1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuca lewego
Edka1977

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11143

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-29, 21:07   Temat: rak płuca lewego
Moja mama odeszła pięć dni temu ale jest w moim sercu i przy mnie czuje jej obecność.
Przyjmij wyrazy współczucia.
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: rak płuca lewego
Edka1977

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11143

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-24, 14:13   Temat: rak płuca lewego
To jest morfina w tabletkach, mama też to miała. Nie za wiele pomagało ale spała popołudniu na tych lekach. Była otępiała a po jakimś czasie odnawialną jedzenia. Jak już jadła to warzywa na parze, brokuł,kalafior,marchew i wrzucałam kawałek ryby lub piersi kurczaka.Bardzo jej to smakowało jak jeszcze masełkiem okrasilam. Dieta jest tu bardzo ważna, mniej boli. Nie dawaj smażonego ani ciężkich posiłków. Ogranicz cukry i owoce co mogą fermentowac w jelitach. Jak będzie możliwość to zróbcie TK brzucha. W przypadku mojej mamy zaczelo się przerzucać na węzły brzucha i nerki. Niech zbadaja i może tu chociaż uda się podać inna chemie paliatywna. Mojej mamie nie dane było, złamała się psychicznie w szpitalu a dalej już organizm odpowiedział złymi wynikami. Nie chce Cię martwić ani straszyć ale może u Was się uda wykrasc trochę czasu. U nas nie udało się już...
  Temat: rak płuca lewego
Edka1977

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11143

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-22, 22:47   Temat: rak płuca lewego
Tak,to jest to Fentanyl. Dobre ma działanie i nazwa tak nie przeraża pacjenta jak MORFINA. Samo słowo źle się kojarzy a szczególnie starszemu pokoleniu...przeciez to narkotyk. Poproś dla mamy te plastry ale nie mów mamie, że silniejsze od morfiny...poprostu przeciwbólowe i nie obciążają przewodu pokarmowego,wątroby itp. Siły życzę.
  Temat: rak płuca lewego
Edka1977

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 11143

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-11-22, 14:06   Temat: rak płuca lewego
Klasyka, jakbym czytała o swojej mamie tylko bez udarow. Moja miała też ból w brzuchu trafiła do jednego szpitala na wewnętrzny podali jej antybiotyk bo stwierdzili że ma stan zapalny na jelitach nie zrobili żadnych dodatkowych badań które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć przerzuty. Zaznaczam że mojej mamie chemia paliatywna Nevalbina pomogła, 2 lata było spokoju po podaniu chemii aż do momentu kiedy zaczął ją boleć brzuch. Antybiotyk pomógł na chwilę a później walczylam żeby znowu trafiła do Centrum Chorób Płuc i tam zbadali już ją dokładniej. Okazało się że ma przerzuty. Poproście lekarza aby zrobił jej tomograf brzucha. U mojej mamy też nic nie widzieli na zwykłych badaniach dopiero tomograf pokazał że ma przerzuty do węzłów brzucha i do nerki. Nie chcę straszyć ale może jeżeli wcześnie wykryte będzie można coś z tym zrobić. Przeciwbólowo mama miała tabletki morfiny w domu i plastry przeciwbólowe nie pamiętam nazwy. Może namów mamę chociaż na te plastry,niewiele sama morfina w tabletkach pomagała na ból brzucha za to jak zaczęła dostawać w zastrzykach już w szpitalu to o wiele lepiej jej się funkcjonowało. Najpierw poproś o plastry od HD.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group