1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Kasiatek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4732

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-20, 15:43   Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Zabrałam Tatę do hematologa 2 razy, prywatnie.
Usłyszeliśmy tyle że ten stan póki co jest określanym jako "0" i nie podejmuje się żadnych działań, ponieważ ilość szkód z chemii czy radioterapii przewyższała by potencjalne korzyści.
Że mamy monitorować cyklicznie badaniami krwi ilość limfocytów i dopóki nie podwoją się badanie po badaniu w odstępie 4 miesięcznym żadnych działań podejmować się nie będzie.

Karta DILO została wystawiona ale własnie się dowiedziałam dość dziwnej rzeczy, że DILO obowiązuje wyłącznie w placówce która ma jakiś "kontrakt" o współpracy ze szpitalem który to DILO wystawił i to jest do bani, ponieważ placówka ta zrobiła na nas tragiczne wrażenie i nie chcemy tam wcale Taty leczyć, zwłaszcza że jest ona w innym mieście do którego ja osobiście mam daleko. Tak się składa że rodzice oczekują ode mnie pełnego wsparcia w przypadku gdy leczenie trzeba będzie wdrożyć i nie dam rady tego zorganizować porzucając ileś razy własny dom, dziecko i pracę na kilka tygodni, po prostu muszę tu gdzie mieszkam, czyli Wawa.

Zatem planuję karty DILO jednak nie wykorzystać, tylko normalne skierowanie. Czy możne o czymś nie wiem jeszcze a chcesz mi powiedzieć że powinnam wiedzieć? Boję się że źle zrobiłam prosząc o to DILO :-(
  Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Kasiatek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4732

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-20, 14:10   Temat: Kto może skierowac do poradni hematologicznej
To chciałabym dopytać jeszcze:

czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do poradni hematologicznej w trybie CITO? - w sytuacji gdy ze skierowania szpitalnego w trybie normalnym mamy termin wizyty za 1 rok z hakiem, a choremu w międzyczasie w ciągu 4 m-cy następujących po sobie zdublowały się leukocyty - co oznacza wskazanie do rozpoczęcia leczenia chemią lub radioterapią.

Czyli de facto mamy 1 skierowanie ze szpitala, pierwsze w trybie normalnym które zastąpilibyśmy skierowaniem drugim z CITO od lekarza rodzinnego, gdyby sytuacja się zmieniła?
  Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Kasiatek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4732

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-19, 12:39   Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Dziękuję lupus. Chciałabym jeszcze spytać czy rzeczywiście jest tak iż przy wersji przewlekłej póki co stabilnej w zasadzie z każda infekcją należy lecieć do poradni onko / hematologicznej? Bo ja naiwnie myślę że oni nie będą leczyć człowieka z grypy tylko każą do internisty iść i tyle..
  Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Kasiatek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4732

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-19, 12:15   Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
lupus napisał/a:
Ja myślę, że najlepszy będzie Instytut Hematologii i Transfuzjologii.

www.ihit.waw.pl


Ok, a jakiś lekarz konkretnie? Komunikatywny by się przydał
  Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Kasiatek

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4732

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2018-03-19, 10:56   Temat: Gdzie w warszawie leczyć przewlekłą białaczkę limfatyczną?
Proszę o rekomendacje gdzie jest poradnia w Wa-wie w której pracują jeszcze dobrzy hematolodzy mogący prowadzić pacjenta, zwłaszcza wtedy gdy pochoruje się niezależnie a internista boi się leki ordynować, bo nie chce zaszkodzić.

Nie znalazłam żadnej informacji na forum dokąd się wybrać, choć szukałam. Jesli dubluję mimo to (szukałam nieskutecznie?) to przepraszam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group