1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pluc interpretacja wynikow
Karolcia192

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3325

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-08, 21:33   Temat: Rak pluc interpretacja wynikow
Witam mam wielka prosbe aby ktos moglby zinterpretowac wyniki mojego Taty, wiem ze ma raka pluc z wyniku biopsji ale nie wiem czego mam sie spodziewac! lekarze mowia ze nie nadaje sie na operacje a konsultacje na chemie ma 17 wrzesnia i zastanawiam sie czy jest sens dawania chemii tata jest bardzo slaby!

Rozpoznanie kliniczne: Cellulae carcinomatosae. Adenocarcinoma (M-8010/3).

Badanie Tk klatki piersiowej dwufazowe:
Plat dodatkowt zyly nieparzystej. W plucu lewym przy przedniej scianie klatki piersiowej, w lacznosci z wneka lewa masywna zmiana lita - w jej obrebie widoczne dobrze odgraniczone okragle obszary do 50 mm o niskiej densyjnosci ze wzmocnieniem obwodowym (tu z rozpadem?) oraz niedodmowy miazsz plata gornego. Masa zamyka oskrzele gornoplatowe, obejmoje oskrzele gl. lewe, przylega do luku aorty, przemieszcz tchawice na str. prawa. Nadprzeponowo w plucu lewym nieregularne obszary zalewajacych sie zgeszczen guzkowych (guzkow srodzrazikowyck) zmiany naciekowe (zapalne).
W plucu prawym w seg. 4 niecharakterystyczny guzek 2 mm, poza tym zmian ogniskowych nie uwidacznia sie.
W srodpiersiu podostrowego ww. chlonne do 20 mm, w okienku aortalno-plucnym 12 mm. Przy splywie zylnym pni ramiennoglowowych w. chlonny 21 mm uciskajacy naczynia zylne - cechy zesp. zyly glownej gornej.
W lewej jamie oplucnej plyn 27 mm, prama jama oplucnej wolna.
Nadnercza niepowiekszone. Nerka lewa o pozaciaganych zarysach zew - zmiany pozapalne?

Bardzo prosze o szybka odpowiedz! prosze o szczera odpowiedz jestem przygotowana o najgorsze chcialabym wiedziec ile zostalo mojemu tacie i czy jest sens podejmowania chemii! Z gory dziekuje!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group