1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-13, 18:24   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Małgosiu

Najszczersze, głębokie kondolencje...

Małgoś, jestem w szoku... też własnie weszłam, żeby przeczytać jak tatko wrocił ze szpitala do domku... a Tatko... jest już u ... w domu Ojca.
Potwornie szybko sie to przez te osttanie dni potoczyło.
Ale Goniu, dobrze, że tata nie musiał umierać wiele dni w męczarniach, bólu i cierpieniu...

Ściskam Cię przeogromnie mocno, podziwiam za wszytsko, szczególnie za tą ogromną wiarę. Przepiękne te Twoje słowa o Tatku... WIELKIE UCZUCIE...
przytulam do serca.

Tatusiu Goni... masz wspaniałą córkę!
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-08, 22:56   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu KOchana
Czytam cały czas Twój wątek - a raczej Twojego Taty, nie pisze jednak często.
Walczycie bardzo dzielnie i z całych sił Wam kibicuję.
Piszesz, ze jest kiepsko:(
Bardzo mi przykro - te opowieści Taty mogą być spowodowane jakimis lekami, ale też mogą być ewentualnie od jakiś przerzutów do mózgu. Wyobrażam sobie jak strasznie sie czujesz patrząc na to... Jak bezsilna się czujesz. Ja tez sie boję, że zawroty u mojego Taty moga być spowodowane przez przerzut...

Dobrze jednak, że Tatko ma dobre wyniki morfologii - ma silny organizm.
ściskam Cię Gosiu bardzo mocno
dużo siły Wam życzę
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-21, 22:38   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
:tull:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-09, 23:10   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Szok... jak tak może zachowywać sie lekarz, na dodatek lekarz onkolog...

słów mi po prostu zabrakło:( jak dobrze, że na naszej drodze nie stanął taki chamek i arogant...
Dużo dobrego dla Was :) Dobrze, że Tatulka juz nie boli...

Ale lekarz powinien dostać jakąś nauczkę...
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-03, 21:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu

Tak trzymać. Apetycik ważna rzecz:)

A statystyki... na szczęście, nie zawsze sie sprawdzają...

ściskam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-30, 23:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu
1 mg to mała dawka, raczej typowo po takiej dawce nie powinno nic złego się dziać.
Masz obawy - jak rozumiem - że coś sie dzieje niedobrego w glowie? Objawów przerzutów do mózgu może byc wiele, osobiście słyszałam o: zaburzenia osobowości, zmiana charaktery, agresja, złosliwość, niekontrolowane wybuchy (agresja, złość), dziwne zachowywanie się, splatanie, oszołomienie, ból głowy, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, nawet nagłe wymioty. Może być też zmiana upodobań kulinarnych ( np. ktos czegos nie lubił, nie jadł teraz nagle zaczyna, albo odwrotnie) zaburzenia koncentarcji, pamięci itp.

Mam nadzieję, że to nie przerzuty....

ściskam Cie mocno Goniu
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-22, 22:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu
To lek troszkę hmm narkotyczny, więc może się zdarzyć, że Tatko od czasu do czasu może być skołowany i oszołomiony:(
Może mówić czasami troszkę nieskładnie, myśli i słowa mogą mu uciekać...

ściskam
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-01, 22:56   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu
Chorzy różnie reaguja na naświetlania, generalnie zauważyłam, że pacjenci zdecydowanie lepiej je znosza niż chemię.
Byc może przyczyna jest taka, że skutki chemii sa dośc gwałtowne, natomiast naświetlnia jakby łagoniejsze, choc ich skutki jakby rozłożone w czasie. Generalnie jest osłabienie (morfologia też leci w dół), może wystapić suchy kaszel - podrażniony jest przełyk. Lekarze polecaja pić siemie lniane, które działa oslaniająco na błonę śluzową. nalezy unikać kwaśnych potraw (cytrusów m.in), pikantnych i gorących.

Mój Tata miał 6 tygodni naświetlać, zniósł je bardzo dobrze - była lekka senność i kula w gardle (owo podrażnienie prześluku). Niestety, osłabienie pojawiło się tak 3 tygodnie po lampach i trwało 2 miesiące. Teraz jest już lepiej, ale pewnie zmiany w naświetlanym płucu - popromienne Tata ma.
Przy mniejszej licznie naświetlań odczy popromienny chyba raczej nie występuje, ale trzeba uważać.
Generalnie wszytsko zależy od organizmu, ale mój Tato i tak twierdzi, że przy chemii, to naświetlania były "lajcikiem".

pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-24, 09:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu
Tata też może podsypiać od niedokrwistości, większośc po chemii ma kiepskie wyniki krwi - spada przede wszytskim hemoglobina a jak ona niska czlowiek jest oslabiony i senny.
I bez nowotwora jak ma się anemię też ciągle zimno i senno. Wiem, bo mam co pewien czas anemię:(

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Katarzynka36

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 103297

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-08, 22:50   Temat: Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Goniu
Dziewczyny już napisały - usg przede wszytskim. Zapytam jednak, czy Tata przypadkiem nie ma po chemii podrażnionego ukadu pokarmowego? co prawda apetyt ma niezły ;) ale mój Tata po chemii miał kilka tygodni jakies podrażnienie układu trawiennego. Czy Tata dostając chemię miał zapisany polprazol - lek osłonowy?

pozdrawiam cieplutko:)

PS. A krew nie jest dobra, ale nie jest też aż jakaś tragiczna, u nas po chemii było 9,1 więc jeszcze mniej...

[ Dodano: 2011-01-08, 22:50 ]
chodzilo mi oczywiśćie o hemoglobinę...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group