1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
Finlandia

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 18997

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-07-12, 22:26   Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
Gazda napisał/a:
Żaden poważny instytut nie badał buraka pod względem krwiotwórczego działania, bo tam najwyraźniej po prostu nie ma co tak działać. Lub też nikt się nie przyznał, że poświęcił kupę forsy na badanie działania czegoś, co i tak nie powinno działać.

Tu prawda. Wiele osób podnosi argument, jakoby lekarze byli uprzedzeni do naturalnych/roślinnych środków, ale po wyszukiwaniu w mediweb widać, że badania nad burakami prowadzi się, ale nie w kierunku zwiększania hemoglobiny, bo nie ma ku temu logicznych podstaw. Bada się go tam, gdzie może działać - jako suplement diety sportowców zwiększający wydolność i do obniżania ciśnienia.
Gazda napisał/a:
Ja pamiętam, jak we mnie wmuszano kwas buraczany

We mnie próbowano z oliwą z papryczkami, co prawda uwielbiam ostre, ale takie ilości spowodowałyby u mnie trwały lęk przed udaniem się do toalety, ponieważ każdy miłośnik meksykańskiego jedzenia wie, że ono piecze "na wejściu" :lediable: i "na wyjściu" :shock:
  Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
Finlandia

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 18997

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-07-11, 12:43   Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
kobiecinka napisał/a:
Niczego ci nie zarzuciłam i nie obraziłam cię niczym.

Słuchaj, bo ja chyba jakoś źle czytam. Napisałaś:
kobiecinka napisał/a:
Idąc takim tokiem rozumowania, podawanie transfuzji też mija się z celem, bo nie każdemu pomaga a często wręcz szkodzi...

i tylko do tej wypowiedzi się odnoszę.
Czyli napisałaś, że mój tok myślenia może doprowadzić do takich (fałszywych) wniosków. To jest dla mnie obraza równa wagą zarzuceniu mi kłamstwa.

Natomiast Twoje pierwsze pytanie oczywiście było uzasadnione i starałam się na nie odpowiedzieć najbardziej merytorycznie jak umiałam.
  Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
Finlandia

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 18997

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-07-11, 09:29   Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
kobiecinka napisał/a:
Idąc takim tokiem rozumowania, podawanie transfuzji też mija się z celem, bo nie każdemu pomaga a często wręcz szkodzi...

Przeciwnie, to właśnie Twój tok rozumowania doprowadza do takich wniosków, skoro uważasz, że pojedynczy przypadek może być dowodem.
  Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
Finlandia

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 18997

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-07-10, 21:32   Temat: Dyskusja o burakach/Wydzielony przez Finlandia z tematu:
kobiecinka napisał/a:
Finlandio, ja trochę z boku tematu, ale zaintrygowało mnie to co napisałaś o burakach,, że nie mają wpływu na parametry morfologii.
Masz jakieś materiały na ten temat? Zaintrygowało mnie to, bo mi osobiście picie zakwasu z buraków uratowało swego czasu życie i to dwukrotnie.
Lubię twoje wyważone wypowiedzi ;)

A Ty masz jakieś materiały na ten temat? Jakiś dowód, że bez buraków byś umarła? Przytaczasz tzw. dowód anegdotyczny, powodowany mechanizmem który nakazuje człowiekowi w przypadkowych zdarzeniach dopatrywać się ciągu logicznego. Dowodem będzie tysiąc osób, którym hemoglobina po burakach wzrosła, wraz z drugim tysiącem w identycznej sytuacji, którym nie wzrosła po placebo. Jedna osoba nie jest dowodem.
Nawiasem mówiąc, mamy tu na forum mnóstwo osób, którym picie soku z buraków czy inna buraczana suplementacja nie pomogły.
Oczywiście, buraki zawierają jak na warzywa sporo żelaza, ale nie ma żadnych racjonalnych podstaw by sądzić, że buraki miałyby zwiększać poziom hemoglobiny we krwi, więc nie robiono takich badań, bo równie dobrze możnaby badać każdą inną roślinę pod każdym kątem, tylko po to by można było obalić mit. Buraki obniżają ciśnienie krwi z powodu dużej zawartości azotanów rozkładanych potem do tlenku azotu, który jest w pewnych okolicznościach pożyteczny dla organizmu i może nawet poprawiać wytrzymałość sportowców przez zmniejszenie zużycia tlenu i tu zapewne leży źródło błędnego przekonania, ze ta poprawa wydolnosci wiąże sie z wieksza zawartością hemoglobiny.
Na temat tego, co się bada w barakach np. Tu http://www.ncbi.nlm.nih.g...eetroot%20juice
Podsumowując: Anemię zawsze leczy się u podstaw, możliwe przyczyny anemii to np. Brak żelaza (z powodu diety lub zaburzeń wchlaniania), brak kwasu foliowego (jw), utrata krwi a u pacjentów nowotworowych niewydolność szpiku i żadna z substancji zawartych w burakach tych przyczyn wyleczyć nie może, więc nie ma podstaw sądzić, by buraki leczyły anemię, chyba ze jest to anemia z niedozywienia, którą wyleczy każde dożywienie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group