1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132100

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-08, 10:07   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Ten post to doskonały początek dnia :mrgreen: _littleflower_

Po pierwsze w pełni zgadzam się z panem chirurgiem by węzłów obecnie nie ruszać.
Po drugie - ile razy tu zaglądałam, już od samego początku, to zawsze, za każdym razem przychodziła mi na myśl opcja profilaktycznej mastektomii drugiej piersi. I myślałam: spokojnie... podleczmy tę prawą, potem się będziemy martwić jak przekonać Panią akos6, by choć wzięła to pod uwagę... :roll:
A tu Dzielna Kobieta pozbawiła mnie zmartwienia (jak rozpocząć podchody... ). :lol:

Dziś mroźny, ale bezchmurny i piękny dzień! :-D
|uscisk| _littleflower_
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132100

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-05, 21:54   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
akos6, gdyby nie to, że jesteś "szczególnie podejrzana" (rodzinny rak piersi), w wywiadzie rak wieloogniskowy, potrójnie ujemny - to przytoczone opisy aktualnych badań obrazowych w ogóle by mnie nie niepokoiły.
Szczerze mówiąc nic tam nie ma :) .

Jeśli zapadnie decyzja o usunięciu węzłów pachy prawej to w zasadzie, jak sądzę, byłby to zabieg bardziej "na wszelki wypadek" niż z powodu rzeczywistego podejrzenia wznowy węzłowej.
PCI oczywiście odpada, owalny węzełek o długości maks. 5 mm to nie jest właściwy "kandydat" do biopsji :) .

Swoją drogą jestem ciekawa jakie decyzje zapadną. Moim skromnym zdaniem raczej nie ma obecnie podstaw do interwencji chirurgicznej - no nic, zobaczymy.
pozdrawiam ciepło _littleflower_
  Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 132100

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-29, 20:59   Temat: Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Cytat:
Napromienianie chorych po mastektomii
(...)
U chorych, które otrzymały przedoperacyjne leczenie systemowe, podstawę kwalifikacji do uzupełniającej radioterapii stanowi ustalony wyjściowo (w momencie rozpoznania) stopień zaawansowania nowotworu. Ponieważ w takich wypadkach wyjściowa histopatologiczna ocena stanu węzłów chłonnych jest niemożliwa, radioterapię należy rozważyć u wszystkich chorych, u których po indukcyjnym leczeniu systemowym obecne są przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych oraz u wszystkich chorych z wyjściową cechą cN2.

źródło (pozycja książkowa): Rak piersi, PRAKTYCZNY PRZEWODNIK DLA LEKARZY - J.Jassem, M.Krzakowski, VIA MEDICA 2009

akos6,
nie ma u Ciebie wskazań do uzupełniającej radioterapii.
pozdrawiam ciepło :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group