1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-01, 22:08   Temat: Rakowiak-specjalista
Oczywiscie, zę bedzie dobrze, piszesz ze "wykres zaczął rosnąć", a to najlepszy zwiastun poprawy.
Pozdrawiam .
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-02, 21:42   Temat: Rakowiak-specjalista
Myslę , ze kazdy przypadek jest inny i trafia na swojego lekarza. Ja moge tylko potwierdzic ,ze lekarz do ktorego trafiła Mama Renaty to doswiadczony endokrynolog i specjalista medycyny nuklearnej i z pewnoscia ma uzasadnienie do zastosowanej terapii. Oczywiscie w przypadku wątpliwosci zawsze mozemy skonsultowac sie z innym lekarzem . Polecam poczytać na www.onkonet.pl/dp-npp-rakowiak.php#menu43 (lub wpisac na google" Onknet rakowiak")tam opisane sa rozne schematy chemioterapii w rakowiaku , równiez zaznaczono ze podstwowe leczenie to radykalne wycięcie. Widocznie co do tej kwestii w przypadku opisanym przez Renate musiały byc spore wątpliwosci i stąd taka decyzja. Ja aktualnie jestem prowadzony przez tego samego lekarza i mój przypadek to G2 T3N1M1 i jak do tej pory podstawowe moje leczenie to bardzo rozległe operacje chirurgiczne bez chemii , sanodastatin krotkodzialajacy w dawce 0.1 mg/1ml-2xdziennie zaplikowano mi tylko jeden raz na 2 dni przed operacją i natychmiast odstawiono z uwagi na silna reakcje alergiczną. Tez mam watpliwosci czy nie stosowanie u mnie zadnej farmakologii lub tp. to nie przegięcie w drugą strone, ale w koncu kogos trzeba słuchc i wierzyc ze zalecania sa wlasciwe. W koncu taka choroba ,ze trzeba walczyc i miec nadzieje a podobno nastawienie i wiara czynią cuda.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-10-02, 21:53 ]
dopsano,prawidłowy adres strony: www.onkonet.pl/dp_npp_rakowiak.php#menu43
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-25, 21:40   Temat: Rakowiak-specjalista
Gliwice na chwile obecna ustaliły co najwazniejsze i to podali w diagnozie -nowotwor neuroendokrynn G3 T3N1Mx a z tego G3 w szczególnosci zdecydowało o zastowanej terapii. Teraz w oparciu o inne badania dodadzą po NET nazwę szcegółową. Chociaz lokalizacja
ogniska (jelito cienkie) wskazuje na rakowiaka. Konieczne są jeszcze inne wyniki -5HIAA
to badanie w kierunku rakowiaka (chociaz nie tylko), ono równiez odpowie na pytanie czy
NET jest hormonalnie czynny. Pozdrawiam, będzie dobrze.
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-09-12, 21:34   Temat: Rakowiak-specjalista
A ja dołoże coś z własnego doswiadczenia, mój chirurg po wykonaniu rozleglej operacji usunięcia rakowiaka z jelita cienkiego (wycięto w calosci jelito kręte i połowe grubego) łącznie z przerzutami do wątroby, powiedział po operacji, ze teraz musze przejśc pod opiekę onkologów i endokrynologów a po jakims czasie prawdopodobnie bedzie konieczna poprawka i tak faktycznie było. Moze przypadek Twojej Mamy jest podobny, teraz onkolodzy/endokrynolodzy przyhamują dalszy postęp choroby, a pózniej powrot do metody radykalnej. Mysle ze, należaloby o taką ewenyualnosc zapytac lekarzy w Gliwicach. W tej chorobie trzeba cały czas walczyć , nie wpadac w panike ,wiem to czasami trudne. To tyle moich spostrzeżen dla Renaty.
Gabi przeszlas bardzo duzo, ale walcz , nie jeden chirurg zna sie na neuroendokrynnch,znajdz innego . Tyle razy pomogłas na tym forum, walcz - dum spiro spero.
Pozdrawiam
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-08-17, 09:25   Temat: Rakowiak-specjalista
Mysle ,ze nie jest najgorzej. Nie ma przerzutów odległych (wątroba) ,a to bardzo ważne i dobrze rokuje. Teraz nalezy oddac sie endokrynologowi ktory powinien zrobic troche badan
diagnostycznych kontrolnych(PET-TK, oraz badnia markerowe CgA lub 5HIAA). Te badania pozwolą stwierdzic czy udalo sie usunąc w miare wszytko "złe" czy cos zostało.Endokrynolodzy w przypadku dobrych wyników operacji ( potwierdzonych badaniami dignostycznymi pooperacyjnymi) wcale nie są skłonni do zbyt szybkiego podawnia somastatyny a skupiają się raczej na obserwacji i kolejnych cyklicznych badaniach. Rakowiak jelita cienkigo pomimo , ze złosliwy (skłonny do przerzutow) nie nalezy do nowtworow agresywnych- rozwijaja się powoli, a najbardziej skutczne leczenie to niestety "skalpel" -tak jest w moim przypadku ( dzieki Bogu-ten "skalpel" zaliczyłem już 3-razy ) i jak do chwili obecnej zero somastatyny innych dzialan typu chemia czy radioterapia.Uwazam, ze w Waszym przypadku ,poniewaz usunięto wszysto lub prawie wszstko "złe" tzn usunięto żródło zlosliwsci( czyli żródlo powstawania przerzutów) to moze byc tylko dobrze a napewno znacząco lepiej. Pozdrawiam i zyczę zdrowia.

[ Dodano: 2016-08-17, 11:27 ]
Przepraszam w trzeciej i szóstej linijce od dołu mojego poprzedniego postu pomyłka jest "somastatyny" powinno byc "sonadostatiny"
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-19, 16:25   Temat: Rakowiak-specjalista
Operacja moze byc mniej lub bardziej rozlegla. To najczesciej okazuje sie w trakcie ,na stole operacyjnym.Jednak w kazdym przypadku następuje skrócenie przewodu pokarmowego ,z czym zyje sie prawie normalnie ale troche częsciej odwiedza toalete .Dieta do miesiaca
po operacji lekkostrawna , pozniej sam pacjent ustali sobie ją idywidualnie. Nalezy zaoppatrzyc się w tzw PAS BRZUSZNY co jest szczególnie wazne po operacji do okolo 1-go miesiaca. Najlepiej kupic pas firmy "Pani Teresa" i dobrze dobrac rozmiar , pas za krotki
lub za dlugi to udreka dla chorego .Pas mozna kupic w sklepie medycznym ,ale takze na allegro.Operacja dla chorego i rodziny to duzy stres , ktory nalezy starac sie minimalizowac. Chory oddawany jest w ręce lekarzy i pielegniarek ktorym nalezy ufac i stosowac sie do ich
zalecen, Ja , jestem najlepszym przykladem, ze po takiej operacji mozna zyc i byc aktywnym.
Pozdrawiam, zycze spokoju i opanowania,bo topomaga.
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-18, 14:19   Temat: Rakowiak-specjalista
Jestem na świeżo , bo wlasnie dopiero co wrocilem z Gliwic gdzie mialem wizyte kontrolna po operacji usunięcia wtórnego guza neuroendokrynnego wątroby. Guz pierwotny,a wlasciwie bylo ich dwa zlokalizowany był podobnie jak w waszym przypadku na jelicie cienkim i opercja ich usuniecia odbyla sie w 2013 roku i wowczas usunieto mi łacznie 160 cm jelita cienkiego lacznie z grubym.
Pisze to w celu uswiadomienia jakie spustoszenie może spowodowac zbyt pozne podjecie ingerencji chirurgicznej. Wydaje mi sie ze decyzja Waszego lekarza jest jak najbardziej słuszna. W miare szybko nalezy pozbyc sie guzow a potem niech sprawe prowadzi i kontroluje endokrynolog. Glównym lekarzem endorynologiem zajmujacym sie tego typu sprawami w Zakł. Medycyny Nuklearnej i Endokrynologi w Gliwicach jest Pani dr hab. Beata Jarecka Lubieniecka, namiary na gabinet prywatny w Oswięcimiu znajdziesz w internecie po wpisaniu nazwiska. W ramach NFZ radze pozyskac skierowanie od miejscowego lekarza (Onkolga Chirurga) do ZMNiE w IO w Gliwicach i wraz z historia choroby przedlozyc w Gliwicach i po jakims czasie otrzymacie telefoniczna info. o terminie wizyty -oczekiwanie ok 1do 2 m-cy. Mysle, ze poza badaniami ktore dotychczas wykonaliscie warto byloby zrobic 5 HIAA(mozna zrobic prywatnie) w dobowej zbiorce moczu. Wynik badania odpowie czy guz na jelicie cienkim jes hormonalnie czynny. Pozdrawiam zycze wytrwalosci i cierpliwosci.
  Temat: Rakowiak-specjalista
Etomas

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 19993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-17, 22:23   Temat: Rakowiak-specjalista
Sądze , ze wlasciwych specjalistow znajdziecie w Instytucie Onkologii w Krakowie. Podstawowe leczenie to leczenie chirurgiczne ,a rownolegle prowadzacym lekarzem powinien byc endorynolog. Po sąsiedzku mozna tez dzialac w IO w Gliwicach w Zakladzie Narzadowym
Przewodu Pokarmowego oraz rownolegle w zakladzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii.
Radze zacząc od chirurga ktory oceni zakres operacji i podejmie sie jej wykonania- tak bylo w
moim przypadku, rowniez rakowiaka jelita cienkiego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group