1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-13, 13:30   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Witam po dłuższej przerwie:)
Czekalam aż tata odbierze wynik rezonansu kręgosłupa i okazało się, że ten "wzmożony wychwyt" który uwidocznił się w kręgu C7 na badaniu scyntygraficznym, to zwyrodnienie :)
Lekarz onkolog powiedział tacie, że bardzo rzadko nowotwór jelita grubego daje przerzuty na kości. Podczas badania fizykalnego lekarz wątpił w to, że to meta.
Cieszymy się związku z tym!
Bardzo dziękuję Wam za zainteresowanie i cenne informacje!
Będę nadal zaglądać na forum :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-04, 17:53   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Wizytę u Onkologa tata ma już za sonbą. Lekarz uciskał tatę na czubku głowy kilka razy stwierdził, że gdyby tata miał nowotwór kręgosłupa, to krzyczałby z bólu, a tak na szczęście nie było. W najbliższą środę tata ma rezonans magnetyczny.
Dosyć szybko, bo prywatnie. Gdyby chciał państwowo, to czekałby do wiosny.
Trzeba być majętnym, albo posiadać oszczędności żeby chorować i móc się diagnozować. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-25, 16:33   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Czyli objawy takie same jak u nieszczęśników, którzy wpadli do wody na główkę, uderzajäc o coś twardego. Dziękuję za odpowiedź :)
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-25, 13:47   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Madziu70 bardzo dziękuję za odpowiedź! Konkretnie i na temat :-D

[ Dodano: 2017-08-25, 14:58 ]
Jakie byłyby skutki złamania w miejscu przerzutu? :-(
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-24, 23:08   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Marzena66 potrzebne są wyniki... a do tego muszę uzyskać jego zgodę :roll: Dziwi mnie, że tej zmiany w płucu nie widać na badaniu scyntygrafii.
Poczekamy do wizyty u lekarza i wtedy będzie coś wiadomo.
Dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie!

[ Dodano: 2017-08-25, 09:00 ]
Mam pytanie odnośnie radioterapii. Jakie są zalety radioterapii w tym przypadku?
Marzeno66 napisałaś że radioterapię należy wykonać jak najszybciej. Czy radioterapia zapobiegnie złamaniu?
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-24, 20:24   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Nie potrafię wstawiać zdjęć, więc przepisuję:
Zakład medycyny nuklearnej
Badanie- Scyntygrafia kośćca "whole body"
Kod ICD9 922.144 +CPECT/TK
Kod ICD9 92.143 (TK bez kontrastu i.v wykonanie w celu korekcji pochłaniania i korelacji anatomicznej)
Pacjent Iksiński 66 lat itd....
Opis: W badaniu Scyntygraficznym widoczny wzmożony wychwyt w kręgu C7 z widoczną w badaniu TK przebudową sklerotyczną -meta?-
Wysokie ryzyko złamania kompresyjnego.
Ponadto wzmożony wychwyt w stawie żebrowo- wrostkowym, żebra IX prawego oraz w stawach obojczykowo- barkowych - w badaniu TK widocznie zmiany zwyrodnienieniowe.
Wzmożony wychwyt w stawach krzyżowo- biodrowych (prawdopodobnie zmiany zwyrodnienieniowe) stawach kolanowych - najpewniej zmiany zwyrodnieniowe
Ponadto w badaniu TK w lewym płacie wątroby widoczna słabo wydzielająca się, hipodensyjna struktura o śr. 2, 5 cm - torbiel? inna etiologia- do oceny USG

[ Dodano: 2017-08-24, 20:30 ]
Zostaje mi jeszcze wyciągnąć badanie histopatologiczne tamtej operacji reksekcji jelita grubego.
29 sierpnia mój tata ma wizytę u radioterapeuty. Zanim zleci radioterapię, tata będzie musial zrobić badanie histopatologiczne tej zmiany w kręgu C7 ?

[ Dodano: 2017-08-24, 20:36 ]
Marzena66 napisałaś : Są jeszcze przerzuty w płucach jak napisałaś ale czy w badaniu TK płuc jest napisane, że to przerzuty?

Właśnie nie mam żadnych badań dotyczących płuc. Widzisz, to wiem tylko ze słyszenia, muszę sprawdzić całą dokumentację, ale najpierw muszę przekonać tatę, żeby mi udostępnił.
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-23, 19:10   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Bardzo dziękuję Paniom za odpowiedź :)
Muszę się zakraść do wyników, bo zwariuję. Wiem tylko że scyntygrafia zarejestrowała wychwyt na kregosłupie C7 z tego c o wiem to odcinek szyjny, a także wychwyt w wątrobie. Pamiętam jak tata mi kiedyś mówił, że tę zmianę miał już ponad dwa lata temu, ale lekarz onkolog nie kazał tego ruszać.
Potem pojawiło się coś na śródpiersiu (albo w płucu- nie pamiętam)
Ale tata sobie z tym żyje już dwa lata, miał się dobrze, był szczęśliwy, silny, rąbał drewno, budował na działce altanki, zajmował się

[ Dodano: 2017-08-23, 19:14 ]
Zajmował się budową szklarni, uprawiał pomidory, jeździł na rowerze, zajmował się wnukami, a od jakiegoś czasu dretwieją mu palce u rąk, brakuje mu sił. No i taki kwiatek wyszedł....
W jelicie grubym miał paskude podobną do maliny.
Pozostaje mi zrobić zdjęcia wyników taty i wstawić. Dziękuję, pozdrawiam!!!
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-22, 20:38   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Marzeno66 Bardzo dziękuję za przeniesienie tematu :)
Zajrzałam do wyników scyntygrafii mojego taty, natomiast nie miałam przy sobie telefonu, aby zrobić zdjęcia. Zakradłyśmy się z mamą do tajnej skrytki z wynikami badań ojczulka, no ale niestety. Może następnym razem się uda.
Chciałabym tylko zapytać czy na podstawie badania scyntygraficznego Lekarz onkolog jest w stanie stwierdzić z jakim rodzajem nowotworu ma do czynienia?
Moim zdaniem potrzebna jest dalsza diagnostyka,
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-19, 10:19   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Będę musiała zdobyć więcej informacji. Ja pracuję w szpitalu, ale kompletnie nie znam się na onkologii.
Zmiana na płucu również występuje, a także w wątrobie. Tata niechętnie pokazuje wyniki. Wstydzi się, albo boi?
Mam prośbę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Pozdrawiam :)
  Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
G-a

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 7732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-18, 20:34   Temat: Przerzuty nowotworu do kręgosłupa
Dobry wieczór :)
Jestem to nowa. Dwa lata temu mój tata przeszedł operację resekcji guza jelita grubego. Po przebytej z trudem chemii, czuł się bardzo dobrze przez dwa lata. Jednak jakiś czas temu odczuwa nieprzyjemne drętwienie palców dloni i ogólne osłabienie. Onkolog zalecil scyntygrafię. Złe przeczucia się sprawdzily... Przerzuty do kręgosłupa. Tyle powiedziała mi przez telefon moja mama.
Nie wiem jaki to rodzaj nowotworu niestety, wiem tylko że ma niedługo wizytę u radioterapeuty. Zapewne zaleci radioterapię. Lekarz nie wspomniał nic o zabiegu. Jaki to może być rodzaj nowotworu, jak rokuje, czy można leczyć operacyjnie? Ktoś zna podobny przypadek?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group