1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-07, 15:17   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02 napisał/a:
Ciekawe tylko czy wszystko tak płynnie da się załatwić bo wiadomo jak w tym kraju bywa.

No, bywają zgrzyty zwłaszcza z organizacją komisji, ale początek roku to więcej kasy, więc dobry czas na składanie podań.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-06, 16:44   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02 napisał/a:
ale legitymacji nie dostanie jesli bedzie pobierała zasiłek pielęgnacyjny z zusu.

A skąd taki pomysł? Jak będzie miała orzeczenie, to dostanie.
1. Orzeczenie dostaje z PCPR (Powiatowe centrum pomocy rodzinie)
2. Legitymację też z PCPR
3. Zasiłek może mieć z MOPS/GOPS (152zł) lub wyższy z ZUS - obie te instytucje nic nie mają współnego z PCPR
clexane02 napisał/a:
o karte parkingową starać się ?

Tak, warto się postarać. To też w Powiatowym centrum.
Napisałam Ci to na poprzedniej stronie, ale byłaś widać zbyta zajęta dodawaniem irrelewantnych pytań, by to zauważyć.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-03, 17:08   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
clexane02, a jaki to pytanie ma związek z rentą lub zasiłkiem dla osób chorych nowotworowo?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-03, 16:57   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Cytat:
prosze mi doradzić na co takiej osobie przydaje sie legitymacja?

Jeśli dostanie stopień znaczny, to przydaje się do darmowych autobusów (także dla opiekuna) i zniżek w PKP. Poza tym różne miasta mają różne dodatkowe programy dla niepełnosprawnych.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by załatwić i przez ZUS i w Zespole orzekania o niepełnosprawności. Z ZUS będzie zasiłek, a Zespół tylko wyda orzeczenie o niepełnosprawności. Te 150zł to zasiłek z MOPSu/GOPSu, o który i tak składa się osobny wniosek już po przyznaniu niepełnosprawności, ale jeśli się dostaje zasiłek z ZUS to MOPS nie przyzna po prostu zasiłku.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 12:22   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Cytat:
Tak więc takie zaświadczenie sobie wyrabiac czy nie..?

Lepiej wyrobić niż nie i lepiej będzie w Warszawie.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-08-24, 09:59   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18, jak już pisaliśmy wcześniej, w ZUSie wymagają kompletnej historii choroby, czyli dajesz im każdy papierek jaki masz, zwłaszcza wszystkie wypisy ze szpitali. Dałeś im chyba ten wypis ze szpitala, który dostałeś po wszczepieniu endoprotezy?

Jeśli na żadnym wypisie ze szpitala nie ma informacji o uszkodzeniu endoprotezy i tym, co z tego wynika, to na pewno warto taka informacje im przekazać w formie zaświadczenia od lekarza (ortopeda zdaje się właściwszy od chirurga).

Kto i kiedy stwierdził, ze nie można tej endoprotezy wydłużać?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-07-06, 22:03   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18, możesz u Ciebie w mieście iść do laryngologa i ortopedy - poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowania i tym lekarzom pokaż swoje papiery (a najlepiej by było, jakby oni Cię na nowo zbadali, bo byłoby aktualnie). Im więcej masz napisane tym lepiej - do ZUSu najlepiej przynieść każde w miarę aktualne badanie. W końcu to, że masz napisane że masz endoprotezę, jeszcze nic nie znaczy - ale jeśli byś miał zaświadczenie, że przez to nie możesz tego czy tamtego, to już inna historia. Jeśli nie pójdziesz do ortopedy, to przedstaw chociaż w ZUSie wypis ze szpitala w którym Ci wykonywano wstawienie endoprotezy.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-09, 17:52   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
asia19, tak, może. Musi wziąć opinię od onkologa prowadzącego i skserować całą dokumentację medyczną.

Lekarka z przychodni nie może tak odpowiedzieć, ale poza wniesieniem na nią skargi sugerowałabym jednak zmianę przychodni i lekarza pierwszego kontaktu - rejonizacja nie obowiązuje.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-11-28, 20:22   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
No i jeśli dostaniesz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a studiujesz, to przysługuje Ci stypendium od uczelni, można tez starać się o stypendium z programu student PFRONu.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-03, 22:02   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
A to szkoda. No nic, dowiem się w ZUSie i napisze potem tutaj co i jak.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Finlandia

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299428

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-03, 13:45   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
A ja mam pytanie, bo do tej pory była mowa o rencie z tytułu niezdolności do pracy - takiej nie dostanę, bo nie pracowałam. Mogę natomiast, z tego co rozumiem, dostawać rentę socjalną (studentka przed ukończeniem 26 r.ż.).
Cytat ze strony http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406:
Cytat:
Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy i przewidywanego okresu jej trwania dokonuje lekarz orzecznik ZUS na zasadach i w trybie określonym w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 z późn. zm.). W myśl tej ustawy, za całkowicie niezdolną do pracy uważa się osobę, która utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Przy ocenie prawa do tej renty nie jest istotne, kiedy powstała całkowita niezdolność do pracy, lecz to, aby niezdolność ta była skutkiem naruszenia sprawności organizmu, powstałego we wskazanych okresach.

Podstawę do przyznania renty socjalnej, na wniosek zgłoszony po dniu 30.09.2003 r., stanowi także:
orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,

orzeczenie komisji lekarskiej do spraw inwalidztwa i zatrudnienia o zaliczeniu do I lub II grupy inwalidów oraz
orzeczenie lekarza orzecznika, wydane przed dniem 1 października 2003 r., uprawniające do renty socjalnej na podstawie ustawy o pomocy społecznej.

I tu mam pytanie do edi, czy pogrubiony fragment cytatu oznacza, że jeśli dostanę stopień niepełnosprawności od powiatowego zespołu, to już nie muszę w ZUSie składać dodatkowych zaświadczeń itp., tylko to orzeczenie i mój wniosek? Bo tak to zrozumiałam.
No i takie może nieco naiwne pytanie, czy mogę o orzeczenie starać się już teraz, czy muszę poczekać na jakieś negatywne skutki chemii? Bo niewątpliwie łatwiej mi latać z papierkami puki jeszcze dobrze się czuję, ale z drugiej strony jak tam przyjdę tylko z samą diagnozą ziarnicy, to nie każą mi spadać?

[ Dodano: 2010-07-03, 19:45 ]
Dodam jeszcze coś do tych pytań - we wniosku o rentę socjalną należy wpisać, czy się uzyskuje przychód, zdarza mi się zarobić coś na umowę-zlecenie, ale puki jej nie zawrę to nie będę wiedziała na jaką kwotę będzie, mam tam nic nie wpisywać? Czy wpisać jakąś średnią za ostatni rok czy coś? Czy jeśli tam nic nie wpiszę, to będę musiała informować ZUS o każdej umowie, czy tylko o tych, które przekroczą kwotę powodująca zawieszenie renty?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group