1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie
Dronka82

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 71941

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2019-04-02, 18:46   Temat: Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie
Sensowne wydaje mi się Oralbalance Biotene - https://www.roydental.pl/...-sline-50g/4709
Zapytaj w aptece o preparaty zastępujące ślinę. Na rany Solcoseryl. Powodzenia!
  Temat: Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie
Dronka82

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 71941

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-06-04, 20:35   Temat: Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie
Od początku choroby mojego taty poza problemami czysto onkologicznymi zmagam się z własną niewiedzą i naiwnością. Znalazłam artykuł, który wydaje mi się dobry dla pacjentów i rodzin, którzy rozpoczynają walkę z nowotworem złośliwym rejonu głowy i szyi. Uzmysławia on bowiem wyraźnie skutki leczenia (w przypadku mojego taty zespół "suchego oka", porażenie nerwu twarzowego, opadnięcie kąta ust, po operacji obniżenie barku i wiele innych), których bym się nie spodziewała (mimo ogromnego zainteresowania tematem i drążenia go niemal codziennie). Rzeczywistość ciągle nas zaskakiwała i zaskakuje. Niejednokrotnie nie wiedzieliśmy gdzie się udać z danym problemem - zawsze pomocne było forum i ... internista właśnie (od niedawna HD). Lekturę polecam zwłaszcza osobom rozpoczynającym walkę: http://www.lekarzrodzinny.org/pmr/0312_11.pdf
  Temat: Pielęgnacja jamy ustnej w czasie i po radioterapii w rejonie
Dronka82

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 71941

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-08-05, 15:21   Temat: lista preparatów na podstawie wypowiedzi doświadczonych foru
Witam, forum przejrzałam bardzo dokładnie pod kątem specyfików, które mogą pomóc mojemu tacie przed nim 36 dwunastominutowych naświetlań policzka i kącika ust. Cztery ma już za sobą. Zrobiłam dla Niego i kumpli z sali listę polecanych przez doświadczonych forumowiczów leków, suplementów, które mogą pomóc. Zajęło mi to sporo czasu, pomyślałam,że może ktoś z tej listy skorzysta, komuś się przyda. Póki co stosujemy aquastop, dziś odbieram z apteki radioprotect, który zastępuje nieistniejący już radiosun, meridol -tym tata płucze jamę ustną (i specyfikiem dawanym mu w CO). W drodze oralbalance i biotene. W nawiasie podałam ceny, które znalazłam na stronach aptek internetowych.

POD RĘKĄ ZAWSZE BUTELKA NIEGAZOWANE WODY
WNĘTRZE JAMY USTNEJ:
1. Oralbalance Gel lub biotene (aerozol) – zastępuje śliną – do kupienia w Niemczech
2. Mucinox – spray zastępujący ślinę (32 PLN)
3. Meridol lub Elmex (zielony) płyny do płukania j.ustnej (bez alkoholu) – (30 PLN)
4. Solcoseryl, pasta do stosowania w jamie ustnej (35 PLN)
5. Caphosol - Caphosol jest wskazany w suchości jamy ustnej i przełyku, niezależnie od przyczyny oraz niezależnie od tego, czy stan jest przejściowy, czy przewlekły. (253 PLN)
6. Elugel – pieczenie i ból w jamie ustnej (22 PLN)
7. Profylin – żel i tabletki – na zmniejszony poziom wydzielanej śliny, uczucie suchości i szorstkości w jamie ustnej, problemy z mówieniem, przeżuwaniem i połykaniem, problemy ze snem spowodowane dyskomfortem w jamie ustnej. (NIE UDAŁO MI SIĘ ZNALEŹĆ W APTEKACH INTERNETOWYCH)
8. Po płukaniu szałwią (wysusza) wypić łyżeczkę oliwy z oliwek
9. Dezaftan Med lub Apthigel – na afty, ale pokazać koniecznie lekarzowi, bo te zmiany to może być grzybica (bardzo często występuje) (10-15 PLN)
10. Tonimer (do gardła) lub glosal – spraye nawilżające (20 PLN)

POPARZENIA ZEWNĘTRZNE
11. Maść Connettivina Plus 0,2%+1% i do tego gaziki o tej samej nazwie – do kupienia w Niemczech – podobno REWELACJA NA RANY zewnętrzne po radioterapii
12. Bepanten, dermosan, aquastop (15 PLN) – maść na oparzenia zewnętrzne, Radioprotect (dawniej Radiosun) – (## PLN)
13. Jelonet, opatrunek, 10 cm x 40 cm, 10 szt Opatrunek gazowy nasączony parafiną (nasycenie normalne). Produkt zachowuje jałowość do momentu otworzenia lub uszkodzenia opakowania. (26 PLN)

[ Dodano: 2014-08-05, 15:22 ]
Radioprotect - około 33 PLN :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group