1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Policzmy się z rakiem!
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9778

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-11, 13:06   Temat: Policzmy się z rakiem!
absenteeism napisał/a:
To raczej (wg mnie) ma być akcja nastawiona na emocjonalne wsparcie a nie udokumentowane przypadki wyleczeń.

Pewnie masz rację, atmosfera akcji jest pociągająca i być może o to tu chodzi i jest to pozytywne.
Jednak żal mnie chwyta, że nie postarano się trochę bardziej i autorzy akcji poszli nieco 'na łatwiznę'. Są tam wywiady z kilkoma osobami wyleczonymi.

Mamy dwie ziarnice złośliwe (nowotwór odsetkowo wysoce wyleczalny nawet gdy jest zdiagnozowany jako zaawansowany) - poza tym to nowotwór hematologiczny, a nie rak.
Kolejny przypadek to rak szyjki macicy, który we wczesnym stadium jest faktycznie całkowicie wyleczalny. Następnie miejscowo zaawansowany rak piersi - 7 lat po leczeniu. To nie jest wyleczenie, bowiem w raku piersi obowiązuje 'karencja' 10 letnia. Wznów i przerzutów odległych po 10 latach jest sporo.
Osobiście znam osobę, która jest po leczeniu raka migdałka, zaawansowanego raka migdałka, opartego o aortę i z przerzutami do węzłów chłonnych szyi. Jest 8 lat po leczeniu i on jest wyleczony. A miał na to niecałe 30% szans.
Takich osób powinno się poszukać! Są też osoby wyleczone z raka płuca, w tym drobnokomórkowego! To ich twarze powinny się w tej akcji pokazać.
A nie osób, które od samego początku miały 80-90% szans na wyleczenie, lub osób jeszcze nie wyleczonych.
Być może jednak się mylę i 'pójścia na skróty' nikt prócz mnie nie zauważy :)

Dobrze, że umieściłaś ten link,
tak czy siak - masz rację: to jednak pozytywna inicjatywa.
Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Policzmy się z rakiem!
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9778

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2010-05-11, 11:54   Temat: Policzmy się z rakiem!
Nie chcę nikogo pozbawiać zapału, ale - jak rozumiem - 'kliknąć' może każdy, i może wpisać tam co zechce?
Czy dobrze rozumiem, że są to statystyki niczym nie udokumentowane, tylko "na słowo"?

Ok, popieram akcję jako 'szum medialny' i nagłośnienie sprawy dot. chorób nowotworowych i ich wyleczalności.
Choć zauważyłam, że można 'kliknąć' również - jeśli się jest rok po leczeniu onkologicznym.. (z wyleczeniem - rozumianym jako trwałym pozbyciem się choroby nowotworowej i ryzyka jej nawrotu - nie ma to wtedy nic wspólnego).
A tytuł akcji brzmi "Pokonaliśmy raka. Teraz wspieramy innych. Przyłącz się do akcji." (i jest aż nadto sugestywny!)

Do prezentowanych tam statystyk nie miałabym kompletnie żadnego zaufania.
Do tez głoszonych przez lekarzy, którzy wezmą w tym udział - TAK. Tego, co powiedzą - na pewno warto posłuchać.

I na koniec - mówiąc ogólnie - warto wierzyć w możliwość wyleczenia raka. Samo określenie 'rak' nie oznacza bowiem automatycznie choroby nieuleczalnej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group