerował po korytarzu!!!
Mój tata miał operacje w maju, pamietam wszystko b.dobrze - był tak oslabiony, że nasytepnego dnia to usiąść na łózku nie mógł, a co dopiero chodzić!!! Chodzić zaczął dopiero kołó 5 doby jak wyjeli mu dreny - był za słaby by chodzić, inna sprawa, że ma endoprotezy stawu biodrowego...

Dobrze, że Mąż szybko wraca do zdrowia:)
pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie raka płuc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-19, 19:46   Temat: Podejrzenie raka płuc
Grabino
Ale nie przynudzasz!
Każdy musi się wygadać... stres jest straszny, po głowie kłębią sie setki myśli...
Każdy to przerabia i każdy potrzebuje wsparcia..
A my tutaj sie wspieramy jak możemy:)

Przykro bardzo, ale może to jednak nie nowotwór?
Trzymam kciuki i ściskam mocno
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group