1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-11, 00:15   Temat: Re: ciekawe
krakow4 napisał/a:
Gerson w przypadku mojej mamy to wyjazd na wegry i to byl duzy wydatek 6-7kEURO, a potem raz na 1/2 roku konsultacje w wysokosci 100-200 EURO i juz, to nie tak wiele. Nie wiem wiec o jakim drenazu kieszeni piszesz. Oczywiscie mozna kupic ksiazke za pare zlotych i wlaczyc w temat logike.

Gazda, jeszcze raz sprobuj przeczytac publikacje ze zrozumieniem i nie pisz bzdetow, ze wszystkie badania ktore nie sa zgodne z twoimi oczekiwaniami, to teoria spiskowa dziejow.
Mowisz ze wyselekcjonowali sobie 6 przypadkow ktorych rokowania byly zle lub bardzo zle i 5 z nich nadal zyje. Tak to i tak swietnie nawet jezeli bylyby w jakis cudowny sposob selekcjonowane.
PS.: Publikacja byla o Gersonie, nie o homeopatii (jezeli doczytales dokladnie to homeo byla tam zlekcewazona moze nawet wysmiana, jezeli chodzi o skutki na wyleczenie),


Mój drogi, prosty przyjacielu... sam fakt, że w stylizowanym na naukowe opracowaniu wzięto pod uwagę homeopatię, że "badanie" przeprowadzono na grupie 6 przypadków dyskredytuje przytoczone przez Ciebie źródło w całości. Medycyna zna przypadki czasowych samoistnych remisji choroby nowotworowej, nawet w przypadku niektórych rodzajów raka są one wpisane w specyfikę samej choroby. Zna przypadki zatrzymania się rozwoju choroby. I uwierz mi - szanujący się lekarze badali wpływ diety na zachorowalność na raka. Wniosek był jeden - żeby dieta miała jakikolwiek wpływ na to, czy dana osoba zachoruje na raka, czy nie, trzeba ją stosować przez kilkadziesiąt lat, a i tak w takim przypadku częstotliwość zachorowania na inne nowotwory była taka sama. W grupie osób rygorystycznie przestrzegających zdrowej diety również 10% choruje na nowotwory - dokładnie tak samo jak w grupie osób które diety nie przestrzegają... Co daje więc zdrowe jedzenie? Siłę, sprawność, kondycję, czyli te czynniki, dzięki którym możliwe jest pokonanie choroby. Dietą, chociażby nie wiem jak zdrową, raka nie wyleczysz... A dieta Gersona do zdrowych nie należy. Jestem na tym forum od kilku lat. w 2011 roku CO w Krakowie chciało skierować mnie na leczenie paliatywne. Znam wiele przypadków, gdy chory rezygnował z leczenia konwencjonalnego decydując się na promowane z takim zapałem przez Ciebie "leczenie" alternatywne. ZAWSZE skutek był jeden. JEDYNĄ terapią która mogła doprowadzić do wyleczenia była ta oparta na najnowszych zdobyczach medycyny. Ja to wiem z autopsji, z historii z którymi się sam zetknąłem. Ty zaś - z internetowej papki, którą tak chętnie spożywasz. Ja wiem, bo widziałem, Ty zaś - bo przeczytałeś i uwierzyłeś. To nie my mamy obsesję, to nie my prowadzimy krucjatę, to nie my jesteśmy manipulowani, naprawdę... Ja i wielu z nas tutaj obecnych - my już to widzieliśmy. Nie jesteś pierwszy, i nie ostatni niestety. Wielu, tak jak Ty - dało się zmanipulować. Przykro mi. Bardzo bym chciał, by piciem soczków i lewatywą z kawy dało się wyleczyć raka...
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-10, 16:02   Temat: Re: zdziwnie
krakow4 napisał/a:
Gazda wybacz, ale w kontekscie metody Gersona jestes napewno ignorantem.


Jestem z tego dumny. Mojej rodzinie przez myśl nie przeszło by eksperymentować na mnie jakimiś terapiami które nie mogłyby mi pomóc. Nasza forumowa przyjaciółka, chora na raka nosogardła, stosowała dietę Gersona, łącznie z wycieńczającymi lewatywami z kawy. Rodzina wydała ostatnie pieniądze na konsultacje ze "specjalistami" od tej formy drenowania kieszeni. Wynik wiadomy. Świeć Panie nad jej duszą...

[ Dodano: 2016-08-10, 16:10 ]
krakow4 napisał/a:

Jak sie chce to mozna znalesc kilka publikacji o gersonie, ale zakladam, ze ta moze byc dla Was obiektywna, bo bardzo ostrozna http://ict.sagepub.com/content/6/1/80.full.pdf

Polecam ja szczegolnie dla Gazdy.


No tak... badanie przeprowadzone na grupie 6 starannie wyselekcjonowanych pacjentów, z których dwóch otrzymywało środek homeopatyczny poparty Gersonem lub chińskimi ziółkami... Wiesz kolego co to homeopatia?

http://www.awronka.nazwa..../homeopatia.htm
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-10, 12:41   Temat: Cud terapii Gersona
Odsyłam do "wstępniaka" tego działu:

Metoda Maxa Gersona
Opracowana przez tego lekarza w latach '30 i '40 XX w. (kiedy jeszcze praktycznie nie może być mowy o nowoczesnej onkologii) ma polegać na usunięciu wszelkich kancerogenów i toksyn z organizmu za pomocą diety warzywno-owocowej o niskiej zawartości sodu, obfitej ilości spożywanych soków (ok. 4 litrów dziennie) oraz za pomocą lewatyw z kawy (tak !).
Pod tym względem przypomina metodę G. Ashkara, podobnie jak tamta ma rzekomo doprowadzić do usunięcia wszelkich komórek nowotworowych drogą naturalnego ich wydalenia z organizmu.
Elementarna znajomość podstaw funkcjonowania metabolizmu oraz układów krwionośnego i limfatycznego w organizmie każe z całkowitą pewnością odrzucić możliwość 'samooczyszczenia się' z nowotworu taką metodą.
Więcej na temat tej oraz innych podobnego rodzaju 'cudownych metod leczenia nowotworów' (po angielsku):
http://www.cancer.org/doc...sp?sitearea=ETO
http://www.quackwatch.org...ics/cancer.html
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-10, 12:30   Temat: Cud terapii Gersona
Gratuluję odwagi. Wiele jej trzeba, by stosować na własnej matce "terapię", którą amerykański departament żywności i leków uznał za potencjalnie niebezpieczną w chorobie nowotworowej. Mam szczerą nadzieję, że Twoja Mama będzie pierwszą osobą której ta metoda pomoże.
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-08-08, 16:05   Temat: Re: a gdzie tu reklama ???
krakow4 napisał/a:
Gdzie tu reklama ???? ... no chyba ze reklama zdrowego odzywiania i antyreklama chemii, radiologii i wyrzynania tego co sie da...



Forum propaguje WYŁĄCZNIE konwencjonalne leczenie onkologiczne - dzielenie się informacjami na temat wszelkich pozostałych metod (np. suplementacji diety) powinno zachować charakter dyskusji o postępowaniu wspomagającym leczenie onkologiczne.
Stosowanie w/w metod wspomagających powinno mieć akceptację prowadzącego lekarza-onkologa. Dyskusje na temat wykraczający poza konwencjonalne leczenie onkologiczne mogą się odbywać wyłącznie w Dziale do tego przeznaczonym.

To raz. To jest dział przeznaczony do dyskusji na temat metod WSPOMAGAJĄCYCH leczenie onkologiczne.

krakow4 napisał/a:
Wspolczesna medycyna w kwestii TU proponuje tylko kosztowne i bardzo inwazyjne leczenie, ale nie wyleczenie. A co z jakoscia zycia po lczeniu przez Whipple?


Ja nie miałem co prawda Whipplea, ale jestem po trzech seriach radioterapii, ośmu chemioterapii oraz usunięciu fragmentu płuca. Czuję się doskonale. Czy to dowodzi, że jedzenie mięsa i picie piwa jest najlepszym sposobem na walkę z rakiem?
  Temat: Cud terapii Gersona
Gazda

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14203

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2015-07-05, 11:24   Temat: Cud terapii Gersona
Można być mądrym albo głupim. Twój wybór...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group