1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dobry lekarz od płuc w Warszawie
KasiaB1982

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23878

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2013-01-30, 19:56   Temat: Dobry lekarz od płuc w Warszawie
Witam,
w zwiazku z rozmową powyżej nie dostałam odpowiedzi na tego onkologa ale nie wiem czy próbowałeś w klinice Magodent na Fieldorfa 40 w Warszawie, sa tam bardzo krótkie terminy oczekiwania na wizytę, tele do rejestracji (22) 430 87 00, 430 87 02, 430 87 03.

Pozdrawiam serdecznie
Kasia
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-06, 13:23   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Dzisiaj otrzymałam wyniki hist-pat:

Opis mikroskopowy:

Fragmenty ściany oskrzela z naciekiem chłoniaka z dużych komórek B prawdopodobnie pierwotnego śródpiersia.
Barwienia dodatkowe: LCA(+), CD20(+), CD3(-), CD30(+), CKAE1/Ae3(-), MIb1(+w>90% komórek).

Proszę o interpretacje wyników, co to są komórki B, i co oznaczają te barwienia. Jakie i czy w ogóle można zastosować leczenie przy tak zaawansowanej chorobie?
  Temat: Dobry lekarz od płuc w Warszawie
KasiaB1982

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23878

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-08-24, 15:17   Temat: Re: Dobry lekarz od płuc w Warszawie
Witam,
Mam podobny problem jak psyche84 i czy mogłabym rówiez prosić o namiary na dobrego onkologa od płuc w Warszawie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

psyche84 napisał/a:
Witam,

Czy mogę prosić o polecenie dobrego onkologa od płuc w Warszawie?

U mojego taty wykryto guz w prawym płucu, 6cm na 4 cm, zajete są juz wezły chłonne, czekamy na wynik histopatologii. Pulmonolog mowi, ze juz nie nadaje się do wycięcia.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-24, 09:49   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
a zanim będzie wynik to jak można pomóc, Tata ma duszności, kaszel prawie cały czas i został wypisany do domu.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-23, 21:14   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Dzisiaj Tata został wypisany ze szpitala, miał robiona TK klatki piersiowej oraz bronchoskopie sztywna.
Wyniki w załączniku.
Proszę o interpretacje wyników i pomoc gdzie najlepiej udać się z Tata w Warszawie żeby Mu pomóc, i jakie są szanse na pomoc dla Niego?







[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-23, 21:45 ]
Po raz kolejny proszę o usuwanie danych osobowych pacjenta i lekarzy z dokumentacji przed jej załączeniem - zgodnie z zaakceptowanym Regulaminem Forum.
Kolejny raz skutkował będzie ostrzeżeniem.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-21, 16:22   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Proszę o wyjaśnienie oznaczeń LCA+, TTF-, P63- oraz CD56-.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-21, 15:48   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Wczoraj Tata trafił do szpitala, duszność była coraz większa.
Dzisiaj miał robione TK klatki, nie mam jeszcze wyniku.
Otrzymałam wynik hist-pat, proszę o interpretacje, jakie są szanse dla Taty?
Wynik załączyłam



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-21, 15:55 ]
Bardzo proszę o usuwanie danych osobowych pacjenta oraz lekarzy z dokumentacji przed jej załączeniem.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 21:36   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Dzięki za otuchę.

Pozdrawiam
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 21:26   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Dodatkowo przy tym schudł 20 kg i od listopada 2011 utrzymuje się stan zapalny w organizmie.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 21:21   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
stwierdzili na podstawie bronchoskopii.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 20:44   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Tak, bronchoskopia była wykonana tylko na podstawie RTG klatki piersiowej, nikt nic nie wspominał o TK. W RTG w ogóle nie widać guza, płuca są czyste. Czy na TK trzeba mieć skierowanie?
W wywiadzie Tata mówił o tej krwi, jest jej dosyć dużo.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 20:15   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Dziękuje za poradę.
Tata nie miał TK klatki piersiowej
co do kaszlu to ma kaszel mokry, czasem odkasłuje z krwią.
  Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
KasiaB1982

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8431

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-18, 17:24   Temat: proszę o interpretację wyników Taty i jak mozna Mu pomóc
Witam,
Mój Tata około 3 miesięcy temu dostał chrypki, kaszlu i duszności, po wielkich trudach dostał się do szpitala i miał robiona bronchoskopię.

Na karcie informacyjnej rozpoznianie: guz płuca lewego, porażenie lewej struny głosowej.

Wynik bronchoskopii
Gardło bez zmian. Zaleganie wydzieliny śluzowej w zachyłkach gruszkowatych - po odessaniu - bez zmian. Krtań o asymetrycznym ułożeniu, z porażeniem w odwiedzeniu lewej struny głosowej. Przy fonacji kompensacja lewym fałdem głosowym z pozostawieniem szczeliny w środkowej części szpary głośni. Tchawica prosta, w osi, śluzówka bez zmian do dolnej 1/3.
W dystalnym odcinku dolnej 1/3 tchawicy na jej przedniej ścianie nierówna egzofityczna zmiana z której po przygotowaniu adrenalina pobrano 2 wycinki. W osi tchawicy znajduje się ostroga dolna o. płata górnego prawego - podział segmentarny i światło prawidłowe. Nacieczenie o. głównego prawego od stoku, ciągnie się do 1/2 o. pośredniego, zwężając jego światło, poniżej oskrzela płatowe i segmentarne bez zmian. Nacieczona ostroga główna, o. główne lewe zwężone w 75% przez policykliczna krwawiąca przy odsysaniu z oddalenia wydzieliny, ziarninę patologiczna. Nie podejmowano penetracji.

Jak na razie mam wyniki:
Popłuczyn oskrzelowych: wynik badania: nabłonki oskrzelowe, makrofagi i liczne granulocyty.
biopsja z lewego fałdu głosowego: wynik badania: fragment mocno obrzęknietej błony śluzowej pokryty nabłonkiem płaskim nierogowaciejącym.

Tata czuje się coraz gorzej, praktycznie wcale się nie rusza gdyż dusi sie i kaszle. Jak można Mu pomóc póki nie mamy jeszcze wyniku hist-pat po bronchoskopii?
Prosze o odpowiedź.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group