1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy Clark V Breslow 15mm
Kasiaaa123

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 74572

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-12-15, 20:51   Temat: Czerniak guzkowy Clark V Breslow 15mm
Syla, co u Ciebie? Jak się czujesz?
  Temat: Czerniak CLARK II
Kasiaaa123

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5173

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-30, 22:30   Temat: Czerniak CLARK II
W środę miałam docinkę blizny w ZCO. Za 2 tyg.ma byc wynik z wycinku, ale jakoś wcalę się nie stresuję, wiem ze nie ma opcji by bylo cos nie tak. Widzę tylko, że mam dolek w reku po wycięciu.
  Temat: Czerniak CLARK II
Kasiaaa123

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5173

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-15, 20:45   Temat: Czerniak CLARK II
Nie miałam na wyniku nic o pT1a. A co to oznacza? Mi lekarz powiedział, że nie ma u mnie potrzeby oznaczenia węzła wartownika. Samo docięcie mam za 2 tyg. Ile czekaliście na pierwszy wynik histopatologiczny? Bo ja aż 3 miesiące :shock: dodam, że u mnie czerniak rozwijał się w ciąży.
  Temat: Czerniak CLARK II
Kasiaaa123

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5173

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-09-06, 21:03   Temat: Czerniak CLARK II
Witam. Na początek napiszę swój wynik : Melanoma malignum typus SSM, faza wzrostu wertykalnego, bez owrzodzenia, komórka epitelioidna. Głębokość naciekania poniżej 1 mm według Breslowa, stopień II wg Clarka (warstwa brodawkowata skóry właściwej). Liczba figur podZiału na 1mm2 w komponencie wertykalnym poniżej 1 (hot spot), cechy regresji nie obecne, brak naciekania naczyń i pni nerwowych, brak ognisk satelitarnych, brak resztek znamienia preegzystentnego. Nacieki limfoidalne u podstawy komponentu wertykalnego średnioobfite. Zmiana usunięta doszczetnie. Immunohistocgemicznie; S100 (+). HMB45 (wieloogniskowo +), MelanA (+), aktywność czynnika proliferacyjnego Ki67 wykazano w około 3-5% jąder komórkowych. Czy z takim wynikiem możliwe jest wystąpienie przerzutów?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group