1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Finlandia

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-13, 15:25   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Małgosia81, też mam stopień znaczny, a nie umieram. Co tydzień chodzę piechotą 10 kilometrów po plaży, trzy razy w tygodniu jestem na siłowni, pracuję umysłowo na pełen etat. Lekarze w komisjach orzekających o niepełnosprawności orzekają czasem trochę na wyrost w chorobach nowotworowych, być może chcąc po prostu zapewnić chorym onkologicznym maksimum możliwych korzyści (np. finansowych). Oprócz samej choroby biorą pod uwagę skutki leczenia, stan psychiczny i pewną nieprzewidywalność tej choroby, tj. potencjalne pogorszenie stanu i samopoczucia chorego. Na pewno mama dostała to na jakiś czas (nie ma już orzeczeń bezterminowych chyba).
Małgosia81 napisał/a:
oraz ewentualne porady jak popodnosić to i owo

A co chcesz podnosić? Morfologia bardzo ładna, jak na ten moment leczenia, to wręcz fantastyczna. Takie male odstępstwo od normy w płytkach w ogóle nie ma znaczenia.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Finlandia

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-26, 14:36   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Małgosia81, samej mamy nie wysyłaj. Ja byłam sama po swój wynik i to nie jest dobre wspomnienie. Nie da się po czymś takim tak do końca ogarnąć co lekarze mówią. Jedź z nią, albo ewentualnie Ty jedź sama (upewnij się jednak najpierw, czy Tobie samej wynik wydadzą, bo zwykle potrzebne jest pisemne upoważnienie napisane przez mamę wcześniej i zostawione w karcie pacjenta).
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Finlandia

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187831

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-23, 23:57   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Małgosia81 napisał/a:
Proszę poradźcie coś bo czas oczekiwania tego wyniku jest strasznie ciągnący się i niemożliwy dla mnie do zrozumienia.

W celu uzyskania dokładnego wyniku konieczne jest przeprowadzenie na wycinku pewnych procesów chemicznych, które trwają kilka dni każdy. To nie jest więc tak, że ten wasz wycinek tam leży bez sensu i czeka. To tyle trwa.
Małgosia81 napisał/a:
Czy jest możliwe aby w tak krótkim czasie zaatakował rak i w ciągu roku dała przerzuty?

Niestety tak, poza tym nie ma pewności, że rok temu nic tam nie było, USG i badania krwi bywają zawodne (dlatego wykonuje się kolonoskopię). Nie znamy dokładnego wyniku TK, ale użycie w nim słowa "meta" sugeruje złośliwy charakter nowotworu (złośliwy = dający przerzuty). Wygląd zmian widocznych w kolonoskopii (guzki satelitarne wokół większego guza) tez na to wskazuje. 100% odpowiedź na pytanie "czy to rak" da jednak dopiero wynik hist-pat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group