1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Monika-s - komentarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4579

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-10-20, 13:22   Temat: Monika-s - komentarze
Moniko, pomodlę się Twojego Tatę. Pomodlę się również o siły, odwagę, łaskę wiary dla Was oboje.
Czasami sobie przypominam ile w czasie chorowania osób poznałam i ile z nich już nie ma. A niektórzy przez np. kilka dni spędzonych w jednej sali, w szpitalu stali się jacyś szczególni, trudno powiedzieć bliscy, ale szczególni. Jest to smutne, ale z drugiej strony dziękuję, że miałam okazję ich poznać, że zostawili we mnie ślad jak najbardziej pozytywny, np. poprzez swoją postawę.
Ja ich w szczególny sposób niosę w swoim sercu.
  Temat: Monika-s - komentarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4579

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-10-07, 16:53   Temat: Monika-s - komentarze
Monika-s napisał/a:
modlę sie za niego codziennie i proszę was o to również

pomodliłam się za Twojego Tatę

[ Dodano: 2011-10-07, 16:54 ]
Monika-s napisał/a:
pozdrawiam was cieplutko w ten zimny dzień

Bardzo cieplutko :)
  Temat: Monika-s - komentarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4579

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-10-06, 13:42   Temat: Monika-s - komentarze
Ewelina Żurek napisał/a:
Gotuj dobre obiadki, rób soki, umilaj czas ...

Pokaż jak bardzo go kochasz, że to co robił w życiu jest ważne.
Postaraj się, aby zachowywał spokój.
Opisuję to co ja chciałabym, a chciałabym potwierdzenia, że to co robiłam miało sens, że coś z tego zostaje, że nie byłam niczym, po nic. Że byłam potrzebna. Że nie żyłam na próżno. I chcę być spokojna, że bliscy dadzą sobie radę beze mnie.
Osiągnąć spokój. Pogodzić się z Bogiem i ludźmi. I niestety nie wiem co może zrobić bliska osoba. Przede wszystkim, aby mnie wysłuchała, miała odwagę i mnie wysłucha, a nie zbywała 'banałami'.

Poza tym przytulam :tull: i pomodlę się za Twojego Tatę. Nikt nie wie ile czasu mu zostało. Korzystajcie z czasu, nie marnujcie go.
Ja w swoich modlitwach proszę Boga przede wszystkim o siłę, odwagę i mądrość (tego uczy Księga Salomona). Oraz oczywiście o zdrowie. Niech Pan Bóg nad Wami czuwa.
  Temat: Monika-s - komentarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4579

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-09-28, 19:18   Temat: Monika-s - komentarze
Ewelina Żurek napisał/a:
A to że Tata "udaje", że nic się nie dzieje to moim zdaniem wcale nie musi być dziwne. Zalezy od człowieka.

Ja jako chora chciałam jeszcze napisać, że obok opcji tzw. 'udawania' jest opcja 'nieudawania'. To nie jest tak, że każdy chory się boi. Są chorzy, którzy pomimo poważnej choroby potrafią się z tym pogodzić i osiągnąć spokój wewnętrzny. I to, że ktoś (przysłowiowo) 'nie rwie włosów' z głowy to niekoniecznie oznacza, że w środku 'rwie włosy z głowy', a tylko na zewnątrz 'nie rwie włosów z głowy'. Niektórzy mają w sobie spokój wewnętrzny.

[ Dodano: 2011-09-28, 19:20 ]
Ewelina Żurek napisał/a:
Moja Mama złościła sie jak chciałysmy decydować za Nią

Mnie też to by denerwowało. Dlatego 'swoich' nauczyłam nie decydować za mnie, ja choruję na raka, ale to nie oznacza, że straciłam rozum i umiejętność decydowania. Od czasu do czasu muszę im to przypominać.

[ Dodano: 2011-09-28, 19:23 ]
Ewelina Żurek napisał/a:
nie jestem przeciwniczką rozmowy z psychologiem/psychonkologiem

Też nie jestem przeciwniczką rozmowy z onkopsychologiem/psychologiem. Gdy widzę, że ktoś wyraźnie nie da sobie rady sam, ale poszukuje pomocy to też polecam. Jednak to osoba zainteresowana musi sama się na to zdecydować, ona musi się otworzyć na pomoc. Bez otworzenia się na pomoc nie pomoże się choremu. Ewentualnie można stosować 'delikatne' podpowiadanie. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group