1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 12:35   Temat: szybko rosnący guz
Dziękuję Ci bardzo.
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 11:37   Temat: szybko rosnący guz
Lekarze cały czas nam mówili, ze nie wiadomo, co to jest za guz, wiec nie mogą podjąć żadnego leczenia. Mówili, że nie mogą go zbadać, ponieważ jest tak umiejscowiony, że nie mogą do niego dotrzeć podczas wykonywania bronchoskopii oraz nie udało się pobrać z niego biopsji. Zapewniali, że gdyby tylko wiedzieli co to jest za guz, to podjęliby leczenie najprawdopodobniej naświetlaniem. Może za mało dopytywaliśmy, może trzeba było Tatę skonsultować w innym mieście... Mam mętlik w głowie. A najgorsza jest niemoc. To, że nie mogę nic zrobić, żeby Go ratować.
Tata czuje się dobrze. Ostatnio miał zapalenie płuc, ale teraz już jest zdrowy. Jest nawet zadowolony, bo kaszel przestał go męczyć.

[ Dodano: 2017-01-09, 12:07 ]
Jednak jeśli chodzi o to, czy jest zorientowany, jak poważny jest jego stan, to nie wie, że Jego sytuacja jest tak bardzo poważna. Tato ma olbrzymią chęć życia i boimy się, że jeśli się dowie, to się załamie.

[ Dodano: 2017-01-09, 12:08 ]
Missy, dziękuję Ci za wsparcie i pomoc.
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 09:12   Temat: szybko rosnący guz
a może lekarze powinni spróbować leczyć. Może chemia, naświetlania... cokolwiek, byleby nie czekać bezczynnie na śmierć. Może trzeba by spróbować jeszcze raz dowiedzieć się, co to za nowotwór i wtedy dobrać odpowiednie leczenie.
Strasznie ciężko jest wiedzieć, że jest chory i nic nie robić, żeby wyzdrowiał.
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-09, 05:32   Temat: szybko rosnący guz
Patrząc na postęp choroby ile jeszcze mamy czasu?
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-08, 20:38   Temat: szybko rosnący guz
Dopiero teraz udało się zrobić Tacie tomograf. Wynik tomografu w załączeniu

[ Dodano: 2017-01-08, 20:40 ]
Nie jestem lekarzem ale czytając to mam wrażenie że jest bardzo źle

  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-16, 11:02   Temat: szybko rosnący guz
Podczas wykonywania bronchoskopii lekarz powiedział tacie ze ma ropę w płucach. O czym to świadczy? Dodam tylko ze w poniedziałek tata przyjął ostatnia dawkę antybiotypu bo miał zapalenie oskrzeli. Czy to ma jakiś związek z ropą w płucach?
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 19:51   Temat: szybko rosnący guz
Marzena66, dziękuję Ci bardzo za pomoc, wsparcie i porady. Wczoraj miałam ochotę cały czas ryczeć, a dziś dzięki Tobie jakoś funkcjonuję. Dziękuję

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-11-09, 19:56 ]
:) od tego jest forum, żeby pomóc, żeby wspierać. Zostaw stres na poniedziałek, teraz staraj się razem z tatą cieszyć chwilą.
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 19:24   Temat: szybko rosnący guz
Musze poszukać wyniku wydzieliny ale nie było tam żadnych komoreklam nowotworowych.
W poradni onkologicznej tato był we wrześniu 2015, w lutym 2016 i w listopadzie 2016. We wrześniu onkolog obejrzał wypisy i wyznaczył termin kolejnej wizyty na luty 2016. W lutym skierował na rtg. Zdjęcie nie wykazało większych zmian, wiec kolejna wizyta została wyznaczona na listopad. I znów tato dostał skierównie ylko na rtg, ale tym razem okazało się ze guz urósł.

[ Dodano: 2016-11-09, 19:29 ]
Tematu płynu w płucach i jamie brzusznej nikt nigdy nie podnosił
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 18:39   Temat: szybko rosnący guz
Dziekuje Ci bardzo za wsparcie

[ Dodano: 2016-11-09, 18:44 ]
Najgorsze że nie udało się lekarzowi pobrać materiału do biopsji i ze Tato nie został zakwalifikowany do operacji usunięcia guza. Tato mial mieć badanie PET, ale jest po zawale i ma wszczepione stenty więc nie został dopuszczony do badania, ponieważ silne pole elektromagnetyczne mogłoby uszkodzić żyły.

[ Dodano: 2016-11-09, 18:50 ]
Zrobiłam skany wpisów sprzed roku oraz ostatniego badania rtg

















  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 17:47   Temat: szybko rosnący guz
Najgorsze jest to ze tato jest po stałą kontrolą onkologa. Co pół roku chodzi do poradni onkologicznej i jest za każdym razem kierowany na rtg płuc. My się nie
znamy na medycynie, myśleliśmy ze skoro nigdzie nie ma napisane że są to znamy nowotworowe to znaczy ze jest dobrze. Żaden lekarz, którego odwiedziliśmy, nie pokierował nami odpowiednio. Żałuję, że zaufałam lekarzom. Sądziłam, że najgorsze co mogę zrobić, to szukanie informacji w internecie. Teraz wiem jak bardzo się myliłam. Mam nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone, że dane nam będzie jeszcze powalczyć o tatę.
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-09, 10:11   Temat: szybko rosnący guz
Dopieto w poniedziałek kładą tatę do szpitala. Mam nadzieję że teraz już zaczną Go w końcu leczyć. Dziękuję bardzo za pomoc
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-08, 21:45   Temat: szybko rosnący guz
Po zrobieniu TK tata został wpisany do domu. Torakochirurdzy nie podjęli się operacji ze wzgledu na to ze tata choruje na POCHP. Odesłali do domu bez dalszego leczenia tylko kazali zgłaszać się na kontrolę do poradni onkologicznej. A z poradni co pół roku kierowali na rentgen płuc. I tyle.
Czy wyniki TK mogą świadczyć o przerzutach?
Bardzo proszę o radę gdzie się udać i co badać?

[ Dodano: 2016-11-09, 07:39 ]
A jeśli bronchoskopia żniw nic nie wykaże?
Gdzie powinniśmy się udać?
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-08, 21:30   Temat: szybko rosnący guz
Czyli do tej pory nic nie potwierdziło raka?
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Jeśli będę miała jakiekolwiek wyniki to będę pisała.
Pozdrawiam
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-08, 20:33   Temat: szybko rosnący guz
W marcu było robione TK i wykazało guzek o wymiarach 19x12 mm ale nie było nic o nowotworze. Teraz kontrolnie był zrobiony rentgen i z niego wynika ze guz tak bardzo urósł

[ Dodano: 2016-11-08, 20:35 ]
Czy rak tak szybko rośnie?

[ Dodano: 2016-11-08, 20:58 ]
Wynik badania radiologicznego:
Przepona i kąty wolne. Progresja zmiany w polu górnym płuca prawego - obecnie 50x40 mm. Na wysokości dolnego bieguna prawej wnęki słabo widoczne zagęszczenie wielkości 12x10 mm. Pogrubiały odwnękowy rysunek okołooskrzelowy. Pasjonatem zmiany włókniste w polu dolnym płuca lewego . Akceptacja naczyń gornopłatowych. Sylwetka serca lewokomorowa. Miażdżycowy łuk aorty

[ Dodano: 2016-11-08, 21:11 ]
Znalazłam też wynik TK ale sprzed roku.
Tomografia klatki piersiowej (21.09.2015r.): lewy płat tarczycy powiększony, schodzi ok. 20 mm poniżej górnej krawędzi rękojeści mostka z nieregularną hypodensyjną zmianą ogniskową 18x10 mm. W śródpiersiu widoczne nieliczne drobne i pojedynczy granicznej wielkości węzeł chłonny przytchawiczy 10x15 mm. Ślad płynu w obu jamach opłucnowych szerokości warstwy do 10 mm. Płuca niejednolicie upowietrznione, przejaśnione rozedmowo. W segm. 3 płuca prawego twór guzowaty 19x12 mm o dość równych obrysach, z drenującym oskrzelem. Guzek o gładkich obrysach śr. 11 mm w segmencie 4 PP. Zagęszczenia bliznowato-niedodmowe przyśródpiersiowo oraz u podstawy płuca prawego. Płuca lewego bez zmian ogniskowych. Płyn w jamie brzusznej -wokół wątroby, śledziony, międzypętlowo. Nadnercze prawe niepowiększone. W nadnerczu lewym TU wielk. 25x12 mm -napr. gruczolak

[ Dodano: 2016-11-08, 21:13 ]
Czego można się dowiedzieć z tych wyników?
  Temat: szybko rosnący guz
Justyna803

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8152

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-11-08, 19:34   Temat: szybko rosnący guz
Witam,
Półtora roku temu wykryto u mojego taty niewielki guzek w prawym płucu. Wykonano bronchoskopię, której wynik nie wykazał obecności komórek nowotworowych. Skierowano wiec tatę na biopsję. Nie udało się pobrać materiału do badania, ponieważ guzek jest w takim miejscu, że nie można do niego dotrzeć. Lekarze chcieli wyciac guzek, ale tata choruje na POChP i torakochirurdzy orzekli, że po wycięciu tata będzie miał problemy z oddychaniem. Odesłano wiec tatę do poradni onkologicznej. Co pół roku wykonywane jest prześwietlenie rentgenowskie oraz bronchiskopia. W marcu guzek miał wymiary 19x12 mm i bronchoskopia nie stwierdziła obecności komórek nowotworowych. Dziś tato odebrał opis przeswięzienia rentgenowskiego i zamarliśmy. Guzek ma wymiary 50x40 mm!!!!! Przez pół roku wzrósł ponad dwukrotnie. Czy to znaczy że to jest rak? W obie działek tata kładzie się do szpitala na bronchiskopię ale do tego czasu chyba oszaleję z niepewnosci. Pomocy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group