1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 18472

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 15:37   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Tak - w takim ogólnym zarysie. Moim zdaniem każda okazja jest dobra aby podkreślić znaczenia wczesnego rozpoznania raka i prowadzić leczenie przy aktywnym udziale onkologa. Bywają sytuacje, kiedy lekarz zezwala na uzupełnienie, czy wsparcie leczenia inną metodą - jednak zawsze za zgodą, wiedzą i pod kontrolą onkologa..

Medycyna niestety jeszcze nie odkryła recepty na skuteczne leczenie wszystkich chorób. Oczywiście zawsze jednak trzeba myśleć optymistycznie i mieć nadzieję. Badania naukowe trwają...
Trudno mi się wypowiedzieć na temat diet przeciwko rakowi. Nie mam ugruntowanego stanowiska w tej kwestii. Owszem, szacuje się, że około 40% nowotworów można by uniknąć przez odpowiednie odżywienie się, aktywność fizyczną i utrzymanie odpowiedniej wagi ciała itp. Na problem należy spojrzeć całościowo a nie wyrywkowo. Toczą się w świecie badania na temat wpływu poszczególnych składników żywieniowych na przykład na regresje guza.. Trzeba poznać bardzo dokładnie wszystkie mechanizmy choroby. Jak do tej pory chyba nikt nie udowodnił cofnięcie się całkowite raka, bazując tylko na poziomie samej diety.. Inaczej sprawy się mają w zapobieganiu rakowi, a jeszcze inaczej w trakcie choroby.

Kmis757 :) na temat wpływu cukru czytałam i jestem przekonana o jego niekorzystnym wpływie na nasz organizm, nie ułatwia leczenia choroby nowotworowej a wręcz szkodzi, podobnie jest z nadmiarem soli...
Książkę, którą przedstawiłeś chętnie przeczytam. Dzięki...
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Jolana

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 18472

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 14:04   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Cytat:
Na dużą rolę, jaką odgrywają niekonwencjonalne metody leczenia wśród chorych na chorobę nowotworową, mają wpływ utrwalone stereotypy myślenia, że chory na nowotwór to chory nieuleczalnie. Informacje dotyczące nowotworu, jakie otrzymuje chory, to książki i filmy o nieuleczalnie chorym na raka (zawsze!) bohaterze oraz audycje radiowe i telewizyjne, promujące różnego rodzaju szarlatanów. Prasa, stanowiąca najczęstsze źródło informacji, zawsze czy prawie zawsze pod pojęciem zmarł (lub chorował) na nieuleczalną chorobę" rozumie proces nowotworowy. Anonse, że X.Y. po chorobie na nowotwór złośliwy wrócił do czynnej pracy, w Polsce nie zdarzają się (w USA - tak!).



Cytat:

Wszystkie dane dotyczące rozwoju medycyny niekonwencjonalnej na świecie są również sygnałem o niewydolności medycyny, w tym onkologii, w kontaktach z pacjentami. Dlatego najważniejszym zadaniem onkologów jest nawiązywanie dialogu z wszystkimi, którzy chcą go prowadzić



Leczenie niekonwencjonalne, co tym sądzi pan prof. dr hab. n. med. Marek Pawlicki - onkolog - link
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group