1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-04-04, 18:56   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie.Pozdrawiam.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-19, 19:09   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Witam.mojej mamie przepisano lek w tabletkach Sutent. Proszę o informację, czy ten lek jest w stanie pomóc mojej mamie? Czy zalecenie jest odpowiednie?
Pozdrawiam.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-12, 19:50   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Mama jest po wizycie w klinice onkologicznej. Lekarz zalecił tabletki lub zastrzyki,zalezec to będzie od wyników krwi. Nie wiem niestety nie wiem jak się lekarstwa nazywają,mama nie zapamiętała nazwy. Zastrzyki miałyby byc 3 razy w tygodniu przez trzy miesiące. Nadal proszę o odpowiedź jakie są rokowania.
Pozdrawiam.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-05, 16:05   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Proszę mi powiedziec jakie są rokowania? Wiem,że to zależy od przebiegu leczenia,ale ile przeżywają osoby z tym nowotworem płuc?
Pod koniec przyszłego tygodnia już będziemy wiedziec jakie lekarstw będzie stosowane.
Pozdrawiam.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-03, 18:07   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Witam.Długo czekałyśmy na wynik badania histo nadnercza. Oto wynik:
Carcinoma clarocellulare nephrogenes. CK (-), chromogranina (-),S-100. Diameter tumoris 6+4+2cm

Ponadto chciałam dodac co pisało na zastosowaniu po usunieciu nerki:
Nephrectomia radicalis sinistra Kaprogest im Revisio vulneris. Evacuatio haematomatae Dvainage. Pozdrawiam gorąco. Kasia1112
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-20, 19:01   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
W wyniku histopatologicznym nerki napisane jest tak :
Carcinoma darocellulare , miaz poza guz: ognisk nowotw.nie znaleziono .Brak szypuly guza.
A w rozpoznaniu - Tumor npl mali gnus renis sinistri T 2
Nic mi to nie mówi. Jeżeli tylko będzie wynik nadnercza to napiszę.
Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-19, 18:13   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Może zacznę od początku.Mama miała 7 lat temu usuniętą macicę był na niej mięśniak. 6 lat temu guz w lewej nerce,została usunięta cała nerka. W styczniu mama miała kolejną operację- usunięte nadnercze lewe z guzem.I w czasie operacji pobrano do badania histopatologicznego,czekamy na wynik ma byc na początku następnego tygodnia,więc jeśli napiszę o wyniku. Wczoraj byłyśmy z mama na wizycie u onkologa i na podstawie TK ,które opisałam lekarz skierował mamę na leczenie celowane,powiedział,że w tym przypadku nie stosuje się chemioterapii,wiec nie wiem co o tym myślec. Przed leczeniem będą przeprowadzac inne badania,gdyż nie mamy żadnej informacji o kolejnych guzach. Dodam,że moja mama ma dopiero 54 lata,bardzo się boję....
Nie ma żadnych dolegliwości,bardzo dobre wyniki krwi i ogólny stan bardzo dobry.
Napisze jak tylko będzie wynik badania histopatologiczego,jednak zastanawia mnie to leczenie celowane.
Pozdrawiam bardzo cieplutko.
  Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Kasia1112

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 15853

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-18, 18:04   Temat: Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
Witam proszę o pomoc.Wynik TK klatki piersiowej mojej mamy.
W seg.VI płuca lewego ,obwodowo,guzowata zmiana o spikularnych, pozaciąganych obrysach śr.24mmm.W sąsiedztwie zmiany,nieco powyżej guzowate zagęszczenie z pasmowatymi wypustkami ,łącze się z właściwą masą guza. W otoczeniu pojedyncze , drobnoguzkowe zagęszczenia. Zmiana o podobnej morfologii w seg.VI płuca prawego śr.ok 15mmm.W rzucie seg.X płuca lewego drobnoguzkowe zagęszczenia śr.ok.7mmm.Odcinkowe nawarstwianie opłucnej w szczytach obu płuc oraz pasmowate zagęszczenia w rzucie segmentów podstawnych - zmiany pozapalne. W śródpiersiu , w okolicy podostrogowej oraz w obu wnękach guzowate struktury dł. do 30mm,odpowiadające pakietom powiększonych węzłów chłonnych.
Lekarz onkolog zalecił leczenie celowane.
Bardzo proszę o pomoc czy to właściwa diagnoza.Jakie są szanse? Wiem,że wyleczenie nie wchodzi w grę, ale ile może przeżyc pacjent ?
Dziękuje i pozdrawiam.

Od Admina: Zgodnie z zasadą panującą na tym Forum (każda osobna historia powinna mieć swój własny wątek) zakładam dla tego wątku nowy temat i go tu przesuwam. W razie potrzeby, możemy zmienić tytuł wątku na dowolnie wybrany przez Autora postu. Pozdrawiam, Administrator Forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group