1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Edvige

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-12-19, 21:02   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Ale myślisz chodzić z tymi kamieniami? A jak będzie później większy problem?
Wg mnie trzeba być czujniejszą i kontrolować się ale u dobrego specjalisty.
Mój MĄŻ nie miał operacji na woreczek, nie palił, nie pił i też miał raka trzustki. Od lat miał problemy żołądkowe i lekarz tej choroby nie zauważył wcześnie.
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Edvige

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-13, 06:42   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
rosssi44 zbyt wiele widziałam takich badań a obecnie miałam przykład na sobie z badaniem mammograficznym.
Następny przykład jeśli chcesz i jest ich mnóstwo. W tym samym czasie znajomy w ciągu 2 dni miał robiona 2x kolonoskopię. W pierwszej nie było żadnych zmian i jest ok, ale lekarz który pacjenta skierował do szpitala na podstawie badania per rectum i pracował w tym szpitalu nie zgodził się z tym wynikiem. Zrobiono drugi raz i guz nowotworowy był, został zoperowany za 3czy 4 dni. Na podstawie takiego badania następne po iluś tam latach.
  Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Edvige

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 46306

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-12, 22:55   Temat: Wczesna diagnostyka raka trzustki
Człowiek wczesnych objawów nie ignoruje tylko osoba wykonująca badanie i opisująca je powinna robić to rzetelnie i znać się na tym co robi.
Jeśli:
- usg robione miesiąc przed wystąpieniem żółtaczki nie wykazuje zmian w trzustce
- CT jamy brzusznej - opisujący badanie stwierdza, że obraz trzustki prawidłowy, nie uwidoczniono zmian ogniskowych w głowie trzustki
Po miesiącu operacja guz głowy trzustki średnica 25 mm. niewidoczny w żadnym badaniu nawet w MRCP.
Nadmieniam, że usg i gastroskopia robiona była średnio co 2 lata. Takie wyniki badań nie tylko usypiają czujność chorego ale przede wszystkim lekarza.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group