1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 23128

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-02-23, 03:55   Temat: Rak pęcherza moczowego
Witaj dddodzia,
leczenie taty natychmiast powinien przejąć onkolog (a nie urolog czy internista!)

Z tego wszystkiego co opisałaś wynika, że tata cierpi na niskozróżnicowanego raka pęcherza moczowego (tzn. o najwyższej złośliwości histologicznej niestety -> cecha G3, inaczej grade III) i niestety najprawdopodobniej w fazie rozsiewu.
Wygląda na to, że nastąpił rozsiew do otrzewnej (i stąd wodobrzusze o etiologii nowotworowej- co jest zjawiskiem nierzadko spotykanym w zaawansowanym stadium raka m.in. pęcherza), być może również nacieki stwierdzono na trzustce / wątrobie.
Najprawdopodobniej gro z przytoczonych przez Ciebie problemów zdrowotnych taty wynika ze stanu zaawansowania choroby podstawowej (raka pęcherza); w tej sytuacji największą szansą na poprawę daje leczenie onkologiczne.

Nie wiem niestety w jakim stanie jest wątroba taty (chodzi mi o dokładne informacje: opis badań obrazowych, wyniki tzw. 'prób wątrobowych', zawartość bilirubiny w surowicy itp.) oraz jak pracują nerki (wyniki np.: kreatynina, mocznik) i czy nie ma innych przeciwwskazań do leczenia chemioterapią - jednak to powinien szybko ocenić onkolog; i - jeśli tylko będzie to możliwe - chemioterapię rozpocząć natychmiast.

Bez leczenia onkologicznego może być bardzo kiepsko - pacjenci z nie leczonym wodobrzuszem nowotworowym żyją średnio do ok. 3 miesięcy.

Jeśli to rozsiew do otrzewnej to żaden zabieg chirurgiczny (nawiązuję tu do cystektomii - operacji usunięcia pęcherza) nie odbędzie się, gdyż w żaden sposób nie poprawi to wyników leczenia i nie zmieni rokowania.

Myślę, że w trakcie hospitalizacji, która miała ostatnio miejsce - stwierdzono rozsiew i dlatego właśnie odstąpiono od zabiegu.

Więcej informacji można by Wam udzielić gdyby udało się tu przytoczyć zapisy ze szpitalnej karty wypisowej (dokładne, w tym wszystkie wyniki badań obrazowych i krwi, bez żadnego skracania i upraszczania :) ), a najlepiej załączyć tu jej skan.

O leczeniu chemioterapią rozsianego raka pęcherza i rokowaniu pisałam np. w -> wątku Iwy <-
pozdrawiam ciepło i przykro mi bardzo, że nie piszę tu z bardziej optymistycznymi wnioskami.. :|
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group