1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-09, 09:30   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana napisał/a:
Kochani 20 września minęły 3 lata od operacji.
Jolana napisał/a:
Na razie muszę dobić do tych magicznych 5 lat. :-D

Jolano, to nie tak. Ty wojnę ze swoim rakiem płuca już wygrałaś.
W pierwotnym raku płuca granicą są 2 lata. Po upływie tego czasu jeśli pojawi się cokolwiek - jest to nowy rak płuca.
Takowe zdarzają się bowiem układ oddechowy (cały) narażony jest na te same czynniki rakotwórcze. W związku z tym rak może powstać w innym miejscu (drugie płuco, gardło środkowe, dolne). Ale oczywiście nie musi.

Wśród chorych, którzy zostali wyleczeni z raka płuca (jak i TY) częściej diagnozuje się wczesne (a nie zaawansowane) postacie "nowego" raka, ponieważ ci pacjenci zazwyczaj dbają o kontrole (badania obrazowe).

Powtórzę raz jeszcze - tamten rak został wyleczony. "Nowy" nie musi powstać, ale może.
Czuj się zatem zwycięzcą i raz na jakiś czas wykonaj badanie obrazowe.

Gratulacje :flower: |uscisk|
  Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15160

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-24, 22:55   Temat: Rak gruczołowy płuca prawego
Jolana napisał/a:
Po badaniu zapytałam panią - jak wyszło ?
Ona tak jakby nie wiedziała co mi odpowiedzieć, zaczęła kręcić głową w lewo, w prawo, po czym stwierdziła, że wynik będzie przesłany do mojego lekarza.

Wracając do domu przez cały czas analizowałam jej słowa i zachowanie...

Nie sądzę by udało się dojść "co pani miała na myśli" ;) .

Mogło to znaczyć:
1. Chyba tam nic nie było, ale.. o nieeee, nic nie powiem. Bo mi nie wolno i tyle.
2. Coś tam było, ale nic oczywistego. Nie dam rady tego sama ocenić. Niech zobaczy to radiolog.
3. Yyy.. coś nieładnego tam widzę. Więc nie powiem, niech lekarz to weźmie na siebie.

To tak z doświadczenia piszę 8-) .

Jolana napisał/a:
w ramach terapii uzupełniającej zastosowano schemat PN

Standard. Innych schematów w chemioterapii uzupełniającej w zasadzie się nie stosuje (wiarygodne dowody na skuteczność CTH adiuwantowej dotyczą tylko schematu cisplatyny z winorelbiną).

Jolana napisał/a:
nic mi nie wiadomo na temat badania materaialu pooperacyjnego w kierunku mutacji genu kodującego EGFR

Pewnie nie badali. Polskie Towarzystwo Onkologiczne dopiero podjęło starania o wprowadzenie tego badania jako standardu w gruczolakorakach.
Nic to, jak trzeba będzie to się do tematu wróci.

Jolana napisał/a:
Czekam niecierpliwie na wizytę u lekarza, którą mam zaplanowaną na początku grudnia.

A ja na dokładny opis TK. _littleflower_
:tull:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group