1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-08-23, 08:26   Temat: wyniki
Witam, 20.08 otrzymaliśmy wyniki pobranego wycinka, seminoma. Zbadano jądra, jest guz, a to w śródpiersiu okazało się być przerzutem. Proszę o zamknięcie wątku. Zarejestrowałam się na rj forum. Dziękuję wszystkim za okazałą pomoc.
Serdecznie pozdrawiam
Justyna
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-31, 10:23   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
test

[ Dodano: 2019-07-31, 10:41 ]
Witam, nie mogę dodać załączników, więc wypiszę, co otrzymaliśmy.
Badanie oligobiopsyjne: biopsja cienkoigłowa: węzeł chłonny CB/24780-nr 4R - cellulae neoplasmaticae malignae. Wykonane badania immunohistochemiczne: CK-Pan(-), EMA (-), LCA (-) nie pozwoliły na sprecyzowanie rozpoznania. Wskazana konsultacja i poszerzenie panelu przeciwciał w ośrodku onkologicznym.

Z tym wynikiem udaliśmy się na konsultacje. Pani dr zapoznała się z dotychczasową historią i dała skierowanie do Szpitala w Zabrzu (tam gdzie była wykonana biopsja) na O. torakochirurgii z opisem: Guz śródpiersia tylnego. Stan po badaniu EBUS - wynik cellula neoplasmatice. Brak możliwości sprecyzowania rozpoznania. Zakwalifikowany do VATS sin.
Na moje pytanie, w jakim kierunku jej zdaniem "idzie" diagnostyka, powiedziała, że typowe objawy chłoniaka.

01.08. Tom ma przyjęcie na oddział, a dzień później operację.
Czy Waszym zdaniem, coś na tej podstawie można potwierdzić? Czy na wynik z VATS też czeka się kilka tygodni? bo Pani dr wspomniała coś, że wycinek badany jest śródoperacyjnie?
Gdyby potwierdziło się, że to chłoniak, to jaki ośrodek lepszy: IO Gliwice, czy Sz. Katowice?
Pozdrawiam
Justa
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-11, 10:30   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Witaj missy.
W zał. poprawione. Dziękuję :)
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-11, 07:41   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Witaj crayzy, dziękuję za wiadomość.
Ps. kurcze, z pośpiechu załączyłam skan z wszystkimi danymi, a pamiętam, że trzeba je usuwać, tyle, że teraz nie wiem, jak to zrobić. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Justa
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-10, 08:19   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Dzień dobry. Załączam kartę informacyjną z oddziału torakochirurgii. 10 dni czekania na wynik.
Justa
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-08, 13:38   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Dzień dobry, dzisiaj pobrali w Zabrzu wycinki, nie wiem jaką metodą (partner powiedział, że znieczulenie miejscowe i przez usta). Za 10 dni wyniki. Jutro wychodzi do domu.

[ Dodano: 2019-07-08, 17:32 ]
Z tego, co zrozumiałam, to pobranie wycinków, to była EBUS-EUS, czy to może sugerować, że jednak, to nie chłoniak, a rak płuc lub mięskak? Proszę, niech ktoś coś napisze, bo zaczynam wariować. 2 lat temu pochowałam mamę, zmarła po 3 latach na raka piersi. Lekarz wspomniał, że będzie operacja?
Pozdrawiam Justa
  Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Justa71

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5407

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2019-07-05, 11:07   Temat: Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Dzień dobry. mam na imię Justyna. Jestem z Piekar Śl. Mój partner od kilku tygodni uskarżał się na osłabienie, duszności, miał podwyższoną temperaturę, później doszły wymioty , kaszel. Udało mi się go namówić na wizytę u lekarza. Lekarz podejrzewał, że objawy mogą mieć charakter kardiologiczny i dał skierowanie do poradni kardiologicznej. Niezwłocznie umówiłam wizytę prywatnie i już na drugi dzień partner został przyjęty na oddział wewn. Szpitala Miejskiego w Piekarach Śl. W załączeniu karta informacyjna.
W poniedziałek (8.07) ma się zgłosić na oddział Torakochirurgiczny do DR HAB. N. MED. DAMIAN CZYŻEWSKI.
Póki nie ma diagnozy, to wiem, że musimy uzbroić się w cierpliwość.
Proszę na chwilę obecną o zainteresowanie moim wątkiem.
O informację, czy szpital do którego mamy skierowanie jest polecanym ośrodkiem?
Czy w tym wypadku robi się biopsję, czy wziernikowanie śródpiersia?
Czy bardziej skłaniacie się w kierunku chłoniaka? czy mięsaka?
Niepokoi mnie bliskie sąsiedztwo serca i aorty.
Pozdrawiam
Justyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group