1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czekanie na diagnoze
JaInka

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-10-21, 18:09   Temat: czekanie na diagnoze
Agakata - uważaj na mamę, bo może przeholować. Tj. ja na Twoim miejscu ponapuszczałabym jakieś jej kuzynki, jakieś psiapsiółki - niech żyje raczej towarzysko niż turystycznie :lol:

Na serce mi wyraźnie szkodziły niektóre przeciwbólowce. Dlaczego - nie mam pojęcia. Typu paracetamol (np. APAP). Wyraźnie czułam niemiarowość, no i robiło mi się duszno i słabo. Zresztą ból nieco ogranicza chorego, co w tym przypadku jest wskazane.

Ja potem jadłam aulin i nurofen forte - w kupie, i działały w pełnio skutecznie. Więc przeholowywałam. :lol:

Serdecznie pozdrawiam, proszę, dawaj głos od czasu do czasu - z relacją, co u mamy i co u Ciebie.
  Temat: czekanie na diagnoze
JaInka

Odpowiedzi: 120
Wyświetleń: 48898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-10-01, 18:49   Temat: czekanie na diagnoze
Słuchaj, koniecznie poproś o receptę na Tabex - jest tani, ale także humanitarny, bo można zażywać i równocześnie zapalić. Ale daje komfort kompletnego zapominania o papierosach (paliłam 35 lat, to wiem). Tylko uzgodnić z lekarzem max. dawkę, żeby nie zaszkodzić.

Choć ja po diagnozie miałam plastry niquitin i naklejałam sobie po kawałku (właśnie żeby nie zaszkodzić). Ale wtedy serio palić się nie powinno, bo za dużo dawki nikotyny. Ja tak potrzebowałam z miesiąc i nie palę już rok i 9 miesięcy. Ale też możesz dopytać lekarza - oni się znają.

W każdym razie wieloletni palacz może potrzebować asekuracji.

Co do wzmacniania płuc - to po operacji chyba trzeba na luz, dopiero potem. Może grota solna (teraz modna) - ale też lepiej speca dopytać.

A w ogóle to i Ty zadbaj o siebie - bo potrzebujesz. Może coś z repertuaru babskiego: fryzjer, kosmetyczka, ciuch. W każdym razie coś , bo to daje siłę.

Pozdrawiam :lol:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group