1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Gazda

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 30787

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-31, 23:19   Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Kochane dziewczyny... Kiedy niewiele nadziei miałem na wyjście z choroby, kiedy leżałem w szpitalu zamroczony morfiną i osłabiony głodówką, nie chciałem by bliscy mnie widzieli. Wiedziałem i czułem, że jestem kochany, i to mi wystarczało. Moja sześcioletnia córeczka powiedziała mi już później, kiedy wróciłem do domu, ale brałem nadal morfinę:
- tatusiu, najbardziej na świecie chciałabym, żebyś był zdrowy...
Przestałem przyjmować ten lek i postanowiłem wrócić do żywych. Za nic w świecie nie chciałbym, by bliscy wspominali moją śmierć. Jeśli umrę, chcę, by bliscy otarli po mnie łzę, wrócili do świata żywych, i zachowali pamięć o mnie nie z okresu mojej choroby i walki z nią, ale z okresu "szczęśliwości"... Wasi bliscy, którzy odeszli, chcieliby tego samego z całą pewnością...
  Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Gazda

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 30787

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-31, 16:41   Temat: Do Tych, którzy pozostali...
"rozdrapywanie starych ran" - to takie powiedzenie. I w mojej wypowiedzi nie chodziło mi ani o wiek ran, ani o zapominanie... Tylko o to, że dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Sprawdziły się jako osoby bliskie cierpiącym. I dlatego teraz nie powinny nadal żyć tragediami których doświadczyły, tylko z podniesioną głową iść przez życie. Ich bliscy którzy odeszli na pewno tego by chcieli, a nie rozpamiętywania odejścia... Charaktery i uczucia dziewczyn przeszły wielką próbę. Próbie tej dziewczyny sprostały.
Ludźmi jesteśmy wszyscy, ale nie każdy jest CZŁOWIEKIEM...
  Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Gazda

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 30787

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-30, 23:37   Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Dziewczyny... jesteście wielkie... jednak czas chyba nadszedł, byście przestały żyć przeszłością. Tragedia której doświadczyłyście, pozwoliła Wam zweryfikować Waszych bliskich, to, w jakim stopniu możecie na nich liczyć. Jednak - życie toczy się dalej. Nic nie da rozdrapywanie starych ran... Zacznijcie teraz żyć dla siebie. W pełni na to zasłużyłyście. To inni nie zdali "egzaminu". Wy - zdałyście. Egzamin z człowieczeństwa... Nie wiem czy jasno piszę... Możecie być z siebie dumne. Żyjcie teraz dla siebie... Odpocznijcie... należy się Wam...
  Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Gazda

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 30787

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-26, 00:52   Temat: Do Tych, którzy pozostali...
Skarbie... wyjedź na jakiś czas... gdzieś po prostu. W miejsce które nie wiąże się z żadnymi wspomnieniami. Odpocznij od tego wszystkiego. Nie myśl przez czas jakiś...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group