1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-02-18, 19:10   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Bardzo mi przykro :/pociesza:/

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-02-06, 09:24   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Jaka jest morfologia Taty?
Pozdrawiam :cmok:
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2017-01-20, 10:35   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Beata 51 napisał/a:
Co dalej nas może czekać?

Trudno jest powiedzieć.
Być może będzie dalej podawana Vidaza, jeśli jest dobra tolerancja i Tata odnosi z niej korzyści. Miejmy nadzieję, że Tata będzie jak najdłużej odnosił z niej korzyści.
Beata 51 napisał/a:
jeśliby Tata się porządnie wzmocnił, to może przeszczep byłby realny?

Przykro mi, ale Tata ze względu na wiek (74 lata) nie kwalifikuje się do przeszczepu. Oraz aby mógł był przeprowadzony przeszczep szpiku, musi być remisja całkowita (czyli m.in. w szpiku mniej niż 5% blastów).
Pozdrawiam serdecznie :tull:
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-22, 10:07   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Beato, niestety nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Ta choroba nie ma pomyślnych rokowań. Bardzo przykro mi.
Dotychczas nie ustalono optymalnego sposobu leczenia chorych na BPDCN.
Podstawową metodą leczenia jest chemioterapia: wielolekowe schematy chemioterapii, umożliwiają uzyskanie remisji/cofnięcie się choroby. Po początkowym okresie remisji szybko następuje wznowa choroby, co prowadzi do szybkiego pogorszenia się stanu chorego. Niestety postęp choroby jest agresywny.
Długotrwałe przeżycia występują w nielicznych przypadkach zastosowania programów chemioterapii wykorzystywanych w leczeniu ostrych białaczek, a następnie allotransplantacji komórek krwiotwórczych w pierwszej całkowitej remisji.
Niestety u Twojego Taty ze względu na wiek (74 lata) nie jest możliwe przeprowadzenie przeszczepu szpiku.

Co zaproponowano Tacie, jakiekolwiek leczenie?
:tull:
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-19, 12:22   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Jedyne co odnalazłam to info o nowotwór z blastycznych plazmocytoidnych komórek dendrytycznych - złośliwy rozrost z prekursorów plazmocytoidnych komórek dendrytycznych, który wyjściowo rozwija się w skórze, a następnie zajmuje wtórnie węzły chłonne, krew obwodową oraz szpik. Nowotwór b. rzadko występujący.
W klasyfikacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)) z 2008 r. wspomniana jednostka chorobowa została przypisana do nowotworów przypominających plazmocytoidne komórki dendrytyczne i umieszczono ją w rozdziale dotyczącym „ostrych białaczek szpikowych oraz związanych z nią nowotworów komórek prekursorowych”.
Nie wiem czy o tę chorobę chodzi?
Zamieść więcej informacji, jakieś wyniki badań, tak aby ułatwiło nam pomoc.
  Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
JustynaS1975

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11164

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-12-19, 10:13   Temat: Białaczka komórek dendrytycznych
Beata 51 napisał/a:
białaczka komórek dendrytycznych

Pierwszy raz o tym słyszę. Ale poszukam informacji w necie. Pozdrawiam :tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group