DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Ewi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3199

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-23, 15:16   Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Mamusia zmarła 17.09 o 01.15... Nie zdążyłyśmy nawet zacząć leczenia...Do końca lekarze nie opanowali bólu na 100%, mama de facto była ledwo przytomna, pod koniec już majaczyła. Z karty informacyjnej wynika, że nie można było opanować stanu zapalnego, doszła niewydolność nerek i wątroby...Nie spodziewaliśmy się takiego tempa, przecież ledwo w lipcu otrzymaliśmy diagnozę. To wszystko wydaje się takie nierealne...
  Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Ewi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3199

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-09, 02:29   Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
W tym stanie to prawda,ale ufaliśmy, że uda się mamę choć częściowo z niego wyprowadzić.
Niestety z mamą gorzej. Za chwilę minie tydzień pobytu w szpitalu a mama nadal cierpi. Szpital nie potrafi ogarnąć tego bólu który nie odpuszcza nawet na moment. Nie chcą podawać jeszcze morfiny ani plastrów. Wczoraj mama dostała accordeon ale on także niewiele pomaga. W dodatku pojawiło się wodobrzusze (spowodowany rozsiewem nowotworu do sieci), podobno niewielkie ( mówiono o 20 ml?) ale brzuch wygląda jak w 6 miesiącu ciąży.
Jedyne co udało się powstrzymać to torsje więc mama jest w stanie napić się zupy. O jedzeniu ma nadal nie ma mowy. Jesteśmy totalnie bezsilni, lekarz prowadząca bywa raz w tygodniu, co chwile nowe twarze dyżurujących, nikt na nic nie zwraca uwagi, o brzuchu powiedzieliśmy my, o zapachu amoniaku my, mamy ból nie do zniesienia nie robi na nikim wrażenia. To jest jakiś koszmar a my nie wiemy co robić dalej. Szpital ma zamiar mamę męczyć tak do końca? Oni wydaja się uważać, że na morfinę i plastry będzie jeszcze czas.
Zastanawiam się nad neurolizą splotu trzewnego. Czy taki zabieg mógłby mamie pomóc? Co robić w takiej sytuacji, z kim się konsultować? Czy powinniśmy gdzieś mamę przenieść? Interna to chyba nie jest dla niej odpowiednie miejsce, mam wrażenie, że działają po omacku. To jest jakaś makabra, przez to wszystko nawet nie rozpoczeliśmy leczenia.
  Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Ewi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3199

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-04, 23:05   Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Dziękuje. Mama od wczoraj jest w szpitalu. Chemia została odwołana, mama jest za słaba. Dostaje kroplówki i lekarze próbują opanować ból. Podają tramal, paracetamol i metoclopramid na wymioty. Dziś dostała jakiś zastrzyk w brzuch który ładnie mamę znieczulił. Niestety jest bardzo słaba i wymęczona a my kompletnie nie wiemy co dalej. Na operację żadnych szans, na chemie póki co też. Czy są jakieś szanse na wyprowadzenie mamy z tego stanu? Ból mama odczuwa od początku z okolić wyrostka w którym ma ewidentne złogi i od roku wskazania do resekcji. Zastanawiamy się czemu nie można tego wyrostka po prostu usunąć i niezależnie od tego leczyć trzustkę?
Jestem dziś totalnie podłamana...
  Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Ewi

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3199

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-09-02, 14:39   Temat: Bardzo zła reakcja na opioidy.
Na wstępie chciałam przywitać wszystkich forumowiczów.
Nigdy nie sądziłam, że będę musiała zawitać na forum onkologiczne, w mojej rodzinie nie ma przypadków nowotworów i odkąd pamiętam jak mantrę powtarzano-w tej rodzinie nie ma raka...

Jestem totalnie zielona w temacie gdyż mierzymy się z nim od niedawna. Otóż moja mama od roku skarżyła się na bóle woreczka żółciowego. USG z roku '16 i '17 wykazywało złogi ale żadnych podejrzanych zmian w innych narządach. Jedyne co zaniepokoiło lekarza to zacienienie w pachwinie ale stwierdził, że jak będzie operował woreczek to sobie tam zajrzy. Mama oprócz tego ma nadczynność tarczycy, nadciśnienie więc czekanie na terminy do specjalistów, bieganie po lekarzach i ogarnianie TSH zajęło nam rok....i wtedy nastąpił pierwszy konkretny atak. W USG guz głowy trzustki naciekający na żyłę wrotna i krezkową, śledzionę. W wątrobie torbiel i 2 zmiany być może meta. TK i RM potwierdziły obawy-niestety guz na tą chwile nieoperacyjny. Mama w tym okresie przyjmowała pyralginę, nospę i diclofenak w czopkach i tak zaopatrzona lekowo dobrze sobie funkcjonowała. Potem a to zabrakło tego a to tamtego i szybko okazało się, że brak któregokolwiek składnika koktajlu psuje efekt przeciwbólowy.
W międzyczasie na 4.09 zaklepaliśmy 1 chemię a mama stawiła się w poradni leczenia bólu.

Dopiero wtedy poczuła się chora bo niestety odkąd pamięta bardzo źle znosi tramal.
Mama dostała Doretę i po 2 dniach brania zaczęły się jazdy. Osłabienie, sennosć, nudności i wymioty. Bardzo szybko pojawiło się zaparcie. Mam de facto przestała jeść, pije ledwo co. Lekarz z poradni zalecił oxyduo ale ten lek z kolei nie znosi tak szybko bólu jak Doreta.
Mama w tej chwili jest bardzo słaba, nie może nic jeść, nie czuje smaku. Niestety nie dostała żadnych leków przeciwwymiotnych. Tata własnie pojechał z mamą na SOR żeby może podali kroplówkę, przecież ona nam się zagłodzi!
Moje pytanie brzmi czy spotkaliście się z taką reakcją na opioidy? Przecież to wyniszcza mi mamę bardziej jak choroba! Poza tym czy ona w takim stanie powinna zacząć chemię? Jesteśmy kompletnie bezsilni i nie wiemy co robić.
Jutro siostra jedzie do lekarza po plastry przeciwbólowe ale też nie wiemy jak mama będzie je znosić...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group