1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak rdzeniasty tarczycy z przerzutami i wznową
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 49744

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-06-02, 23:09   Temat: Rak rdzeniasty tarczycy z przerzutami i wznową
Witaj Pablo,
odrobiłam lekcje :) i jestem po lekturze Twego bloga (całości).

I od razu mam dwa ważne pytania:
1) Odnośnie informacji zamieszczonej na blogu: "Mój rak nie jest dziedziczny" - czy wykonano u Ciebie test na obecność mutacji w genie RET i okazało się, że nie masz mutacji tego genu?
2) Jak to się stało, że ostatnio operowano Cię w szpitalu w Zakopanem a nie w IO w Gliwicach?

Carcinoma medullare metastaticum (5/5) to nie jest pomyślny wynik limfadenektomii. Zajęte wszystkie węzły jakie pobrano sugerują, że rozsiew drogą limfatyczną mógł pójść dalej - a zatem, że zabieg mógł nie być radykalny.
W tej sytuacji przyspieszyłabym konsultację w IO w Gliwicach - być może należałoby rozważyć poszerzenie zabiegu (tu będzie potrzebna konsultacja chirurga onkologicznego - w bliźnie bowiem preparuje się źle i być może reoperacja nie będzie możliwa). Nie zwlekałabym z tym jednak.

Pablo napisał/a:
Najnowsze co się dowiedziałem, to to, iż Zactima przeszła pomyślnie testy i ma być wprowadzana do leczenia. Ale jak narazie nie w Polsce i oczywiscie nie we wszystkich przypadkach RRT.

Wandetanib został zarejestrowany 17 lutego 2012 r. w Unii Europejskiej pod nazwą handlową Caprelsa (w USA lek ten zarejestrowano jako Zactima):

Streszczenie EPAR dla ogółu społeczeństwa

Caprelsa
wandetanib


Niestety nowa ustawa refundacyjna, która weszła w życie 1 stycznia 2012 r. w Polsce wyklucza możliwość refundacji leków zarejestrowanych w EU po 31 grudnia 2011 w ramach chemioterapii niestandardowej (tj. finansowania leczenia przez lokalne NFZ na wniosek lekarza - dla konkretnego pacjenta). Obecnie trzeba czekać na stworzenie programu lekowego, a to trwa. Może to potrwać nawet rok. Podobna sytuacja jest z zarejestrowanym na początku br. przełomowym lekiem na czerniaka - wemurafenibem ( http://www.fundacja-onkol...akow-skory.html ).

Jednak odnośnie samego leku - wydaje się, że w przypadku chorych bez mutacji w genie RET nie jest on zbyt obiecujący; stąd moje pytanie czy ten test u Ciebie przeprowadzono i jaki jest jego wynik.

Tak czy inaczej leczenie wandetanibem jest z założenia leczeniem paliatywnym, a chyba nie to w Twoim przypadku interesuje nas najbardziej; obecnie największą wartość rokowniczą i przesądzającą o dalszym przebiegu choroby jest jakość wykonywanych u Ciebie zabiegów chirurgicznych. Zakres i fachowość wykonania tych zabiegów oraz ich potencjalna radykalność mają kluczowe znaczenie.

A z "nowych" publikacji (tj. po 2009 r. :) ) pojawiły się np.:


Ostatni artykuł chyba wymaga zalogowania się, zatem mogę zaproponować przesłanie Ci go poprzez pw.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group