1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie raka płuc
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 79
Wyświetleń: 27793

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-07, 03:22   Temat: Podejrzenie raka płuc
grabina2 napisał/a:
Wydaje mi sie, że 3 mies. to troche długi okres czasu na kontrole po takiej operacji.
Lekarz nic też nie mówił o żadnej chemii.

Chemioterapia nie była konieczna. Wynik badania patomorfologicznego był korzystny - stwierdzono I st. zaawansowania raka płuca. Nie wymaga to leczenia uzupełniającego.

grabina2 napisał/a:
Mój mąż już prawie 2 m-ce po operacji ale czuje sie żle. Nie ma apetytu. Cały czas mu zimno i jest bardzo słaby. Po prostu zamiast być lepiej, jest chyba gorzej.
Od trzech dni ma temperature ok. 38, a dziś nawet 38,3. Nie wiem co robić, bo on boi sie jechać do lekarza. Lekarz rodzinny mówi, że wszystko jest dobrze a ja widze, że nie jest dobrze.

Zaufaj swemu przeczuciu. Wizyta u onkologa lub pulmonologa jest konieczna, wygląda na to, że coś się dzieje. Prawdopodobnie mamy infekcję - jaką i na jakim tle nie wiadomo, wymaga to sprawdzenia. Na pewno warto będzie wykonać panel podstawowych badań krwi: morfologia z rozmazem i CRP to w tej sytuacji niezbędne minimum. Ponieważ nie było jeszcze żadnej kontroli po zabiegu - przydałoby się również wykonanie RTG klatki piersiowej.
Infekcja z tego co opisujesz mogła już czas jakiś się "tlić" i teraz przyspieszyła. Nie warto zwlekać z wizytą u lekarza; teraz wszystko może skończyć się antybiotykiem przyjmowanym w domu, doustnie, a w razie zwłoki - hospitalizacją.

Czy krwawienie ustało? Czy mąż przyjmuje jeszcze heparynę drobnocząsteczkową (clexane)? Kiedy w ogóle ostatnio była wykonywana morfologia?

Termar napisał/a:
a czy lekarz przepisał Megalię lub Megace (to jedno i to samo) na apetyt i poprawę tężyzny??

To lek hormonalny i nie jest obojętny dla zdrowia. Cechuje się również szeregiem działań niepożądanych.
W tym przypadku z pewnością należy najpierw wykluczyć inne przyczyny tego co się dzieje - np. infekcję lub problem związany z krzepnięciem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group