1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-23, 22:59   Temat: proszę o opinię
Likamika napisał/a:
Mam nadzieję, że biopsja szpiku da odpowiedź czy faktycznie mogę spać spokojnie...


Pozostaje czekać :) a poźniej będziemy myśleć wspólnie, co dalej robić.... ;)
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-23, 14:01   Temat: proszę o opinię
Likamika, prawie takie same, z niewielką przewagą na korzyść badań ostatnich, choć ta różnica jest mała w granicach dopuszczalnego błędu diagnostycznego... Moim zdaniem w tej chwili nie ma powodów do niepokoju.... :)
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-28, 21:33   Temat: proszę o opinię
Likamika napisał/a:

Czy nerwica przypadkiem nie jest skutkiem życia w silnym stresie, czy objawy nerwicy nie pojawiają się kiedy panicznie się czegoś boimy?

Likamika, powiem tak :) - różne są typy nerwic i różnie się o objawiają. Najlepiej gdyby mógł się wypowiedzieć psycholog w zaciszu gabinetu... :) . Dodam, że za oceanem prawie każdy człowiek ma swojego osobistego psychoanalityka. Takie czasy... U nas również ten zwyczaj zaczyna funkcjonować.

Likamika napisał/a:
Tak więc coś mi się zdaje że po 19 listopada poznam przyczynę wszystkich moich dolegliwości.
W takim razie czekamy.

Likamika napisał/a:
P.S. Tydzień przed szpitalem spędzę służbowo w Hiszpanii

Hmmm... Hiszpania też bym tak chciała :-D

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-28, 18:14   Temat: proszę o opinię
Likamika :) Witaj...
Tak, do 19 listopada jest troszkę czasu... Warto poczekać.
A jak się czujesz ?
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-17, 10:55   Temat: proszę o opinię
Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie. :)
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-17, 10:00   Temat: proszę o opinię
Witam serdecznie, Likamika :)

Ja będę się upierać przy nerwicy.. Dużo objawów, które prezentujesz wskazuje jednak na zaburzenia o charakterze lękowym. Dla Twojego dobra, bardzo proszę jak najszybciej skorzystaj z pomocy psychoterapeuty. Podczas psychoterapii nauczysz się radzenia sobie z lękiem i jego skutkami, zmienisz sposób myślenia. Będziesz o wiele szczęśliwsza...

Postaraj się ufać wiedzy medycznej. Jeżeli kolejne badania diagnostyczno - różnicujące niczego złego nie wykazują, to pewnie tak jest. Jeżeli masz niedosyt informacji i nie masz zaufania do swojego lekarza, zawsze masz prawo udać się po konsultację do innego specjalisty i w innym mieście .... A jak wiesz trudno jest poprzez internet postawić diagnozę. Najlepszy lekarz tego nie zrobi.
Zaburzenia nerwicowe ujawniają się w w sferze postrzegania i przeżywania. Symptomy chorobowe - fizyczne siedzą w Twojej głowie.. I spirala błędnego kola się nakręca.

Pomyśl też o własnych dzieciach, które Cię obserwują, patrzą na Ciebie... i wchłaniają Twoje nastroje. Bo istnieje coś takiego jak indukcja nastrojów, to się naprawdę udziela innym - szczególnie małym dzieciom.

To żaden wstyd korzystać z pomocy psychiatry i psychologa. Tacy sami specjaliści jak inni. Czasy mamy trudne i coraz więcej ludzi sobie nie radzi z różnymi problemami.W tego typu zaburzeniach psychoterapia daje duże efekty, więc proszę nie zwlekać z decyzją. :) W przeciwnym wypadku będziesz się męczyć nieustannie...
Pamiętaj napisałam to wszystko z wielka życzliwością dla Ciebie Masz we mnie powiernika...

Na PW podam Ci link, gdzie znajdziesz pomoc, ale podkreślę z całą stanowczością nieodzowna jest wizyta u psychiatry lub psychologa.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-14, 14:47   Temat: proszę o opinię
Cytat:
Jeśli już się czymś stresuję, to właśnie tym niewyjaśnionym szumem, bo męczy mnie to od kilku lat.
Rozumiem, to jest na pewno męczące. Coś z tym trzeba zrobić...

Likamika, kiedy już wyjaśni się sytuacja u hematologa, ( nie wiem skąd jesteś) to proponuję udać się na konsultację do Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie.
Mieści się tam - Klinika Szumów Usznych i Poradnia Szumów Usznych.

Podaję namiary ;) :
tel. - 22 835 66 70
adres - Warszawa, ul. ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 1
  Temat: proszę o opinię
Jolana

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9346

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-14, 11:23   Temat: proszę o opinię
Raczej nic bardzo poważnego w tej chwili się nie dzieje. Spokojnie czekaj do 28 września na wizytę u lekarza. Owszem masz obniżony poziom leukocytów i nieco poziom płytek krwi. Niech te wyniki obejrzy lekarz i się wypowie...

Teraz słów kilka na temat szumu w uszach.... Czy byłaś badana laryngologicznie, audiologicznie ?
Szum w uszach z reguły dzieli się na subiektywny - gdy słyszy wyłącznie pacjent i nie da się tego potwierdzić, zmierzyć instrumentalnie ani zarejestrować...

I szum w uszach ( w uchu) obiektywny - gdy może je usłyszeć lekarz podczas badania.
Szumy te powstają, gdy źródło dźwięku znajduje się w pobliżu ślimaka ucha. Najczęściej są wynikiem jakiegoś zakłócenia w przepływie krwi w okolicy ucha. Powodem może zwężone naczynie ? Wtedy uderzająca fala krwi w to zwężenie wywołuje falę akustyczną, a pacjent odczuwa ją jako tętniący, niedający spokoju szum...

Ogólnie mówiąc aby skutecznie wyleczyć trzeba znaleźć źródło tych objawów.

Cytat:
Mam bóle kości, kołatanie i nierówne bicie serca, problemy z koncentracją. To wszystko w niepokojący sposób pasuje do chorób hematologicznych.

Niekoniecznie, nie znam Twojej przeszłości ale podobne objawy mogą mieć podłoże na przykład nerwicowe lub inne...

Likamika, ale wracając to spraw hematologicznych, to tu na Forum nikt nawet sam profesor medycyny nie udzieli wyczerpującej odpowiedzi, ponieważ nie zbada na przykład węzłów chłonnych w jamie brzusznej. Lekarz w gabinecie ma narzędzia, metody do konfrontacji wyników badań ze stanem fizycznym pacjenta... :)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group