1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-07-02, 10:44   Temat: pobranie wycinka z kości
paulag24 napisał/a:
Cathe, wierzę, że nie będzie to ta najgorsza wersja i tego się trzymajmy, ściskam i pozdrawiam

Podpisuję się pod tymi słowami.
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-03-03, 11:28   Temat: pobranie wycinka z kości
Cathe, nie odpowiem merytorycznie.
Cathe napisał/a:
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się (M-09450)

Ale to brzmi wspaniale :cmok:
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-02-01, 13:18   Temat: pobranie wycinka z kości
Cathe, cieszę się, że się odzywasz :) . Trzymamy kciuki za dobre wyniki (aby nie okazało się złośliwe) i dobrą rekonwalescencję. :uhm!:
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-19, 22:42   Temat: pobranie wycinka z kości
Cathe napisał/a:
mam nadzieję, że będą ok

Trzymamy kciuki za dobrze :uhm!:
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-19, 15:14   Temat: pobranie wycinka z kości
Nie ma za co. :)
5 dni :shock: , ale ... :?ale??: , może coś innego będą Ci robić niż to co mnie ... albo jeszcze jakieś dodatkowe badania ... :?ale??:
Pozdrawiam :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-17, 10:33   Temat: pobranie wycinka z kości
Dzięki :) , choroba paradoksalnie uczy radości z życia :)
Ja też trzymam kciuki, aby było dobrze :)

[ Dodano: 2011-12-17, 10:35 ]
oczywiście kciuki za Ciebie :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-17, 10:29   Temat: pobranie wycinka z kości
Spróbuj, może coś się więcej dowiesz :) . Chcesz wiedzieć, jak masz się przygotować.
U mnie na razie OK.
Ja leczę się na ostrą białaczkę szpikową od ponad 3 lat, i teraz jest dobrze. :)
Pozdrawiam :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-17, 10:20   Temat: pobranie wycinka z kości
Wyniki - bardzo różnie - 2-3 tygodnie (tak mniej więcej)
Tak, ja się zgłaszam na oddział do szpitala.
Ja do szpitala zgłaszam się rano i czekam cierpliwie, aż lekarz mnie poprosi. Potem trochę siedzę. Muszę po tym odpocząć.
Gdy się siedzi dobrze jest uciskać pięścią miejsce, z którego pobierano. Siedzieć, podłożyć pięść na to miejsce, i naciskać na to ciałem, tak się ułożyć.
Zadzwoń do szpitala, zapytaj się jak to u nich wygląda. Czy np. masz zostać w szpitalu i ile?
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-17, 10:00   Temat: pobranie wycinka z kości
Cathe, nie ma za co :) . Jeśli to chodzi o to, ...
W czasie pobrania leży się na brzuchu. Miejsce pobrania: kość biodrowa, z tyłu. Nad pośladkami możesz wyczuć ręką, palcami na kości biodrowej takie wypustki. Troszkę poniżej takich dołeczków (nad pośladkami), takie dołeczki mają szczupłe, niepuszyste kobiety. W to miejsce jest ukucie.
Nie należy to do przyjemności, uffff..., ale da się przeżyć.
Pozdrawiam :)
  Temat: pobranie wycinka z kości
JustynaS1975

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28735

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-12-17, 09:44   Temat: pobranie wycinka z kości
Ja miałam robione trepanobiosję, czyli pobranie szpiku kostnego i wycinka z kości z talerza biodrowego. Nie wiem czy to będzie to samo.
Jest miejscowe znieczulenie. Kostka jest 'wyciągana' grubą igłą.
Jednak cała ta biopsja niestety jest co najmniej nieprzyjemna. Każdy ma swoje odczucie bólu, swoją granicę bólu. Dla jednych jest to bardzo bolesne, jedno z najgorszych zabiegów, dla niektórych, 'boli, ale bez przesady'.
Ja nie leżę w szpitalu to tym 'zabiegu'. Normalnie się poruszam, choć może to miejsce, z którego pobierano boleć. Niestety po zabiegu też może boleć, ale da się przeżyć. Tzn. ze 3-4 dni nie mogę położyć się na plecach (i boli wtedy gdy się kładę na plecach lub jakoś na tym miejscu). Śpię na brzuchu lub boku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group