1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc mojego taty
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-03-09, 01:51   Temat: rak płuc mojego taty
syrena napisał/a:
Właśnie przyszedł wynik biopsji tego guza i komórek nowotworowych w nim nie stwierdzono na szczęście.

syrena napisał/a:
Luty 2009 Po wycięciu guza o którym pisałam. Wynik badania patomorfologicznego:
Rozpoznanie kliniczne: Ca planoepitheliale pulmonis. sin.
Rodzaj materiału: Wycinek2
Miejsce pobrania materiału: guz ściany klp
Opis makroskopowy: Guz śr. 4 cm, na przekroju biały, lity
Pełne rozpoznanie: carcinoma planoepitheliale metastaticum (G-3). Lymphangiosis carcinomatosa . W granicach cięcia utkania nowotworowego nie stwierdzono.

syrena, biopsja wyszła niestety fałszywie negatywna.
Guz okazał się przerzutem.
carcinoma planoepitheliale metastaticum (G-3) oznacza: przerzut raka płaskonabłonkowego o wysokim stopniu złośliwości histologicznej.
Potwierdza to również wygląd przekroju guza: biały, lity.
To, że w granicach cięcia utkania nowotworowego nie stwierdzono oznacza, że guz przerzutowy wycięto z marginesem tkanki zdrowej.
  Temat: rak płuc mojego taty
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-25, 19:26   Temat: rak płuc mojego taty
hej syrena
jeśli nie masz nic przeciwko temu - jesteśmy na forum wszyscy "na ty":) w celu ułatwienia komunikacji.
A jak taty samopoczucie?
Czy ów guz pojawił się nagle - czy też już czas jakiś temu i stopniowo się powiększał?
syrena napisał/a:
Mieszkam dosyć daleko od taty ale jak będę miała możliwość to wrzucę dokumentację medyczną i wyniki badań może jeszcze jakieś uwagi by nam pomogły.

Oczywiście, im więcej konkretów (wyniki i opisy badań), tym dokładniej będzie się można do sprawy ustosunkować.

pozdrawiam ciepło.
  Temat: rak płuc mojego taty
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 10171

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-25, 00:39   Temat: Re: rak płuc mojego taty
witaj syrena

syrena napisał/a:
DETRITUS NECROTICUS, CELLULAE EPITHELII BRONCHI. MASSAE NECROTICAE, CELLULAE SUSPECTAE OROBABITIER CARCINOMATIS NONMICROCELLULARIS. Bardzo dla mnie to ważne z góry dziekuję. Czy to jest jakiś łagodny czy złosliwy rak

Tłumaczenie: rozsiana martwica komórek nabłonka oskrzela. Masy martwicze, komórki podejrzane prawdopodobnie raka niedrobnokomórkowego.

Nie ma raka niezłośliwego. Rak to zawsze nowotwór złośliwy, czyli charakteryzujący się zdolnością naciekania i niszczenia komórek zdrowych oraz tworzenia przerzutów odległych (np. w innych narządach).
Rak niedrobnokomórkowy płuca to typ raka, który najlepiej się leczy chirurgicznie. Czy zaś operacja jest w danym przypadku możliwa - zależy od zaawansowania choroby.
Stosowane najczęściej formy leczenia mogące doprowadzić do wyleczenia chorego to:
  • operacja + chemioterapia
  • radioterapia + chemioterapia
Rokowanie tej chorobie zależy w dużej mierze od stopnia jej zaawansowania (który lekarze określają ostatecznie za pomocą różnych badań, np. tomografii klatki piersiowej, bronchoskopii, USG jamy brzusznej i innych).

Nie powinno się za bardzo zwlekać z terminem operacji - choroba postępuje i skuteczne leczenie będzie coraz trudniejsze.
Kiedy postawiono diagnozę, czy potrafisz powiedzieć jaki jest stan zaawansowania choroby? I na kiedy wyznaczono termin operacji?
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group