1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Adenocarcinoma tubulare G2 - dość długie..
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-25, 04:41   Temat: Adenocarcinoma tubulare G2 - dość długie..
ahnija napisał/a:
Ale tak naprawdę ani ja ani tym bardziej Mama nie wiemy, ile czasu zostało?

ahnija, mediana (najczęściej spotykana wartość) czasu przeżycia u chorych na zaawansowanego, nieoperacyjnego raka żołądka leczonych paliatywnie kapecytabiną i oxaliplatyną wynosi nieco ponad 10 miesięcy. Na podstawie dotychczasowych wyników badań można przypuszczać, że schemat ten wzbogacony o leki celowane pozwoli na ponad 12 miesięczne przeżycie.

Biorąc jednak pod uwagę zaawansowanie choroby i stan ogólny Twojej mamy mam pewne wątpliwości co do sensu rozważania mamy kandydatury do wzięcia udziału w badaniu (ze względu na czas oczekiwania na ostateczną kwalifikację).
Przy tak poważnej niedokrwistości (wymagającej przetoczeń) może być w ogóle problem z podaniem pochodnych platyny (oksaliplatyna).
Jeśli do tego dochodzi częściowa niedrożność układu pokarmowego - wróżyć to może w bliskiej przyszłości tylko pogorszenie się wyników.
Mogę tylko więc niestety potwierdzić Twoje obawy..

Nie bardzo wiem jak to ująć -
myślę jednak, że chcesz wiedzieć, bo pytasz wyraźnie. W moim odczuciu nie pozostało Wam wiele czasu.. Jak to rozumieć? Tego nie da się 'wyliczyć' ani przewidzieć - to może być okres mierzony w miesiącach (raczej kilku), a może w tygodniach..
To zależy między innymi od tego, czy uda się rozpocząć tę chemioterapię, czy uda się ją kontynuować (bo to osobny problem w takim stanie ogólnym i przy niedokrwistości) oraz czy nastąpi odpowiedź na leczenie (rak żołądka nie należy do chemiowrażliwych niestety).

Strasznie mi przykro, że nie przynoszę innych wieści..
Z całego serca życzę Wam w tym wszystkim odrobiny szczęścia.

Będę tu zaglądać.
pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group