1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowiec
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5323

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-18, 18:35   Temat: Drobnokomórkowiec
Jaga napisał/a:
Zastanawia mnie teraz Jego słowotok. Nie wiem czy jest spowodowany lekami czy zmianami

Słowotok bywa następstwem uszkodzenia prawej półkuli mózgu (płata skroniowego) na skutek urazu, bądź guza umiejscowionego w tej okolicy.
Obawiam się więc, że najprawdopodobniej winna pojawieniu się tego objawu jest obecność (i progresja) zmian przerzutowych :|
Bardzo mi przykro, domyślam się, że jest Wam z tym ciężko..
  Temat: Drobnokomórkowiec
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5323

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-06-18, 02:40   Temat: Drobnokomórkowiec
Jaga napisał/a:
Oczywistą i naturalną reakcją jest ochrona osoby chorej.

Jaga, to zależy co rozumieć przez 'ochronę'.
Chronić można również chorego przed fałszywą nadzieją, złudzeniami i .. przed okrutnym i nagłym rozczarowaniem, wytrącającym z równowagi. Chronić można poprzez mówienie prawdy i jej oswajanie, poprzez pomoc w stopniowym przygotowaniu się i procesie pogodzenia z faktami. W ułożeniu przez chorego sobie stopniowo wszystkiego tak, by mógł odejść przygotowany i załatwiwszy swoje 'ziemskie sprawy' w takim stopniu, by go już nie niepokoiły.
Ochronę można w końcu rozumieć w bardzo różny sposób; tylko - jak ją rozumie i czy jej pragnie sam chory? W takiej dokładnie formie jaką uważa za słuszną jego rodzina?
Czy to, że chory upoważnia swoją rodzinę do rozmowy z lekarzami w jego sprawie - automatycznie oznacza, iż akceptuje on ukrywanie przed nim faktów?
Czy to, że nie pyta - oznacza akceptację życia w nieświadomości i .. , jak się okazuje, częstokroć - tkwienia w błędzie?

jerzozwiesz@amorki.pl napisał/a:
Niestety rodzina zachowuje się się jak niedorozwinięte dzieci

jerzozwiesz - ja odnoszę nieco inne wrażenie: że rodzina czasem tak traktuje.. chorego :|
Zupełnie jakby przez to, że zachorował - przestał być dorosły..
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group