1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 18472

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 23:21   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
marta19 napisał/a:
Proszę sobie wyobrazić, że zatrzymujemy procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych zaopatrujących nowotwór w składniki odżywcze i tlen ("zagładzamy raka"), nie "głodząc" przy tym ani siebie, ani organizmu w sensie dosłownym, a jedynie hamując ekspresję genów odpowiedzialnych za angiogenezę.

Ale nie pożywieniem :) .
Lekami - owszem. Jak Pani zauważyła takie próby w tworzeniu nowych leków onkologicznych już były (z mniejszym lub większym powodzeniem. Największym - w raku jajnika).

Temat zamykam. Nie widzę sensu w kontynuowaniu dyskusji, w której naukowo odpowiednie sprawy już udowodniono (a innych - jak dotychczas - nie).
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 18472

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 21:14   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
kmis757 napisał/a:
proszę wskazać mi choć jedno słowo z tej książki na które się powołuje i którym staram się kogoś do czegoś przekonać.

"Czy jedząc możemy zagłodzić raka?"

Jakiekolwiek twierdzenie próbujące tłumaczyć tę teorię jest negatywne. Bo nieprawdziwe. Dowody wkrótce. Zgłosiłam ten problem do polskich towarzystw naukowych, skupiających najlepszych specjalistów w kraju i Europie odnośnie diety (m.in. dietetycy zajmujący się profesjonalnie żywieniem chorych na nowotwory złośliwe).

Proszę o nie propagowanie tej książki, dopóki nie sprawdzimy jej wiarygodności i wartości zawartych w niej twierdzeń (przez dietetyków onkologicznych).
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 18472

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 17:09   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Kim jest Johannes F. Coy z wykształcenia i wykonywanego zawodu? To pytanie z ciekawości.
Kim jest Prof. Składowski - wiem. Doskonałym radioterapeutą (nie dietetykiem).





[ Dodano: 2013-01-20, 17:12 ]
Jolana, podanie linku do opinii Prof. Pawlickiego było bardzo dobrym i trafionym pomysłem, dziękuję :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group