1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-28, 21:56   Temat: Nowotwór trzustki
Ok. Przepraszam :roll:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-03-29, 15:20 ]
:)
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-28, 16:12   Temat: Nowotwór trzustki
Wczoraj, po wizycie u onkologa , jednak moja mama została w szpitalu...Jutro założą dren...I zobaczymy co będzie dalej... Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-03-26, 20:13   Temat: Nowotwór trzustki
Bardzo się cieszę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Moja mama wzięła 13 kursów, operacja jednak nie dojdzie do skutku. 😥. Wczoraj zrobiła się żółta, pojechałyśmy na Sor ... wyniki tragiczne. A mama nie zgodziła się na operację , żeby założyć dren... Obawiam się najgorszego...😭
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-01-16, 16:11   Temat: Nowotwór trzustki
Witaj Mael. Chciałam zapytać ,jak czuje się mąż, jak działa chemia, czy wszystko idzie ku lepszemu. Pozdrawiam , Izabela .
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-11-15, 13:10   Temat: Nowotwór trzustki
Witam znów :)
Mama jest już po 8 kursach folfirinoxu i czuje się nieźle. Włosy się mocno przerzedziły, teraz ma kłopot z pleśniawkami , ale generalnie poprawa jest. Guz się zmniejszył, markery spadły z 1280 na 440. Bóle się zmniejszyły i nie musi codziennie faszerować się tramalem. Ma kłopoty ze snem , ale słyszałam,że to częste. Zostały jeszcze 4 kursy i sama jestem ciekawa, co będzie dalej...Mamy nadzieję,że uda się tego dziada opanować na trochę dłużej.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka :tull:
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 20:45   Temat: Nowotwór trzustki
Z tego co lekarz mówił nam,to właśnie nab paklitaksel musiałby być z gemcytabiną. Tak zwana monoterapia działa słabiej. Znalazłam stronę na internecie, gdzie są badania porównawcze chemii przy raku trzustki. Spróbuj znaleźć i poczytać. To było w formacie pdf.
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 20:19   Temat: Nowotwór trzustki
Z tego co wiem, to folfirinox jest bardziej toksyczny. Nie mam pojęcia jakimi kryteriami kierują się lekarze, ale z tego co nam mówił doktor "chemik",to nab paklitaksel jest równie skuteczny. Na Waszym miejscu też miałabym dylemat..Moja Mama z racji brania chemii już 3lata temu,nie miała wielkiego wyboru. W każdym razie po folfirinox ie markery spadły jej prawie o 400 jednostek,po 3 wlewach. 21 sierpnia miała TK i 19 września jedziemy do onkologa. Wtedy okaże się, jak zadziałała. Pozdrawiam.
  Temat: Nowotwór trzustki
Izabela1972

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 22846

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-29, 15:53   Temat: Nowotwór trzustki
Witam. Moja Mama dostaje Folfirinox (już 4 wlew). Ta chemia składa się z 4 składników,ale żeby ją przyjąć trzeba leżeć w szpitalu przez 3 dni.Potem 2 tygodnie przerwy ,badania krwi i znów chemia. Po wlewie przez 5 dni trzeba brać zastrzyki podskórne (Zarzio),na odbudowę krwinek. Moja mama po tej chemii czuje się całkiem nieźle, nie wyłysiała. Mdli ją tylko w trakcie i jest osłabiona przez parę dni.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group