1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-21, 20:06   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Za wasza namowa, zapisałam tatę na listę do hospicjum stacjonarnego w Otwocku.
Ale, będzie to wyjście awaryjne. Pani doktor z hospicjum, powiedziała ze czas oczekiwania to ok tydzień. Teraz jeszcze zostawiam tatę w domu opieki i załatwię hospicjum domowe, aby był dostęp do leków.
Dziś zjadł pierwszy normalny posiłek, strasznie się cieszył....
Ja tez jestem odrobine spokojniejsza, ze ma możliwie dobra opiekę...

Znalazłam wynik histopatologii z guza jelita z 2014- pT3N1aMx i G3. Analizowałam wynik i nie wiem dlaczego lekarz przy wypisie powiedział nam o 8 przerzutkach odległych? To nie wynika z tego wyniku-prawda?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Pewnie jeszcze się odezwę.
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 22:49   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Strasznie gubię się jeszcze w nazewnictwie. Dla mnie rak, to rak. Nie zastanawiałam się i nie widzę różnicy czy to rak czy przerzut. Domyślam się ze rak to pierwotne ognisko, a przerzut to wtórne i u taty nie wiadomo gdzie jest. Daje mi to leciuteńką nadzieje ze to może nie będzie tylko tydzień......
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 22:17   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Ale tak w 100% mamy pewność ze są inne ogniska rakowe? Czy to tylko domysły?
Gubię się w tym już.
Wyczytaliśmy na forach ze te węzły chłonne powiększone sugerują ze są ogniska raka gdzieś w krtani lub wyżej. Lekarze w szpitalu powiedzieli ze jest rak w płucach. Ale teraz czytając opić tj, sama nie wiem.

[ Dodano: 2016-01-20, 22:18 ]
Miało być w ostatnim zdaniu-czytając TK sama nie wiem
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 21:47   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Na wypisie ze szpitala wpisano ponizsze informacje. Ponadto lekarz ze szpitala chcial wypisac nam skierowanie do hospicjum.

[ Dodano: 2016-01-20, 21:53 ]
Zalaczam rowniez wynik TK :

Sytuacja jest trudna bo nie jest mozliwa dodatkowa diagnostyka. Naprawde nic nie wiemy wszystko to domysly.
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-20, 18:05   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
W domu opieki w którym jest tata, na chwile obecna, nie wymawiają nam opieki. Sami wyszli z inicjatywa ze załatwimy hospicjum domowe. Chciałam tatę zostawić w miejscu, gdzie możliwie dobrze to zniesie. Zna wszystkie opiekunki i je lubi. To bardzo dobry dom opieki i widać ze się o niego troszczą. Mam tylko nadzieje ze nie będzie bardzo cierpiał. Maja tam lekarza, który sprawdza stan zdrowia i pielęgniarkę przez 24 godziny.
W całej tej ciężkiej sytuacji, tata na chwile obecna nie mówi o bólu. Z jednym małym wyjątkiem, od dwóch miesięcy twierdzi ze boki go ząb, którego nie ma już od 30 lat.
Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedzi.
Nie spodziewam się cudów, ale to forum nadwyraz pomaga, mimo charakteru jaki ma.
Pozdrawiam
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-19, 22:21   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Zastanawiam sie czego jeszcze moge sie spodziewac? Czy mam szanse na hospicjum domowe? W szpitalu powiedzieli mi ze ze wzgledu na stan psychiczny taty i na ogolny stan fizyczny nikt nie podejmie sie leczenia onkologicznego. Hospicja z nfz to nierealne do osiagniecia, prywatne kosztuja wiecej niz moge sobie to wyobrazic, domowe to ponoc czas oczekiwania ze 3-4 tygodnie. Lekarz prowadzacy ze szpitala powiedzial ze inni z podobnymi objawami i wynikami "zawijaja sie" w kilka dni...wiem ze nikt nie powie ze mam jeszcze rok czy pol czy miesiac bo tego nikt nie wie... Ale czy cos procz tramalu i pochodnych morfiny nalezy sie jeszcze tacie wedlug nfz? Moze moje pytania wydadza sie wam glupie, ale chyba nie wiem co robic. Pierwszy raz w zyciu jestem bezradna...
  Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Iwona-Ch1975

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 7666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-01-19, 21:45   Temat: Rak pluc? Czy rowniez krtani?
Witam. Dzis odebralam tate ze szpitala (80lat) po zapaleniu pluc. Trzy lata temu rak prostaty. Rok temu wyciety zlosliwy rak okreznicy , zaslaniajacy swiatlo jelita i przerzuty do 8 wezlow chlonnych odleglych. Teraz na TK stwierdzono:
W placie gornym PP i w platach dolnych obu pluc rozlane oraz plamiste zageszczenia typu obrazu matowej szyby. W obu plucach guzki matowej szyby. Limfadenopatia srodpiersia-wezly przytchawicze o wym.w osi krotkiej 18 mm
Nie wiem o co zapytac najpierw? Czy to rak? To chyba oczywiste. Ale czy tylko pluc czy jeszcze np krtani lub glowy? Tata ma alzheimera. Gada rzeczy wyssane z palca. Schudl w szpitalu z 8 kg. Czego moge sie spodziewac? Umiescilam tate w domu opieki bo jest lezacy i nie mam jak sie nim opiekowac przez caly dzien. Czy powinnam szukac hospicjum? Czy mam na to czas????
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group