1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
Ferdydurke

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 84667

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-22, 08:40   Temat: Rak pęcherza moczowego
Proszę kolego: Principles and practise of oncology Devita, Helman, Rosenberg et. Al. Wydanie ósme, 2008/2009.

[ Dodano: 2013-03-22, 09:38 ]
Ferdydurke napisał/a:
Proszę kolego: Principles and practise of oncology Devita, Helman, Rosenberg et. Al. Wydanie ósme, 2008/2009.


Sprawdziłem tą książkę raz jeszcze. Źle się wyraziłem w jednej sprawie. Standardową metodą wymienianą przez tą publikacje jest leczenie radykalne w USA. Publikacja wspomina jednak, że metoda zachowawcza zdobywa popularność, podobnie jak inne metody zachowawcze przy innych typach nowotworów i jest podobnie skuteczna. Nie znaczy to, że jest to metoda właściwa dla wszystkich przypadków. "For bladder-conserving therapy to be more widely accepted, this treatment approach must have a high likelihood of eradicating the primary tumor, must preserve good organ function, and must not result in compromised patient survival."

Nie jestem lekarzem i nie jestem fachowcem w dziedzinie. Radzę jednak dopytywać lekarzy w sprawie metod onkologicznych (np. w dużych centrach C.O.) i oczywiście konsultować sprawę również z urologami.
  Temat: Rak pęcherza moczowego
Ferdydurke

Odpowiedzi: 221
Wyświetleń: 84667

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-03-21, 18:01   Temat: Rak pęcherza moczowego
tęcza napisał/a:
Dziękuję Richelieu za odpowiedź (jak zwykle bardzo kompetentną, bo śledzę Twoje wypowiedzi na forum), choć bardzo żałuję, że muszę je przeglądać:( A jak oceniasz TK i USG?
Co oznacza naciek o długości 7cm?
Czy torbiele na nerce mogą być przerzutami?
Czy badanie TK jest miarodajne, jeśli chodzi o przerzuty? Czy teraz można powiedzieć, że rzeczywiście ich nie ma?
Badania krwi i moczu-ok?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie


Przeżycie pięcioletnie dla zaawansowania T2 to jest dużo ponad 20 procent. Nie wiem gdzie przeczytałaś podobne rzeczy. Ja czytałem w książkach o 70 procent szans. Teraz uwaga. Oprócz wycięcia pęcherza możliwe jest leczenie onkologiczne, nieoperacyjne. Leczenie polega na tym, że wycina się nożykiem elektrycznym odrosty ze ściany. Podaje się chemioterapeutyk (zazwyczaj cisplatynę) w trzech cotygodniowych wlewach i przez cztery tygodnie naświetla się brzuch. Według nowych danych metoda ta jest tak samo skuteczna jak leczenie operacyjne, w którym usuwa się pęcherz i węzły chłonne i jest to metoda wyboru w USA. P.s. W ten sposób rok temu leczono moją mame. Miała g3 t2 i wyleczyli ją. O leczenie pytajcie u onkologa, najlepiej w dużych ośrodkach.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group