1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-01, 08:12   Temat: Guz prawego płuca
Trev - jak to się w ogóle stało, że TK do kwalifikacji do immunotrapii mieliście robione w ramach skierowania z przychodni? Wszystkim wiadomo jakie są terminy żeby w ogóle zapisać się na Tk, a potem jeszcze dochodzi do tego oczekiwanie na wynik. Przecież kwalifikacja do tego leczenia powinna się odbyć w ramach pobytu w szpitalu. Tak przynajmniej jest tutaj gdzie ja się leczę. W chwili gdy przeszłam na leczenie refundowane przez NFZ byłam ponownie kwalifikowana do leczenia. W ramach jednodniowego pobytu w szpitalu (to faktycznie wymóg NFZ ten pobyt jednodniowy). Jednak korzyść z tego jest taka, że wynik badań ( w tym TK) pacjenta hospitalizowanego są właściwie natychmiast i wtedy również kwalifikacja do leczenia jest prawie natychmiastowa. Jak w ogóle lekarz prowadzący znający doskonale ramy czasowe obowiązujące w kwalifikowaniu pacjenta do terapii mógł do tego dopuścić?! Warunki narzucone przez NFZ swoją drogą, ale w Waszym przypadku to wina i niedbalstwo lekarza. Nie obwiniaj się - to nie Ty popełniłś blędy, ale lekarz prowadzący, ale to wy ponosicie tego konsekwencje.
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-02, 08:52   Temat: Guz prawego płuca
Ja dodam jeszcze, że w leczeniu nivolumabem to nie tylko podania co 2 tyg. ale jeszcze co 3 m-ce ocena leczenia. Odbywa się bez pobytu w szpitalu, a właściwie jest to pobyt jednodniowy. Musi się odbyć poza terminem podania leku. U mnie jest to tak, że w tygodniu między podaniami mam ocenę przez co 3 wizyty w szpitalu są w odstępie tygodniowym, a dojeżdżam do szpitala ponad 40 km. Tak więc ta opcja szpitala "za miedzą" jest naprawdę komfortem. Wszystko odbywa się tak jak przy chemii - badania krwi, ekg, potem oczekiwanie na wyniki i przyjęcie przez lekarza. Następnie po decyzji lekarza o podaniu jeszcze oczekiwanie na lek - czyli praktycznie dzień z głowy.
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-09-13, 15:20   Temat: Guz prawego płuca
trev, Immunoterapia w razie niepowodzenia chemioterapii jest u Twojego taty możliwa. Wprawdzie
nivolumabem , ale za to niezależnie od poziomu PDL1. Patrz pkt. 5 : http://onkologia-online.p...04.26/b/b.6.pdf
A tu ośrodki, które realizują programy lekowe: https://immuno-onkologia.pl/dostep-program-lekowy-immunoterapia-rak-pluca/
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-15, 19:53   Temat: Guz prawego płuca
W ulotce, którą otrzymaliśmy na początku leczenia nivolumabem w opisanych działaniach niepożądanych wysypka skórna, czasem z pęcherzami, świąd są zakwalifikowane jako częste ( mogą dotyczyć do 1 na 10 osób). Trochę chorych odpadło z leczenia, ale nikt z nich z tego powodu. Co do epizodów z wysypką u Twojego taty mogły mieć różne podłoże. U mnie prawie 20 lat temu nawracająca wysypka/pokrzywka przyczyniła się do wykrycia raka szyjki macicy.
Ja jestem leczona w programie lekowym do którego zostałam zakwalifikowana z powodu progresji po pierwszej linii leczenia. Napisałeś, że tato trzyma się dzielnie - :uhm!: Sercem jestem z Wami.
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-12, 15:49   Temat: Guz prawego płuca
trev, Ja też mam nadczynność tarczycy i cały czas jestem na leku, musiałam dostarczyć zaświadczenie od endokrynologa, że nie występuje u mnie choroba autoimmunologiczna. Skutków ubocznych jako takich nie mam i funkcjonuję niemal normalnie, zdarzają się lepsze i gorsze dni. Moi współtowarzysze w terapii kierują samochodami, a nawet pracują. Ze skutkami ubocznymi w postaci świądu czy wysypki nie spotkałam się.Poza tym wszelkie dolegliwości zgłasza się lekarzowi przy badaniu przed podaniem leku, odbywa się to tak samo jak przy chemii - badanie krwi, badanie i wywiad lekarski. Co około trzy miesiące odbywa się ocena leczenia poprzez dokładniejsze badania, tk, usg brzucha, echo serca itp. Czy endokrynolog dał jakieś specjalne zalecenia odnośnie badania tk z kontrastem? Ja dzień przed tk zaczynam przyjmować podwójną dawkę leku (thyrozol)i tak do siódmego dnia po tomografii. Myślę, że dokonaliście dobrego wyboru, na chemię zawsze bedzie szansa. Trzymam kciuki aby badanie stężenia PDL1 było pozytywne dla taty.
  Temat: Guz prawego płuca
JaBaba

Odpowiedzi: 201
Wyświetleń: 64861

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-07-04, 21:28   Temat: Guz prawego płuca
Dokonać wyboru nie pomogę, ale mogę napisać jak u mnie wygląda leczenie nivolumabem. Przyjmuję go już 1,5 roku. Szału nie ma, ale raczysko jest utrzymywane w ryzach - po okresowych ocenach zwykle jest stabilizacja lub stabilizacja z tendencją poprawy. U mnie jest to leczenie II linii, wcześniej była chemioterapia i radioterapia. Osoby, które z różnych powodów wypadły z leczenia mają dalsze leczenie chemioterapią. Wygląda na to, że na chemię zawsze jeszcze będzie szansa.

[ Dodano: 2018-07-04, 21:29 ]
http://www.zdrowemiasto.p...ml#.Wz0bVdIzbct
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group