1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, torbiele jajnika
Ewelina88

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9022

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-27, 20:11   Temat: ad.
Bylo podejrzenie nowotworu, jakies nieciekawe torbiele na jajnikach, wycieto jajniki, macice i usuneli jakiś wolny płyn. Okazuje sie, że to nic poważnego. Ale zeby miec pewnosc, trzeba było mamę 'otworzyc'. Lekarz po operacji stwierdził, że wg niego jest bardzo dobrze. Ale czekamy jeszcze na histopatologie. Mama jest ciekawa co może jeść a czego ma unikać.

Dziękuję :)
  Temat: Rak piersi, torbiele jajnika
Ewelina88

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9022

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-26, 16:15   Temat: Ewelina88: Dieta po usunięciu narządów rodnych.
Co powinnam jeść ?? Co mogę?? Czego unikać??


Dziękuję i pozdrawiam.
  Temat: Rak piersi, torbiele jajnika
Ewelina88

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9022

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-10-06, 21:55   Temat: Rak piersi, torbiele jajnika
Moja mama rok temu przechodziła raka piersi. (złośliwy).
Teraz to świństwo przyssało się do jajnika. Dopiero mamy wynik od ginekologa, mowa o torbielach ale mama usłyszała podczas ubierania jak szeptano o zmianach rakowych.
Dziś cały dzień edukowałam się po wszelkich forach i moje pytania są następujące.

Wszędzie mowa, że niezależnie od jego stadium, najbardziej pozytywne rokowania to 5 lat życia. Dlaczego? Znam kobiety po przebytym raku piersi, którym lekarze dawali 3 lata życia a żyją już kilkanaście. Jak jest w przypadku raka dróg rodnych? Skoro załóżmy, że wycięte zostaną wszystkie zaatakowane i zagrożone narządy, zostanie podana chemia to czemu miałoby zostać zaledwie 5 lat życia?

Chciałabym też wiedzieć czy jeśli mama przechodziła złośliwego raka piersi, to jest ''szansa'' na niezłośliwego tam na dole?

Interesuje mnie również w którym momencie zostaje ustalone stadium guza?? Po jego wycięciu i przebadaniu?

Ostatnie pytanie. Czy właściwą decyzją będzie 'pozbycie' się podczas operacji wszystkiego od razu?


Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group