1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-07-29, 12:29   Temat: Rak woreczka zółciowego
Witam.
U nas narazie wszystko dobrze, normalnie - tak jakby diagnoza była tylko na papierze, a nie w życiu. Mama czuje się dobrze. Jesteśmy po echoendoskopii i po usg tarczycy - nie widać komórek nowotworowych. Czekamy na konsultację z endokrynologiem, gdyż tarczyca jest powiększona i są guzki. Zrobiliśmy biopsję tarczycy i są to guzki bez cech złośliwości.
Mamie apetyt dopisuje i widać, ze jest pozytywnie nastawiona. Oby tak dalej.
Wam też życzę dużo zdrówka i wytrwałości.
Pozdrawiam serdecznie
Asia
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-06-25, 22:58   Temat: Rak woreczka zółciowego
Witam,
Po kolejnym tomografie zlecone wykonanie usg tarczycy tarczycy.
Co myślicie o wyniku? Jakie dalej podjąć kroki?
Proszę o podpowiedzi jakie badania robić. pozdrawiam
Aska

[ Dodano: 2015-06-25, 23:09 ]
Witam,
To wynik przeprowadzonego w maju TK. Dr prowadząca skierowała nad na badanie echoendoskopia, by dokładniej obejrzeć guzki w węzłach chłonnych. Czekamy na badanie.
Nie wiem czy to dobra droga.
Co myślicie?
Pozdrawiam.


  Temat: Rak pęcherzyka żółciowego - czy to wyrok? proszę o pomoc...
Joanna1977

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 10315

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-05-28, 11:57   Temat: Rak pęcherzyka żółciowego - czy to wyrok? proszę o pomoc...
Lilka - trzymajcie się.
Moja Mama tez ma zdiagnozowanego raka pęcherzyka żółciowego.
Jest po 2 operacjach - pierwsza wycięcie pż (październik 2014 r.), druga - radykalna wcięcie kawałka wątroby, węzłów chłonnych (styczeń br.).
Jak narazie czuje się dobrze.
Jutro jedziemy na wizytę kontrolną - jestem podenerwowana, gdyż będą wyniki z tomografu komputerowego.
Trzymam kciuki za nasze Mamy.
Musi być dobrze.
Pozdrawiam
Asia
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-24, 19:38   Temat: Rak woreczka żółciowego
Witam,
I jesteśmy po konsylium onkologicznym..... i nadal jestem zielona w temacie.
Dowiedziałam się ponownie, ze operacja zaliczana jest do udanych, że przerzutów w badanych częściach nie stwierdzono.... i że mama będzie teraz pod ścisłą kontrolą w poradni chemioterapii... Czekamy na wizytę.
Co o tym myśleć? Czy to oznacza, że więcej operacji nie będzie w razie wykrycia przerzutów? Pozostaje tylko chemia, która podobno jest mało skuteczna przy tego typu nowotworach? Jak będą wyglądały dalsze etapy leczenia mamy?
Proszę, uświadomcie mnie czego możemy się spodziewać?
Pozdrawiam
Joanna
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-22, 19:16   Temat: Rak woreczka zółciowego
witam,

Jesteśmy po kolejnej operacji - wyniki w załączeniu. Przed operacją nie było robionej tomografii komputerowej. Po odebraniu wyników mamy, lekarz prowadzący zdecydował o kolejnej komisji onkologicznej, na której ma zapaść decyzja czy nie skierować mamy na chemię. W pierwszej wersji zaproponował wizytę za 3 m-ce, tomograf za ok. rok i sprawdzanie czy nic się nie dzieje za pomocą markerów. Dopiero po lawinie pytań i wątpliwości z naszej strony lekarz zaczął zastanawiać się nad chemią. Może jesteśmy przewrażliwieni? Myślałam, że w przypadku tej choroby TK robi się częściej, żeby wcześniej wykryć jakiekolwiek zmiany.
Na szczęście mama czuje się dobrze. Nie przybiera jeszcze na wadze, ale też nie traci. Apetyt dopisuje.
Co o tym myślicie?
Pozdrawiam
Joanna





  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-10, 18:35   Temat: Oczywiście macie rację - jest to gruczolakorak
Witajcie.
Jesteśmy po opisie TK jamy brzusznej lub miednicy małej bez kontrastu i co najmniej dwie fazy z kontrastem.
WYNIKI w załączniku.
Lekarz stwierdził, że wyniki są dobrze rokujące i potwierdził termin operacji w styczniu.
Co sądzicie o tym opisie?
Czy ktoś byłby w stanie przetłumaczyć go na prostszy język?
Widać ewentualne przerzuty czy też nie?
Pozdrawiam

  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-05, 12:30   Temat: Rak woreczka zółciowego
Witam,
Wyniki histo-pat. ponownie przebadano. Potwierdzono wstępną diagnozę - gruczolak cewkowy G2 pęcherzyka żółciowego, naciekający całą grubość ściany pęcherzyka i dochodzący do powierzchni zewn. preparatu.
Linia cięcia w szyjce pęcherzyka jest bez nacieku nowotworowego.
Jesteśmy po tomografii komp. O wynikach dowiemy się 10.12 - w trakcie wizyty.
Mama czuje się dobrze. Nic ją nie boli, ma apetyt.
Aż się wierzyć nie chce, że taka jest diagnoza....
Cieszymy się każdą chwilą, bo nie wiem kiedy jej stan może ulec zmianie..
Może ktoś mi podpowie czy są jakieś niekonwencjonalne metody leczenia - jakaś dieta?
Pozdrawiam wszystkich
Asia
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-06, 14:03   Temat: Rak woreczka zółciowego
Jesteśmy po komisji. Lekarze orzekli, że jest to początkowe stadium. Proponują w styczniu operacje polegającą na wycięciu węzłów chłonnych oraz części miąższu wątroby. Teraz mamy zrobić tomografie komputerową jamy brzusznej lub miednicy małej bez kontrastu i z kontrastem Ii okolica. Na kolejną wizytę tj.12.11 mamy zgłosić się z wyposażonymi preparatami hiisto-pat. Nie wiem co mam o tym myslec. Operacja dopiero w styczniu -czy to nie za długo???
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-05, 09:41   Temat: Dziękuję
Dziękuje bardzo za ta lekko pocieszającą odpowiedź. Będziemy walczyć o każdy dzień Mamy.
Mama czuje się bardzo dobrze, nic ją nie boli, ma pozytywne nastawienie.
Zastanawiam się teraz nad zrobieniem badania PET - CT.
Zobaczymy czy na jutrzejszej komisji lekarze zadecydują o przeprowadzeniu ww. badania.
  Temat: Rak woreczka zółciowego
Joanna1977

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 13780

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-04, 12:50   Temat: Rak woreczka zółciowego
Witam,
Proszę o zintepretowanie wyników badań mojej mamy i podpowiedź jakie są rokowania.
Stwierdzono u niej nowotwór złośliwy woreczka żółciowego.
9.10 br. miała robioną operację na wycięcie woreczka - niestety stwierdzono guz.
Czekamy na wizytę w centrum onkologicznym, by lekarze orzekli o dalszym leczeniu.







 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group