1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-04, 21:05   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
:-[ , bardzo współczuję ::rose::
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-11-03, 19:01   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwono2010, :tull: :-[
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-21, 16:34   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwonko2010, tylko przytulam, nic więcej nie potrafię dodać :cry:

ela1 napisał/a:
Niestety tak naprawdę, wszyscy mimo, że zrobiliśmi wszystko, to nie jesteśmy tego pewni...

A nie mamy życia równoległego, aby to sprawdzić. I dlatego wyrzucanie sobie tego, że może za mało, że może nie tak do niczego dobrego nie prowadzi. Nie cofniemy czasu i nie sprawdzimy czy byłyby lepiej.
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-18, 21:25   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwona2010 napisał/a:
A największym bólem jest ta jego pełna świadomośc wszystkiego :-(

I znów, gdy czytam takie zdanie mam pewne wątpliwości. Może warto spróbować 'sprowadzić' osobę, która pomoże Waszemu Tacie osiągnąć spokój wewnętrzny (jeśli on takowego nie ma w sobie). Może to być ksiądz, psycholog, psychoonkolog, może jakiś doświadczony wolontariusz hospicyjny itp.
Proszę wierz mi, są osoby, które potrafią pogodzić się z ostatecznym i osiągnąć spokój wewnętrzny. Warto próbować to uczynić dla Taty.

iwona2010 napisał/a:
Myśle że go zawiodłyśmy i z tym mi jeszcze gorzej

Tu Zebra dobrze odpowiedziała, to ja nic nie będę dodawać. Robicie co w Waszej mocy.
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-11, 17:02   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwonko2010, przykro mi :/pociesza:/
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-01, 21:23   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwono2010, podpisuję się obiema rękami pod tym co napisała Funia:
Funia napisał/a:
Iwonko, wiem, że takie rozmowy są trudne i przykre,
Ale jeśli Tata tego potrzebuje, to musicie stanąć na wysokości zadania, wysłuchać - nie zbywać, choćby mówił niewiadomo co.
I na pewno nie wolno mu powtarzać "będzie dobrze", bo potraktuje to właśnie jako zbywanie i lekceważenie.

Potem już nigdy nie będzie rozmów, ani na wesoło, ani na smutno.

Cytat:
Iwonko - przepraszam, bo może to zbyt bolesne - ale ten czas i te rozmowy też wykorzystaj, bo to też jest bardzo cenne.


Gdy bliscy zbywają nasze próby rozmowy na te 'poważne' tematy, czujemy się, że nikt nas nie rozumie, nie chce zrozumieć, możemy odczuwać samotność (pomimo tego, że są przy nas bliscy). I takich rozmów potrzebujemy, aby powiedzieć co czujemy.
I nie zawsze czujemy strach. Nie każdy człowiek, który mówi o śmierci odczuwa strach.
Ja myśląc o śmierci mogę najwyżej odczuwać żal, że nie będę uczestniczyć dalej w życiu. Jeśli się boję, to o moich bliskich, o moją mamę, o to jak ona to by (ewentualnie) przyjęła.
Przepraszam, że piszę o tak trudnych sprawach. Chcę tylko opisać swoje odczucia i nie zawsze jest tak jak sobie wyobrażamy co inni mogą odczuwać.
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-18, 16:58   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwonko2010, :/pociesza:/
  Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
JustynaS1975

Odpowiedzi: 508
Wyświetleń: 123733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-22, 12:39   Temat: Płaskonabłonkowy nowotwór złośliwy oskrzela i płuc
iwona2010 napisał/a:
mówi do tatula kto przepisał tą chemię bo to jest bzdura przecież ona i tak panu nie pomoże

to rzeczywiście może podciąć skrzydła "nooo"
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group