1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: ostatni wynik tk taty
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6880

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-02-20, 20:34   Temat: ostatni wynik tk taty
sandra

po pierwsze bardzo, bardzo mi przykro, że w ten sposób, przedwcześnie, zakończyło się leczenie. Trudno jest mi powiedzieć cokolwiek o chorobie Twojego taty bez innych danych (TK sprzed leczenia, wyniku histpat, danych dotyczących ewentualnych schorzeń współistniejących itp.)
Jednak na podstawie opisu, który przytoczyłaś mogę stwierdzić, że zmiana nowotworowa była z całą pewnością położona nieoperacyjnie, co łączy się z prostym wnioskiem, że choroba była nieuleczalna i wygranej i tak by nie było. Czy były przerzuty - nie wiadomo, nie podajesz wyników innych badań (np. USG jamy brzusznej, TK głowy, scyntygrafii kośćca). Jaki schemat chemioterapii tata otrzymał?

Poza nadmierną reakcją na leczenie chemiczne (prawdopodobnie faktycznie to miało miejsce) dołączyła się jakaś wredna infekcja, która zaatakowała obydwa płuca i mogła przypieczętować ten nieszczęsny efekt.
Jeśli uspokoi nieco Cię fakt (w świetle tego, co się wydarzyło), że tej choroby i tak nie dałoby się wyleczyć to potwierdzam - tak było.
Takie powikłania (jak nadmierna reakcja na leczenie chemiczne plus nietypowe zakażenie) nie zdarzają się często, dlatego i tak warto było zaryzykować ten typ leczenia; statystycznie bowiem rzecz ujmując leczenie takie wydłuża czas przeżycia i oszczędza wielu cierpień chorym na raka płuca. Bez tego leczenia przegrana i tak byłaby szybka i bolesna.

przytulam mocno.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group