1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 61
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-11-22, 14:15   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kochani,
bardzo bym chciała napisać, że u nas wszystko dobrze ...... Niestety nie jest mi to dane. Mama odeszła 8 listopada, była w domu otoczona miłością i spokojem. Miała 67 lat. Walczyła z chorobą przez 3,5 roku i do końca wierzyła, że jeszcze ma czas. Ostatnie dwa tygodnie przed odejściem były bardzo trudne. Byłam z Mamą cały czas, trzymałam za rękę, spałam z Nią, mówiłam jak bardzo kocham. Wyszłam z pokoju na 10-15 minut i wtedy postanowiła odejść. Widocznie tak chciała. Tak bardzo mi źle, tak bardzo za Nią tęsknię, już nic nie będzie takie samo... i nie wiem jak żyć bez Mamy.

Bardzo dziękuję wszystkim, a w szczególności Marzenie66 i Missy za rady, wsparcie, za dobre myśli, za wszystko. Na zawsze w moim sercu.
Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-11, 09:21   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Marzena66 bardzo dziękuję za Twoje słowa. Masz rację, Mama czerpie siłę z mojego spokoju. Walczymy dalej. Oby nic Ją nie bolało.
Jeszcze raz dziękuję :flow:
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-05-09, 16:00   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,
u nas niestety koniec dobrych wiadomości. Znowu progresja, palitaksel odstawiony. Mama dostała na dwa miesiące zastrzyki hormonalne podawane co tydzień, potem TK i albo dalej zastrzyki jeżeli będzie stabilizacja, albo karboplatyna. Mama mówi, że guzek podskórny, w ostatnich dwóch tygodniach, chyba zwiększył się, więc o stabilizacji nie będzie mowy. Straciłyśmy nadzieję. Smutno bardzo, nie wiem co robić. Czuję paniczny strach. Do tego mama uderzyła się w kolano i okazało się, że uszkodziła łękotkę, odezwał się też ból kręgosłupa. Ortopeda mówi, że to zwyrodnieniowe, ale nie wiem czy w to wierzyć. Niby w kościach zmiany się nie powiększyły, ale obawy wielkie.
Jak Mamę podtrzymywać na duchu, jak sama płaczę ....
Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-04-20, 11:00   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dziękuję Marzena.
Mama już po TK. Teraz czekamy.
Pozdrawiam. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-04-19, 12:44   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,
jutro Mama ma kontrolne TK po kolejnym cyklu paliktakselu. Niby jest stabilnie, ale strach paraliżuje nas obie. Mama dość dobrze znosią tę chemię, nie ma żadnych przesunięć, parametry hematologiczne prawidłowe. Mam głupie pytanie - czy jeżeli w poprzednim TK był duży regres, możliwe jest, że w ciągu 2,5 miesiąca ten rodzaj chemii przestał działać..... Wiem, że już panikuję, ale ta chemia to ostatnia deska ratunku, innej już nie będzie na pewno.
Dziękuję. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-03-12, 19:47   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Missy dziękuję. Mama na tym leczeniu jest od połowy listopada, a więc przyjęła już ok 16 cotygodniowych cykli. Nie ma planów zakończenia, to chemia paliatywna i pewnie będzie podawana tak długo jak będzie działać i pacjent będzie wytrzymywał. Czy warto upominać się o te leki już teraz? Kolejna TK pod koniec kwietnia i będziemy wiedziały cz nadal jest odpowiedź na leczenie. Czy warto pójść do neurologa? Te dolegliwości nie są bardzo duże ale dokuczliwe. Pozdrawiam
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-03-12, 14:13   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,
czy mogłabym prosić o jakieś wskazówki co do neuropoatii. Mama po taksolu czuje zdrętwienia w palcach stóp. Czy można jakoś poprawić komfort. Mama fizycznie funkcjonuje normalnie, ale mówi, że przeszkadza Jej to bardzo. Czytałam o leku Lyrica, ale przy jego stosowaniu też są skutki uboczne.
Proszę o radę.
Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-02-07, 12:26   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,
długo się nie odzywałam, bo czasami już sił i fizycznych i psychicznych brakowało, ale zaglądam na Forum regularnie.
Doksurubicyna u mojej Mamy, jako kolejny rzut chemii, nie zadziałała, po kontrolnym TK ujawniła się dalsza progresja. Lekarz zastanawiał się nad zakończeniem leczenia, ale ponieważ Mama bardzo chciała się jeszcze leczyć i była w miarę dobrej kondycji zaproponował palitaksel podawny we wlewach cotygodniowych. Mama na tym leczeniu jest od połowy listopada. W ubiegłym tygodniu odebrałyśmy wynik kontrolnego TK i okazało się, że mamy częściwy regres - wszystkie zmiany zmniejszyły się o ok 40-50%, parametry hematologiczne prawidłowe, nie ma niedokrwistości, nerki działają prawidłowo - wszystko się poprawiło. Wydaje się, że ukradłyśmy kolejne kilka miesięcy, staramy się cieszyć każdym dniem, nie robić dalekich planów, choć czasami nie jest łatwo. Napewno teraz Mama dostała motywacji do dalszej walki, oby jak najdłużej.
Pozdrawiam i jak zawsze dziękuję, za to, że jesteście!
Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-29, 14:58   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Marzena66 bardzo dziękuję.

Kolejne sprawdzenie parametrów krwi w czwartek i w piątek będziemy wiedziały czy coś się poprawiło.
Mam jeszcze pytanie, po jakim czasie od radioterapii miejscowej, Mama powinna poczuć zmniejszenie dolegliowści bólowych.
Pozdrawiam. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-08-25, 09:58   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,
bardzo proszę poradę. Mama zgłosiła się do szpitala we wtorek na rozpoczęcie kolejnej linii chemioterapii (doksurubicyna). Niestety hemoglobina była zbyt niska 8,9 - chemię podają od 9 i parametry nerkowe też poniżej normy, do tego doszło wysokie ciśnienie. Mama przyjęta została do szpitala, przez 3 dni podawano furosemid i jeszcze jakiś jeden lek, ale nie znam nazwy i walczono z ciśnieniem. Niestety parametry nerkowe i hemoglobina nie poprawiły się w tym czasie i Mama będzie wypisana dzisiaj. Kolejna próba za tydzień. Co robić żeby poprawić poziom hemoglobiny i pracę nerek. Bardzo proszę o rady. Zdaję sobię sprawę, ze sytuacja jest bardzo poważna i choroba postępuje, ale Mama chce się jeszcze leczyć i nie mogę Jej odebrać nadziei. Strasznie się boję, że zbliżamy się do końca.
Pozdrawiam. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-07-20, 11:37   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry. Długo nie pisałam, bo u Mamy było w miarę stabilinie. W kwietniu TK wykazało stabilizację i Mama cały czas dostawała gemzar co 2 tygodnie. Samopoczucie było różne, raz lepsze, raz gorsze, ale bez żadnych bóli. Dzisiaj odebrałam wyniki TK z 18 lipca i mamy progresję. Do lekarza idę w poniedziałek. Proszę może ktoś doradzi czy jest jeszcze jakaś opcja leczenia, o co walczyć i prosić lekarza. Mama jest ciągle w dobrej formie fizycznej.
Dziękuję. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-29, 11:46   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Marzena66 dziękuję. Czytałam też te informacje o skutkach ubocznych, ale lekarz nic o tym nie mówił, kiedy Mama pokazała obrzęki. W przyszłum tygodniu będę rozmawiać jeszcze na ten temat z lekarzem. Pozdrawiam. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-28, 13:00   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry. U nas dalej walczymy, niestety nierówna ta walka. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Mama pomimo zmniejszonej dawki gamzaru, ze wzgledu na dwukrotną neutropenię, po ostatnim wlewie, który był w czwartek w ubiegłym tygodniu, czuje się słabo.

Dodatkowo puchną Jej nogi. Miała w czwartek robione usg kończyn dolnych, które nie wykazało ani zakrzepicy, ani stanu zapalnego. Bierze hydrominium na odwodnienie, ale o ile prawa noga "dochodzi" do normalności, lewa jest cały czas napuchnięta. Co może być tego przeczyną? Pytałam o to lekarza i powiedział, że Mama ma wycięte węzły chłonne i może to być tym spowodowane, ale opuchlizna pojawiła się dopiero po pierwszym wlewie gamzaru.

TK zaplanowane jest na 19 kwietnia. Następny wlew chemii 6 kwietnia, a potem jeszcze 13 kwietnia, o ile nie będzie znowu spadku leukocytów.
Proszę, może macie pomysł, co może być przyczyną puchnięcia nogi i jak pomóc Mamie.
Dziękuję. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-15, 09:41   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dziękuję Kucja15. Spróbujemy. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Kasia
  Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Kasia3341

Odpowiedzi: 112
Wyświetleń: 28810

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-03-13, 13:17   Temat: Rak trzonu macicy uogólniony
Dzień Dobry,

Mama walczy dalej. Wyniki badań krwi, po dwóch tygodniach przerwy dobre, nawet bardzo dobre, jak powiedział lekarz kwalifikujący Mamę do czwartkowego wlewu, próby wątrobowe nieznacznie podniesione ale tak podobno przy gemzarze może być. Kolejne podanie w czwartek tym razem po tygodniowej przerwie - zobaczymy jak tym razem będzie. Mamy samopoczucie całkiem niezłe. Wygląda na to, że ten pierwszy wlew okazał się szokiem dla organizmu, po następnych już jest znacznie lepiej. Tomografia zaplanowana na 19 kwietnia. Każdy dzień z dobrym samopoczuciem Mamy jest darem.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystko. Kasia
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group