1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pomoc w interpretacji wyniku tk
Fabienka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1165

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2023-01-06, 21:13   Temat: Pomoc w interpretacji wyniku tk
Dziękuje pięknie za odpowiedz :)
Ciocia nerkę miała usuwana bardzo dawno temu jakieś 30 lat , była wtedy w stanie krytycznym już , nie chciała chodzić do lekarza ani tym bardziej jechać do szpitala aż była w stanie wycieńczenia i mąż zadzwonił po karetkę . Była to operacja ratująca życie tylko tyle wiem.
Teraz lekarz zlecił tomograf po usg , które wykazało zmianę , ale ciocia nie mówi nic więcej. Jest bardzo na nie jeśli chodzi o lekarzy i wogole szpitale . Mało mówi o sobie , dokuczał jej bardzo silny ból pleców i brzucha i już nie było wyjścia wiec poszła do lekarza.
Na usg napisano ze zaleca się pilna tomografie jamy brzusznej. Nic więcej nie wiem niestety. Wczoraj dostałam ten opis bo ciocia się martwić zaczyna czy to nie coś poważnego , gorszego niż do tej pory. Jest to osoba starsza. Ciężki kaliber bojowy :) wiec nie łatwo z niej coś wyciągnąć niestety.
Badania krwi miała , ale nic nam nie mówiła o wynikach . Dolegliwości od okolo 2 miesięcy bólowe . Ciagle musi brać leki przeciwbólowe. Ból nie daje jej spać. Ciężko z jedzeniem.
To chyba był pierwszy tomograf tak. Teraz ciocia się panicznie boi kontrastu, powiem ze lepszym rozwiązaniem będzie rezonans , dziękuje bardzo :)
W poniedziałek ma iść do lekarza i zobaczymy co dalej . Będę napewno dawać znać :)
Jeszcze raz dziękuje za poświęcony mi czas
  Temat: Pomoc w interpretacji wyniku tk
Fabienka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1165

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2023-01-06, 15:07   Temat: Pomoc w interpretacji wyniku tk
Bardzo prosze o race, czy to cos zlego? Czy trzeba sie martwic? Pozdrawiam serdecznie


[ Dodano: 2023-01-06, 15:35 ]
Przepraszam chyba zle wgralam zdjecie, przepisalam opis:
Badanie TK klatki piersiowej , po dozylnym podaniu srodka kontrastujacego . Zakres badania nie pokrywa sie z tym Ze skierowania ( zeskanowano blednie klatke piersiowa, jednak Ze wzgledu na problem z wkluciem dozylnym Pacjentka odmowila dalszego skanowania jamy brzusznej. ( tu dodam od siebie , Ze ciocia zle bardzo sie czula po tym kontrascie pierwszym , bardzo skoczylo jej Cisnienie I zemdlala , wolano lekarza do niej)
Skan jednak obejmuje oba nadnercza.

Opis;
Niewielkie pozapalne konsolidacje w segmentach 5 obu pluc.
Dyskretne zageszczenia siateczkowate w grzbietowych partiach obustronnie.
Pozatym pluca bez zmian.
W prawej wnęce nieco większy węzeł chłonny , około 1,1 cm. Pozatym nie wykazano znamiennie powiększonych węzłów chłonnych wnęk i śródpiersia .
Serce powiększone .
Zwapnienie około 1 cm w prawej piersi , pojedyncze drobne w lewej piersi.
Stan po usunięciu lewej nerki. W loży pozabiegowej tkanka tłuszczowa o podwyższonej gęstości , widoczne zagęszczenia pasmowate. Przylegają one do śledziony i jej naczyń , ogona trzustki oraz tylnej ściany jamy brzusznej .
W ich obrębie widoczne są zwapnienia oraz różnicuje się struktura o gęstości około 15-25 J.H. Wielkości około 2,7 cm - zbiornik gestoplynowy? Gruczolak lewego nadnercza?
Do tylu od opisywanej zmiany widoczna jest przestrzeń powietrzna , wielkości do około 2,2 cm. Poza tym pojedyncze drobne - zmiany pozabiegowe? Pętla jelitowa?
Zmiana ogniskowa prawego nadnercza, wielkości około 2x5 / 1x8 cm o gęstości 15-20 J.H. W pierwszej kolejności gruczolak. Stan po cholecystektomii.
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Naczyniaki trzonów TH11 i L1.
Wnioski: w opisie.



Kochani mam pytanie , czy ciocia musi wykonać i tak to badanie jamy brzusznej jak wcześniej zalecił lekarz? Ciocia ma bóle brzucha silne. I bóle pleców .
Co oznacza ze tkanka tłuszczowa jest podwyższonej gęstości ?
Dziękuje ślicznie każdej osobie za przeczytanie mojego posta i pomoc .
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group