1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pod prawym uchem
Iza-55

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 41929

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-05-07, 22:11   Temat: Guz pod prawym uchem
Witajcie;)
Przeczytałam Wasze wątki i pomyślałam, że może coś pomogę. Wiem, że każdy przypadek jest inny, ale może jak opowiem Wam jak było z nami to coś się przyda.
W przypadku mojej siostry wykonano takie badania jak: usg szyi, tomografia komputerowa i badanie laryngologiczne w szpitalu, no i oczywiście pobrano wycinek do badania hist. który pokazał, że jest to guz nosogardła.
A zaczęło się tak:
Jak się objawiło? To cała historia. W listopadzie siostra wyczuła pod brodą, z prawej strony ucha mały guzek. Poszła z tym do laryngologa i lekarz powiedział jej, że są to powiększone węzły chłonne, być może po przebytej grypie. Podał antybiotyk, potem drugi, potem zastrzyki. Minęły może 3 miesiące, poprawy nie było. Siostra poszła prywatnie do innego laryngologa. Ten się przestraszył i dał skierowanie na tomograf komputerowy. Ten tomograf nie wykazał, jego zdaniem obecności nowotworu, ale skierował siostrę do szpitala. Dopiero w szpitalu trafiliśmy na dobrego lekarza (ordynator) który domyślił się, że gdzieś musi być drugi guz. Zrobił badanie laryngologiczne i tomograf całej głowy. I znalazł guz pierwotny. To na szyi to już niestety były przerzuty. Z tego co wyczytałam w internecie to ten rodzaj raka nie daje o sobie wogóle znać, dopiero jak jest przerzut to jest możliwy do zdiagnozowania. Szkoda, że to wszystko tak długo trwało, bo już w zeszłym roku siostra mogła być leczona. Teraz czekamy na szpital i siostra będzie miała naświetlania i chemioterapię.
Pozdrawiam. Iza
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group