1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-15, 09:55   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Choroba występuje bardzo rzadko, wobec tego trudniej znaleźć informacje, grupę wsparcia, czy bardziej doświadczonych pacjentów tym temacie. Naukowcy w dalszym ciągu nie wiedzą, dlaczego większość mięsaków tkanek miękkich rozwija u ludzi, którzy nie mają żadnych widocznych czynników ryzyka? Mam nadzieję, że niedługo badacze problemu znajdą odpowiedzi na te i inne pytania... ;)
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-13, 15:46   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
sylwiaj, no tak rozumiem, ale nie przejmuj się, chodzi Twoje zdrowie. Przez telefon zawsze zbywać człowieka. Najlepiej na spokojnie umówić osobiście na wizytę i mieć przy sobie czy dokumentację czy coś innego co zaświadczy o rodzinnym występowaniu nowotworu.
Na ten temat może wypowiedzieć się tylko lekarz - specjalista z tego zakresu.

Bardzo dokładnie nie odpowiem Ci pytanie ale wiem, że na przykład mutacja genu p53 jest powodem rodzinnego występowania mięsaków ( mięsaków jest kilka podtypów ), glejaków i innych nowotworów. I dodam, iż uznaje się, że jeśli nowotwór wystąpił w rodzinie to potomstwo jest obciążone genetycznie....
Sporo też zależy od czynników środowiskowych w powstawaniu nowotworów.
Wobec tego radzę, uzyskać pełne informacje od specjalistów w tej dziedzinie. Nawet jeśli nie będzie w ich opinii uznanie tego nowotworu jako dziedziczonego, to być może podpowiedzą jak postępować, aby zminimalizować ryzyko...

:)
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-13, 06:10   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Sylwiaj,
Napisz nam po konsultacji, co ten temat powiedzieli genetycy ...
Pozdrawiam cieplutko o poranku i życzę zdrowia Tobie i Twoim bliskim... :)
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-12, 22:26   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
sylwiaj,

Cytat:
Już napisałam do tego Szczecina. Mają tam stowarzyszenie rodzin obciążonych genetycznie rakiem. Sprawdziłam, że najbliżej mam poradnie genetyczne w Bielsku i Gliwicach. Jutro zadzwonię do Bielska.

I już będzie krok do przodu.

Cytat:
Czy ten mięsak ma jakiś związek z ziarnicą?

Nowotwory te są procesami o różnych objawach i rozmaitym przebiegu klinicznym, i w jakiś sposób są spokrewnione.
W gruncie rzeczy procesy chorobowe układu limfatycznego i układu siateczkowo - śródbłonkowego od dawna są przedmiotem żywego zainteresowanie ze strony tych patologów
Nazwa mięsaka siateczkowo - komórkowego zastosowana w celu uniknięcia nieporozumień diagnostycznych. Mogę się oczywiście mylić, bo nie jestem lekarzem... :)
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-12, 17:04   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Właśnie dlatego, żeby zdobyć jak najwięcej informacji na temat tego nowotworu, polecam kontakt w Poradni Genetycznej.
W Twoim przypadku jest wskazana taka wizyta, ponieważ w rodzinie ze strony Taty na nowotwór złośliwy chorowały więcej niż jedna osoba.

Dużo informacji otrzymasz z
NOWOTWORY DZIEDZICZNE - PORADNIK DLA PACJENTA

sylwiaj napisała:
Cytat:
Przecież mięsak nie jest wyleczalny, więc co mi da wykrycie jego wczesnego stadium? I moim dzieciom, o które tak naprawdę najbardziej mi chodzi? Czy ktoś słyszał o przypadku wyleczeniu mięsaka siateczkowokomórkowego?

Ten mięsak jest nowotworem tkanek miękkich. Tam się lokalizuje. Ten rodzaj mięsaka występuje bardzo rzadko. Ze względu na brak we wczesnym okresie objawów rozpoznawany jest bardzo późno i dlatego rokuje źle. I właśnie dlatego prowadzona jest cała diagnostyka aby wykryć go jak najwcześniej i podjąć leczenie.

Leczenie jest wyłącznie chirurgiczne i wsparte często radioterapię i chemioterapię.
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-12, 13:56   Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Sylwiaj, w tej sytuacji radziłbym skonsultować się z proktologiem, być może właśnie faza ostra stanu zapalnego odbytnicy przeszła w fazę przewlekłą. Taki stan wymaga ustalenia przyczyny i leczenia, ponieważ najczęstszym następstwem zapalenia odbytnicy jest trwałe uszkodzenie jej błony śluzowej.

Oczywiście, najbardziej popularnym badaniem w profilaktyce raka jelita grubego jest kolonoskopia, zwana złotym standardem w wykrywaniu nowotworu jelita grubego...
Jednak w wykrywaniu wczesnej postaci mięsaka siateczkowokomórkowego w obrębie jamy brzusznej przeprowadza się okresowo szereg badań obrazowych i endoskopowych całego przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia... :)
  Temat: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorowania
Jolana

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 8368

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-11-12, 10:52   Temat: Re: reticulosarcoma - genetyczne prawdopodobieństwo zachorow
sylwiaj napisał/a:
Mam pytanie, gdzie powinnam się udać, w celu dokładniejszych badań i profilaktyki jeśli chodzi o zachorowanie z przyczyn genetycznych?

Opisz swój problem na adres: Międzynarodowe Centrum Nowotworów Dziedzicznych
Szczecin ul. Połabska 4 - Tu znajdziesz poradę, oni wskażą adres placówki najbliżej miejsca Twojego zamieszkania.
link do szczecińskiego ośrodka...

Cytat:
Czy jest sens ubiegać się o badania genetyczne (mam dwójkę dzieci)? Jestem świeżo po kolonoskopii, która w badaniu hist.-pat. wykazała przewlekłe zapalenie odbytnicy.

Sylwiaj, zawsze jest sens :) tym bardziej, że istnieje genetyczne zagrożenie. Rozpoznanie z kolonoskopii jest bardzo ważne w tej chwili a w poradni nowotworów dziedzicznych będziesz objęta na przyszłość badaniami profilaktycznymi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group